Dünya Barış Günü "1 EYLÜL"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ocak 2020, 15:27:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dünya Barış Günü "1 EYLÜL"  (Okunma Sayısı 2367 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Moğol Onbaşısı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 83


%100 TÜRK OLDUĞUN ZAMAN CİHAN SENİNDİR


Site
« : 01 Eylül 2014, 12:34:05 »

Barış günü imiş "1 Eylül", Barış türküleri ile hangi ülke fetholunmuş, hangi kale alınmış ki barıştan söz ederler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2014, 22:20:42 »

Barış bile savaş ile kazanılır. Savaş o kadar da kötü bir şey değil. Atsız Ata ne diyor makalelerinde : İstanbul fethedildi, savaş sayesinde. 29 Mayısta İstanbul' un fethini kutlayanlar bilmezler mi İstanbul savaş ile fethedildi. Anadolu' ya savaş ile gelmedik mi? Savaşı kötü görenler ne İstanbul' un fethini kutluyor sonra barışı üstün görüyor.

Savaşın getirilerine bakalım: İspanya iç savaşı ile kan bankası kuruldu. Bugün bir kan grubuna ulaşılabiliyor, hasta kurtarılabiliyorsa bu savaşın getirdiği gelişim ile olmuştur. Aynı şekilde Kore savaşıyla, kan plastik kan torbalarında kullanıldı.

Bu ülkeye ilk radyografi, Türk-yunan (girit) savaşıyla girdi. Matbaa 300 seneyi beklerken, sırf savaş sayesinde radyografi bu kadar erken kullanıldı.


Savaş ile daha nice buluş oldu. Savaş gelişim için gerekli. Ama hem savaşın nimetlerinden yararlanıp hem de savaş saçmadır, sebebi ne olursa olsun gereksizdir diyenlere karşıyım, gıcığım. Ben bu çelişkiye karşıyım işte. Salt barış bir saçmalıktır. Başbuğ Atatürk' ün ' Yurtta sulh, cihanda sulh' ifadesi bile çarpıtılıyor. Bana göre bu ifade, bizim ülkemizde barış olursa dünyada barış olur, olmazsa dünyaya huzur vermeyizdir. Bunun anlamı budur bence.


Gerekçeleri varsa, kurtuluş için tek çareyse, zaman yoksa savaş tek seçenektir. Savaş sebebi ne olursa olsun saçmalık diyenler savaşın getirilerinden vazgeçsinler ki çelişkiden kurtulsunlar. Onların bu duygusal yaklaşımları, mantığın önüne geçmiş ama ne fayda.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.953« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2014, 22:42:08 »

 Barışınızı yiyeyim sizin. Arapseverlerin ve kızılların uydurmasıdır bu barış. Türkçüler kesinlikle barışsever, barışçı olmamalıdır. Bizim atalarımız yağıları ile olan barış dönemlerinde bile sürekli yağının üstüne akıncı salarak belini doğrultmasına izin vermemiştir. En doğru olanı da budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2014, 22:46:32 »

Bir kere Türk töresinde barışın yeri yoktur. Atalarımız gittikleri savaşlarla, öldürdükleri, leşini yere serdikleri, kanını akıttıkları yağıların sayısıyla övünürdü. Onlar için en büyük macera savaştı. Savaşamayan onlar için adiydi, küçüktü. Bizim tarihimizde barış övünülen bir şey olmamıştır. Barış pembe gözlük takan, duygusal olanların işi. Türk barış sever değildir. Türk acımasızdır, savaşçıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2014, 23:21:31 »

Amerika' nın Kore savaşındaki en büyük asker kabul ettikleri  Yarbay Anthony Herbert' in Türklerin savaşçılığı hakkındaki sözleri. Şu söze dikkat : ONLAR İSE DAHA MUTLU OLAMAZLARDI.

Türk barışı mı sever yoksa savaşı mı, cevabı içinde.


Alıntı
Türkler bir bölük kadardılar. Bulunduğumuz tepe üzerine mevzilerimizi hazırladık ve gelecek emirleri beklemeye koyulduk. Ben Türkçe bilmiyordum ve onlardan da İngilizce konuşan kimse yoktu. Böylece sessiz ve soğuk bir gece geçirdik. Ertesi sabah kendimizi Çinliler tarafından kuşatılmış halde bulduk. Gergindim. Hiç savaş tecrübesi olmayan bir birlikle beraberdim ve onlarla konuşamıyordum. Onlar ise daha mutlu olamazlardı. Oturup piknik yaptılar. Ne tarafa baksalar, düşman vardı. Hangi tarafa ateş etseler Çinlileri öldürebilirlerdi. Onlar da, tüm sabahı Çinlileri öldürerek geçirdiler. Ben ise, bir kenarda oturmuş, buradan nasıl çıkacağımızın planlarını yapıyordum. Güneş yükseldiğinde herkesin cephanesi iyice azalmıştı ama Türkler yine de inanılmaz derecede sakindiler. Bir avcı zinciri oluşturdular, süngülerini taktılar ve sırıtarak yüzlerini kuzeye döndüler. Döndükleri yönü gördüm ve anında anladım ki, gitmek istediğim yön orası değildi. Ayağa fırladım ve yumruğumu güneye doğru savurmaya başladım. Türklerin oluşturduğu muharebe hattı güneye doğru çark etti ve birden kendimi tüm Kore Savaşı içerisinde gördüğüm en mükemmel eski usül süngü hücumunun içinde buldum. Buradan şu dersi çıkardım: Türkler asla tuzağa düşürülemez. Başı belada olan kişiler, onları kuşatanlardır. O gün, onları süngülerini kullanırken görmek ilham vericiydi. Onlar birer dervişti. Sıradışı bir teknikleri vardı ve bize Fort Benning'de(Amerikan Piyade Okulu) öğrettikleri gibi değildi. Düşmanın üzerine atlıyorlar, süngüyü düşmanın karnına sokuyorlar, etraflarında dönüyor ve tüfeğin kabzasına sol elleriyle bastırarak düşmanın bağırsaklarını deşiyorlardı. O güne dair, en canlı şekilde hatırladığım şey ise, o hücumu izlerken Tanrı'ya veya Birleşmiş Milletler'e veya Türkler'in bizim yanımızda savaşmasına sebep olan her kimse, o kişiye karşı duyduğum minnet duygusudur.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.278


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2014, 18:28:50 »

Türklük cihanda sahlandiginda, Türkler tek bayrak altinda birlesdiginde "Baris"i bende sevecegim. O vakte kadar yasasin Türklerin savasci ruhu..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
kutluğ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8


« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2014, 19:26:32 »

1 Eylül'ü en çok özenti Cihangir solcuları,homoseksüeller ve PKK'lılar kutlar bu bile ne iğrenç ne saçma bir gün olduğunu anlamaya yeter de artar bile.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.06 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.