Dönekler Aydın Olmuş
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 14:19:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dönekler Aydın Olmuş  (Okunma Sayısı 2137 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« : 24 Aralık 2009, 16:08:53 »

Namaz kılmayan Türk olamaz
24 Aralık 2009 / 14:21
NASIL TÜRK OLUNUR?
 
Habertürk'te Karşıt Görüş programında bu hafta, Patrik Bartholomeos'un açıklamlarının ardından yeniden gündeme gelen azınlık hakları konuşuldu.
 
Şair İsmet Özel ve Yazar Ahmet Turan Alkan'ın karşı karşıya geldiği programda İsmet özel çok tartışılacak açıklamalar yaptı.
İşte Özel'in sözleri:
PATRİKHANE BİLE MİLLİ DEVLETE AYKIRI
"Ruhban Okulu kapalı kalsın" dersem, ben kimden aferin alacağım; "Açılsın" dersem kimden aferin alacağım, mesele budur. Lozan'da Patrikhanenin Türkiye sınırları dışına çıkması için gayret ettik. Ama başaramadık. Türkiye sınırları içinde değil Ruhban Okulu, Patrikhanenin bulunması bile milli devletimizin işine gelen bir şey değil. Atinalılar hala İstanbul'dakinden büyük kilise yapmıyor, hala İstanbul'u kendilerinin sanıyorlar.
MÜSLÜMANDAN BAŞKASINA SÖZ HAKKI TANIMAYIZ
"Çarmıha gerilmiş hissediyorum" sözü, Türkiye Cumhuriyeti aleyhine yürütülen işlerin bir safhaya geldiğinin göstergesidir. Bizim demokrat olmak gibi bir derdimiz yok. Vatanımızın hangi tehlikeler altında olduğu konusunda kimse ikazda bulunmuyor.
1918 yılında Türk Bayrağı'nın altı en emniyetsiz yerdi. İstiklal Harbi verdik, bu topraklarda Türk Bayrağı'nın altı en emniyetli yer haline geldi. 13. asırdan sonra ikinci defa vatanımız oldu. "Burada sadece Müslümanın sözü geçer, Müslümandan başkasına söz hakkı tanımıyoruz" diyerek ikinci defa vatanı elde ettik.

 

BİZ BİZE BENZERİZ
Mustafa Kemal 1921'de diyor ki: "Biz demokrat değiliz, biz sosyalist değiliz. Biz bize benzeriz." Bu Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Atatürk biyografisinde var.
MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRK OLAMAZ
Müslüman değilseniz Türk olamıyorsunuz. Türk demek Müslüman demektir. Her Müslüman Türk değildir ama her Türk Müslümandır. Bir insan bunun aksini söylüyorsa niyetini keşfetmek lazım.
Türkiye Cumhuriyeti bir İslam Cumhuriyeti olarak kuruldu. Türk Bayrağı'nın altının emin bir yer olması için Türk devletinin İslam devleti olması zarureti vardı. "Tehlike atlatıldı" düşüncesi hakim oldu sonra. 1921 yılında açılan Meclis 1923'te neden yenilendi? Vazifede olan Meclis, Lozan Anlaşmasını kabule yanaşmayacaktı. Onlar Lozan'ı kabul edecek bir Meclis elde ettiler. İstiklal Marşımızın şairi ikinci Meclis'te yok.
NEDEN İSLAM İBARESİ ÇIKARILDI?
Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda İslam cumhuriyeti olması gerekiyordu, 86 yılımızı feda ettik. 1928 yılında İslam harflerinin değiştiği sene "devletin dini İslamdır" hükmü anayasadan çıkarıldı. "Türkiye Cumhuriyeti'nin dini İslamdır" yazacak olduğu halde "Neden İslam harflerini kaldırdınız?" sorusuna cevap verilemezdi.
KİME "GAVUR" DENİR?
Türk olmayana gavur denir. Gavurda akıl olsa Müslüman olurdu.
NASIL TÜRK OLUNUR?
Namaz kılarak.
ALEVİLER İLKELLİKTİR!
Bunu herkes kolaylıkla gözlemleyebilir. Dağda kalan Alevi kalmıştır, gelip yerleşen sunnileşmiştir. Toroslara gidin görün. Alevilik Müslüman baskısından kurtulmak isteyen gayri müslimlerin sığındıkları bir şeydir. Aleviler, Haçlı Seferleri başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra burayı terk etmek istemeyen Avrupalılardır. Şunun da bilinmesi lazım, benim Alevilere karşı bir husumetim asla yok.
MÜSLÜMAN KOMÜNİST OLMAYACAK DA NE OLACAK!
"Önce komünistti, sonra şeriatçı oldu, şimdi Türkçü oldu" diyorlar benim için! Ben hala komünistim. Müslüman, komünist olmayacak da ne olacak! "Bizi aldatan bizden değildir" diyor hadiste. Bundan daha komünistçe ne olabilir.
ANADOLU SADECE TÜRKLER'İN VATANI
"Ben bir ırka mensubum" diyen insanlar var. Ben ırkçılığın neyini kabul edeyim. Ben ırkçı değilim. Çünkü Türk ırkı yok. Türkiye diye bir ülke var ve bu ülkenin varlığını koruyabilmesi büyük atılımlar yapmasına bağlıdır. Birtakım insanlar bu atılımları imkansızlaştıracak bir yola girmişlerse asla saygıyı hak etmezler. Bu topraklar birilerinin hakimiyet alanı oldu. Greklerin oldu, Romalılar'ın oldu ama bu topraklar sadece Türkler'in vatanı oldu.

Sözde şair eski komünist yeni islamcı dönekler için her yol mübah paradan haber ver yeter.

Bu şairler kimin çocuğu?

İsmet Özel bu kaçıncı kışkırtma?....
 
Bağdat ezan sesleri arasında bombalanırken bu İsmet Özel’i hiç duymamıştım. Şairmiş, öyle diyorlar. Şairlere güvenmem, insanın tükenişinin şairi olmaz, tükenmiş insandan şair hiç çıkmaz. Bu şiir denilen şey, ülkemizde çoktan beri bu İsmet Özel gibilerle Küçük İskender gibiler arasında sıkışıp kaldı. Hiçbir yüce duygusu, hiçbir insani fikri olmayanlar şair sayılıyorsa demek ki bunlara da şair denmesinde bir sakınca yoktur. Bir zamanlar edebiyat piyasasına itelenirken ortadaki tablo o kadar irrasyonel bir durum arz ediyordu ki, biri dayanamayıp şairin lakabını “sperm” diye telaffuz etmişti. Haksızlık ettiğini söylemeliyim Çünkü bunu hak etmek için insanın hiç olmazsa benzetildiği şey kadar yaratıcı olması gerek. Çöldeyiz ısrar ediyorum.

Şairlik bir yana ortalıkta bir de “İslamcılık” etiketi var. Nasıl oluyor bilmiyorum, halkın dinini de bir biçimde parsellediler geçim kapısı yaptılar. “İslamcı şair” herhalde iyi satış yapan bir etikettir, ondan olsa gerek. İslamcı şair etiketlisinin geçmişinde solculuk da var. Belki son şeklini almasında etkisi olmuştur. Dönmeler, döndüğü için radikal olur. İsimleri de radikaldir. Türk-İslam tarihinde Abdullahlar var, abd-al-ilah, Alahın kulu demektir. Sonradan Müslim olanları işaret eder. Bir de “Öztürk” veya “Asiltürk”ler var, çoğu sonradan Türk olmuştur. Bunun soldan başka döndüğü yer olup olmadığını bilemiyoruz. Ama halka, kendisi gibi olmayan herkese, analarımıza ve babalarımıza kin beslediği açıktır.

Gerçek Hayat adlı derginin 21. sayısında bu İslamcı şairle yapılmış bir söyleşi var. Dergi “İmam hatipler niye başarmaya mecbur” diye soruyor. Sonradan İslamcı şairin cevabı şöyle: “Babası kumarbaz değil, annesi konkene gitmiyor… Bu, çocukların ne okuyorlarsa, ona konsantre olmasını kolaylaştırıyor. Çünkü ortalıkta bir de ciddi bir ‘Ne olacak annemle babam?’ meselesi yok. Mesela ‘düz lise’ diye adlandırılan okullarda çocukların çoğu, babalarının iş durumuyla, annelerinin silikonuyla falan filan ilgilenmek gibi bir handikap içinde olabiliyorlar.”

Şimdi, analarımıza babalarımıza küfür etmeyi fikir diye dolaştıran bu adama ne desem karar veremiyorum. Ortalıkta düz liseye giden çocukların ebeveynlerinin ilgileri hakkında bir istatistik olmadığına göre, İslamcı şair her hal bunları kendi deneyiminden çıkarıyordur. Babasının hala kumar oynaması mümkündür ama annesinin silikon meselesi varsa, onun bu hezeyanlarını da anlayışla karşılayabiliriz. Zor durumda zavallı!

İskender küçüktü evet ama İsmet de özel değil. Küfür ettiği sonuçta kendi halkıdır. Analarımıza dil uzatan bu şair acaba kimin çocuğu?

İsmi “özel” ama genellemeye bayılıyor demek ki İsmet Genel…

ORHAN GÖKDEMİR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Çepni77
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2009, 17:42:41 »


ALEVİLER İLKELLİKTİR!
Bunu herkes kolaylıkla gözlemleyebilir. Dağda kalan Alevi kalmıştır, gelip yerleşen sunnileşmiştir. Toroslara gidin görün. Alevilik Müslüman baskısından kurtulmak isteyen gayri müslimlerin sığındıkları bir şeydir. Aleviler, Haçlı Seferleri başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra burayı terk etmek istemeyen Avrupalılardır. Şunun da bilinmesi lazım, benim Alevilere karşı bir husumetim asla yok.

ANADOLU SADECE TÜRKLER'İN VATANI
"Ben bir ırka mensubum" diyen insanlar var. Ben ırkçılığın neyini kabul edeyim. Ben ırkçı değilim. Çünkü Türk ırkı yok.
Bu gibi şarlatanları kaaleye almaya bile gerek yok. Ne demek Türk ırkı yok? Ne demek Aleviler avrupa kökenli. Onda kabahat yok. Kabahat onun gibi soysuzları konuşturanlarda!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2009, 20:49:29 »

Önüne gelenin aydınlık, ilericilik, demokratlık tasladığı ülkemizde bazı gaflet odaklarının bu türlü hezeyanlarına karşı denebilecek pek de fazla söz yok. Hani demişler ya etme cahille sohbet küstürürsün......... falan diye. Bu İsmet Özel adlı aydın çakması da tam o hesap , her sözünde cahilliğini dışa vurmaktan geri durmamış. Kanında veya soyundaki bir bozukluktan olsa gerek ; bu vatan Türklerin yurdudur derken, '' Türk diye bir ırk yoktur'' martavalını da sayıklayabiliyor.

Alevilerin dağdan inme avrupalılar olması da rezilliğin farklı bir emaresi! Ulan cahil adam ! Madem belli konularda bişeyler konuşmaya gidiyorsun , zırvalayacağın şeyler hakkında ufak çaplı da olsun bir araştırma yapman gerekmez miydi ? İşte senin aydınlığın(!) bu kadar..
Türkiye'mizin mukadderatının Türk soyluların yapacağı atılımlara kaldığı bir hengame ortamında, özbeöz Türkmen oldukları muayyen olan bir topluluk için ''onlar Türk değildir'' demek senin gibi daha neyi savunduğu belli olmayan bukalemun renkli kaypak itlere mi kaldı ?

İsmet adlı kanı bozuk, yeşil komunist zırvatörünün saçmalıkları bununla da bitmiyor. Neymiş , müslüman olmayan Türk olmazmış!!! O zaman sormak gerekir : İsmet Efendi ! Altay Türkleri kimlerdir ? Neden müslüman olmayıp , şaman geleneklerini sürdürdükleri halde Türklüklerini kaybetmemişler ve en az bizim kadar, belki de bizden daha fazla geleneklerine sahip çıkarak bugünlere kadar gelmişlerdir?

İsmet Efendi! Gagavuzlar kimlerdir ? Neden Hıristiyan oldukları halde hala Türkçe konuşup ve dinlerini Türkçeleştirerek bizim yapamadığımız şeyi yapabilmişler ve bugünlere kadar gelebilmişlerdir ??

Uygurların bile 1473 yılında müslüman olduğunu düşünürsek şundan 500 sene önce bir çok Türk topluluğunun müslümanlığa yeni geçmekte olduğunu veya müslüman olmadığını söyleyebilmek mümkün. Evet , çağımızın Türk dünyasının büyük bir bölümü müslümandır. Fakat , müslüman olmayan Türk , Türk değildir gibi ne tarihe ne de ilime uygun düşebilecek bir söz sarfetmek Türk ırkına hakarettir!

İki satır yazıyı kaleme alan herkesin aydın kesildiği bir zamanda , ipliği pazar çıkan züppelerin mesnetsiz idiiaları elbette ki milletimiz tarafından itibar görmez. Hülasa ; Türkçü bir düzende bu gibi zevatların saçmalıklarına izin verilmeyecektir!

T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2009, 21:17:06 »

 Bizde komunizm tarihe karisti diye sevinirken,kizillardan daha tehlikeli olan yesil komunistlerle ugrasmak zorunda kaldik: Eskiden komünistler moskovaya diye slogan atilirdi,simdi komünistler arabistana diye atacagiz sloganimizi. Madem müslüman olmayan Türk olamiyor! Niye o zaman,devletin basbakani,her agzini actiginda,ben gürcüyüm esim arap (emine halis yahudidir) diye aniriyor? Zaten bu satilmis hainlerin yapmak istedigi,islami Türklükten üstün gösterip,ümmete kul yapip,milli duygulari yok etmek. Etnik cesitleri bir bir sayarken,nedense akillarina hic müslümanlik gelmiyor.Söz konusu biz oldugumuzda,müslüman olmayan Türk olamiyor!?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.208 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.