Diyanet: "9 yaşındaki kız evlenebilir"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 20:12:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Diyanet: "9 yaşındaki kız evlenebilir"  (Okunma Sayısı 1632 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 465« : 03 Ocak 2018, 11:11:03 »

Web sitesinde, nikah tanımı yapan Diyanet, bulûğ çağına girmiş olanların da dinen nikahlanabileceğini belirtti. Diyanet, bulûğ yaşının alt sınırını kızlarda 9, erkeklerde 12 olarak belirtti. Diyanet, kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini bildirdi. Diyanet'e göre ergenlik çağına girmiş kız çocukları nikahlanırken yanlarında velilerinin olmasının daha uygun olacağını da açıkladı ve “Veli olmasa da olur” dedi.

ÇOCUK NİKAHLANIRKEN YANINDA VELİSİ OLSUN

Resmi web sitesinde nikahı tanımlayan Diyanet, evliliğin kişiyi zinadan koruduğunu ve insan neslinin devamını sağladığını savundu. “Kişinin gayri meşru ilişkiye girme tehlikesi bulunması halinde evlenmesi vaciptir” diyen Diyanet, bulûğ tanımını yaparken çağına giren kız çocuklarının evlenebileceğini de şu tanımınla ortaya koydu:

“Nikâhın, iki şahit huzurunda tarafların irade beyanında bulunmak suretiyle akdedilmesi gerekir. Buluğ çağına erişmiş kadının velisi olmaksızın kendisinin nikâhlanabilmesi mümkün olmakla birlikte, velisinin de bulunması menduptur (yapılması daha iyi olan).”

9 YAŞINDAKİ KIZ GEBE KALABİLİR

Diyanet, yine resmi web sitesinde “bulûğ” tanımlarken, kızların 9, erkeklerinse 12 yaşına basmaları halinde bulûğa erdiklerini açıkladı.

Tanım şöyle:

“Sözlükte ‘ulaşmak, yetişmek, iş gayesine varmak gibi' anlamlara gelen bulûğ, fıkıh terimi olarak, bir kimsenin çocukluk dönemini bitirip, ergenlik çağına ulaşması demektir. Bulûğ çağına ulaşan kimseye bâliğ denir. Ergenlik yaşı çocuğun vücut yapısına ve iklim şartlarına göre değişebilir. İslâm hukukçularınca bulûğ çağının alt sınırı, erkekler için 12, kızlar için 9 yaş olarak belirlenmiştir. Bu yaşa ulaştıktan sonra erkeğin ihtilam olması, baba olabilme devresine girmesi; kızın da adet görmesi, gebe kalabilme çağına ulaşması fiilî olarak bâliğ olmalarıdır. Ancak erkek ve kızlar 15 yaşlarına ulaştıklarında, kendilerinde bu erginlik alametleri görülmese de bâliğ olduklarına hükmedilir. Buluğ, kişinin dinen mükellef sayılıp, yetişkin insan statüsünü kazandığı dönemdir. Bu çağa ulaşan ve akıllı olan kimse artık tam edâ ehliyeti kazanır. Böylece, ibâdet, helal ve haram gibi dinî hükümlere muhatap; cezâî, malî ve hukukî yükümlülüklere ehil olur.”

diyanet-bulug
diyanet-nikah
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 465« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2018, 11:13:28 »

Hiç şaşırmadım ne de olsa Aişe de 9 yaşındayken Muhammed'in yatağına girmişti. Adamlar peygamberinin sünnetini uygulamaya çalışıyor yani.
Acaba bu diyanetin kapatılmaması daha mı faydalı olur? Milletimiz ne güzel İslam'ı öğrensin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2018, 11:35:34 »

Geçen otobüsle Sivastan Zaraya giderken yanıma ufak bir kız çocuğu oturdu. Yüzüne baktım, adeta masumluğun göstergesiydi. Sonra durdum biraz, düşündüm. Ulan bu ufacık kızlara nasıl el uzatıyorsunuz şerefsizler! Dokuz yaşında el kadar çocuğun neresinden tahrik oluyorsunuz orospu çocukları?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2018, 12:07:30 »

Akılları çükte, vajende bunların. Lan 9 yaşındaki velet ne anlasın sevişmekten. Biz o yaşta teletabis izleyip kusuyorduk, bakkaldan alıp içtiğimiz gazozun şişelerini bakkala tekrar verip cam şişesine sakız alıyorduk, top oynarken çişimiz geldiğinde kenara geçip işiyorduk. Sevişmek nedir bilmiyorduk, ama bu sapıklar o küçük veletleri sevişmeyi biliyor, porno izleyip azıyor, banyoda hikayeli masturbasyon yapıyor diye kabul edip 'bu sayede gayri meşru ilişkiden de kurtulmuş olurlar' diyor. Bilmezler kardeşim o yaştaki bebeler o şeyleri, her anne 8-9 yaşındaki erkek sıpasını kadınlar tuvaletine götürür işetir. Kimse o yaştaki sıpalardan evlilik mevlilik beklemesin. Kellelerin içindeki beyin gelişmeden evlilik olmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2018, 12:51:16 »Yanımdan 15 - 16 yaşında kızlar bile geçse onlara bacım kardeşim gözüyle bakarım...

Kızlarımız evlatlarımızdır bacılarımızdır

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.823


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2018, 14:31:17 »

İyice araplaşıyor bunlar, iyice sapıklaşıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.823


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2018, 16:07:14 »

Cengiz Han'a 9 yaşındayken kız bakılır. Cengiz, Börte'yi beğenir. Börte Cengiz'den iki yaş büyüktür. Altı yıl beklendikten sonra evlenmeye karar verilir. Yani Börte 17 yaşında olacaktır.
İşte bu da Türk Moğol adeti.
İşte biz bunun için bizde 9 yaşında kız evlenmez o çocuktur diyoruz!

Hayri Yıldırım
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.206 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.