Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: ŞamanisTürk üzerinde 29 Ocak 2009, 20:54:44Konu Başlığı: Deniz Feneri Unutuluyor!
Gönderen: ŞamanisTürk üzerinde 29 Ocak 2009, 20:54:44
Almanya'daki Deniz Feneri davasının dosyası 4 aydır getirilemedi...
(http://www.harikasozler.net/data/media/779/www.harikasozler.net_-_deniz_Feneri_Resimleri_10.jpg)
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Deniz Feneri Derneği ile ilgili soruları yanıtladı.

Atalay, derneğin 16 kez denetlendiğini söyledi, “Dernekle ilgili basında yer alan haberlerde öne sürülen iddiaların araştırılması için, Bakanlık makamının 19 Eylül 2008 tarihli izniyle 21 Eylül 2008 tarihinden itibaren denetçiler görevlendirilmiştir. Denetim halen devam etmektedir” dedi.

Bakanın sözlerine müdahale eden CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, söz alarak, şu soruları yöneltti:

“Almanya’daki dosya da aylardan beri gelmiyor. Siz de 19 Eylül’de soruşturma açmışsınız. Dört aydır bu dernek inceleniyorsa, hiçbir olumlu veya olumsuz icraatına rastlanmadı mı? Verilen yasal imtiyazların muafiyetlerinin bu aşamada durdurulmasını neden düşünmediniz” diye sordu.

Atalay, bu soruya yanıt vermedi.

“AKMAN İÇİN İŞLEM GEREKSİZ”

Başbakanlık Etik Kurulu (BEK), Deniz Feneri e.V. davası nedeniyle hakkında inceleme başlattığı RTÜK Başkanı Zahid Akman için, ‘işleme gerek görmedi’. Başkan Prof. Dr. Bilal Eryılmaz, “Konu yargıya intikal etmiş “ dedi.

Hürriyet


Konu Başlığı: Ynt: Deniz Feneri Unutuluyor!
Gönderen: IŞBARA ALP üzerinde 29 Ocak 2009, 21:35:32
UNUTULMAZ GARDAŞ UNUTULMAZ.

Her şeyin bir zamanı vardır bunun da zamanı geldiğinde dosyası açılır,ERGENEKON gibi.


Konu Başlığı: Ynt: Deniz Feneri Unutuluyor!
Gönderen: ŞamanisTürk üzerinde 29 Ocak 2009, 23:24:02
Bakanlar kurulu kararıyla izin almadan yardım toplayabilen bir dernek. Yani bu kadar da ayrımcılık olmaz. Adeta vakıf gibi.  Paraların nereye gittiği de belli değil. Daha doğrusu belli ama hükümet araştırmıyor. Buna halk ta sessiz.

Açlıktan ağzı kokan halk filistin'e yardım yolluyorsa, zaten bu ülkenin benliği kalmamış yozlaşmış demektir.

Unutulsa ne fayda. İnsanlar değişecek mi sanki?


Konu Başlığı: Ynt: Deniz Feneri Unutuluyor!
Gönderen: ŞamanisTürk üzerinde 06 Şubat 2009, 09:53:50
Son zamanlarda da Filistin adı altında çok fazla para toplamış görünüyor bu KERİZ FENERİ...


Konu Başlığı: Yaşlı kadın sordu: Deniz Feneri ne oldu?
Gönderen: KOKTURUK üzerinde 20 Mart 2009, 14:57:05
(http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2009/03/19/fft16_mf202768.Jpeg)


Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’daki esnaf ziyaretleri sırasında Güllük Caddesi'nde bir eczaneden ilaç satın aldı.

Yaşlı kadın Antalya'da seçim çalışmalarına katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, sokak gezisi sırasında önce yanına çağırdı. İşte ikili arasında geçen o gergin diyalog;

"Deniz Feneri ne oldu? Hadi gidin size rey yok." diyen kadına Bakan Şahin, "Deniz Feneri yargıda. Sizden oy istemiyoruz. İstediğiniz yere verebilirsiniz." şeklinde cevap verdi.

Bakan Şahin, Güllük Caddesi üzerine esnaf ziyareti yaptıktan sonra yol güzergahındaki Aydın Kanza Parkı'na da uğrayarak buradaki vatandaşlarla sohbet etti. Bu sırada bankta oturan yaşlı bir bayan, önce Bakan Şahin'i yanına çağırdı. Daha sonra "Deniz Feneri ne oldu, Deniz Feneri ? Yediğiniz paralar ne oldu?" şeklinde soru sordu. Bakan Mehmet Ali Şahin de, "Deniz Feneri yargıda. Gereği yapılacak." diye cevap verdi. Yaşlı kadın "Yargıdaymış. Seçim bitince o da biter. Hadi gidin size rey mey yok." tepkisini verdi. Bunun üzerine Bakan Şahin, "Sizden oy istemiyoruz. İstediğiniz yere verebilirsiniz." şeklinde cevap vererek uzaklaştı.

Daha sonra kameralara konuşan ve adını vermeyen yaşlı kadın, "Yol yapıyorlar. Kim yol istiyor. Fabrika açsınlar, çoluk, çocuk çalışsın. Boşta geziyorlar." ifadelerini kullandı