Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Tolga Akgöz üzerinde 15 Haziran 2016, 16:42:20Konu Başlığı: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu'nun fezlekeleri Başsavcılıkta
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 15 Haziran 2016, 16:42:20
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş hakkındaki dokunulmazlık fezlekeleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.

(http://media.dunyabulteni.net/haber/2016/06/15/kilicdaroglu-demirtas.jpg)
Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP Ankara Milletvekili Gök hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılamak" suçlarını içeren toplam 11 fezleke Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.


Konu Başlığı: Ynt: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu'nun fezlekeleri Başsavcılıkta
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 15 Haziran 2016, 16:52:04
HDP dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili konuyu AYM'ye taşımak için 110 oya ihtiyaç duyuyor. 110 oya ulaşmak için meclisteki herhangi bir parti ile yakınlık kurmak zorunda. Bu yakınlığı AKP ve MHP ile kuramayacağı için CHP'ye yanaşmaya çalışıyor.

CHP her ne kadar dokunulmazlıkların kaldırılması taraftarı ise de CHP milletvekilleri aynı görüşte değiller. CHP'ye karşı yapılan fezlekelerinde olması HDP'nin 110 oyu toplayabileceği ihtimali güçlendiriyor. AYM'nin, AKP'ye olan tutumu burada Akp'nin oyununu bozabilir.

Kısacası, Chp, milletvekilleri üzerinde yeterli baskıyı kuramazsa HDP için bir şans doğabilir.