Darbe mi?Alın Darbenizi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 16:40:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Darbe mi?Alın Darbenizi  (Okunma Sayısı 1755 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 27 Ağustos 2009, 02:00:46 »MGK toplantısından sonra genel izlenim, daha doğrusu verilmek istenen genel izlenim, Ordunun da  “AKP-DTP Açılımına”  destek verdiği idi. Özellikle  “açılımcılar”  bildiriyi, böyle algıladılar! 24 Ağustos tarihli yazım tanık; ben öyle anlamamıştım.  “Bekleyelim”  demiştim ve eklemiştim;  “Genelkurmayın bu iddialar, yorumlar üzerine, hemen doğrulama veya yalanlama yapması beklenemezdi. Önce, acaba toplantıda AKP açılımı, ayrıntıları, doğru ve tam olarak anlatıldı mı? Anlatıldı ise, bu anlatımda, özellikle, Anayasa değişikliğiyle Türklük kavramının ortadan kaldırılmasına askerler tepki göstermediler mi? Benim bildiğim askerler TÜRKLÜK mefhumunun yorumlanmasına bile şiddetle karşıdırlar, içtikleri anda ters düşer!” Haklı çıktım. Genelkurmay Başkanı, Ordunun bu konudaki düşüncesini ve tepkisini belirtmek için en münasip zamanı beklemişti ve nitekim 26 Ağustos’ta,  “Büyük Taarruzla” başlayan, 30 Ağustos’ta Zaferle sonuçlanan,  “zaferler haftasında, ” Açılım “ konusunda TSK’nın görüşünü açık seçik belirtti. Bunlar, AB-AKP-DTP kriterleri değil, Türk milletinin kriterleri... ” Açılımcılara “ ağır şamar; muhatapları, anlamı belli...

Nalıncı keserleri
Bazıları şimdi bu mesajı, “nalıncı keseri”   gibi, kendilerine göre yontuyorlar... AKP Grup Başkan vekili Bekir Bozdağ, “açılıma tam destek” olarak yorumladı... “Burada Sayın Genelkurmay Başkanı’nın söylediği sözlerin hepsine biz de katılıyoruz. Kırmızı çizgileri zaten Anayasa koymuş” dedi. Mehmet Barlas bile, bu ikiyüzlülüğe tahammül edememiş “Aynı sözleri muhalefet söyleyince öfkelenen ama Genelkurmay Başkanı söyleyince  “Biz de böyle    düşünüyoruz”  diyen bir iktidar örneği var önümüzde “ diyor! Ancak iktidarın asıl tepkisi, yorumu, herhalde önümüzdeki Perşembe günü, Başbakan Erdoğan’dan ” ulusa seslenişinde “ gelecek! Bakalım.          O da “var mı bize yan bakan” diye rotasını değiştirecek mi? Bu arada, AKP’ye       dümen kırmış bazı medya gruplarının ve yazarlarının rota değiştirecekleri, belli        oluyor!
Bazı köşe yazarları, “Ordu bu işe neden karışıyor”açılım “üzerine neden vesayet koyuyor” diye yazacaklardır. Başbuğ, eğer  “açılımı destekliyoruz” deseydi, siyasete böyle karışması övülecek, onlar için, Hilmi Özkök gibi “liberal, demokrat kahraman” olacaktı... Ama ” Ordu siyasete karışıyor diye mangalda kül bırakmayan bazıları da, pabuç pahalılaşınca, “Vesayeti” unutacak. Başbuğ’u alkışlayacaklar’!”

Azanlar
Fakat rotalarını değiştirmeyecekler, hatta daha da azacaklar var. En önde DTP/PKK ve Apo! Onlardan daha da öte, şecaat arz ederken ihanetlerini söylemeye, devam edenler var... TARAF gazetesinin manşeti, “İşine Bak General” dedikleri Türk Ordusunun fiili ” Başkomutanı “Genelkurmay Başkanı Başbuğ; görevi ve yetkisi olmadığı halde, ” ulus devlete tarafız ve taraf kalacağız “ demiş! ” Büyük Kürdistan “a taraftarız”  mı deseydi?
Diğer çatlak sesler de var. Fehmi Koru, Başbuğ’un şamarını yedikten sonra, diyor... Ali Bayramoğlu da  “Bayram-Ama kervanın ve tarihin istikameti bellidir” diyor. Ama herhalde pek sıkmıyor ki, bu deyimin tamamını, içinden gelse bile söyleyememiş! 

Sonuç
Başbuğ’un mesajı  “darbe ” değildir “ şamardır. TSK, Türkiye Cumhuriyeti’nin son emniyet sigortasıdır. Unutmamalı; şu sırada, bölücülerin ” cinlerini “ tepemize, bu kadar pervasızca çıkarmalarının sebebi, ” Ergenekon “gibi komplolarla, Orduyu sindirdiklerine inanmaları, ” Açılım “ için de müsait farz ettikleri ortamda Orduyu da yörüngelerine soktuklarını sanmalarıdır! İşte Başbuğ, bu ham hayali bozdu!
Darbeler çözüm olamaz, ancak, Zeynep Göğüş’ün ” Babalar Gününde “ babası, dostum Ali İhsan Göğüş’e yazdığı gibi ”...Bizi o noktalara getirenler utansın “!

   Altemur Kılıç
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2009, 03:48:32 »

Geçen gün Yeniçağ Gazetesi Altemur Kılıç'ın "Bölücülüğün Uzun Tarihi" adlı kitabını veriyordu uygun fiyata, Türkçüler için önemli bir kaynak olduğu görüşündeyim...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dr.azerkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2009, 12:01:40 »

Ordunun bu çıkışı açılıma karşı olanları yüreklendirdi..hep yanlızlaştırıldığımızdan bahsediyorduk ancak ordu hala görevdeymiş...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2009, 13:08:02 »

 Türkiye  NE OLURSA OLSUN ORDUMUZ KUTSALIMIZDIR. ESEN OLSUN ORDUMUZUN TEMİZ KANLI ÜYELERİNE...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.