Dadaloğlu türküsü tarihsel bir veridir
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Şubat 2020, 10:34:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dadaloğlu türküsü tarihsel bir veridir  (Okunma Sayısı 1409 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TanrıKurt
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 48


Gönülleri Birleşenler Selam Sizlere..!


« : 23 Aralık 2011, 03:30:15 »

Dadaloğlu türküsü tarihsel bir veridir

      Tarihsel gerçekliğin anlaşılması için, aslında, bir Dadaloğlu türküsü bile yeterlidir. Hatta bunun tescil edildiğini de söyleyebiliriz. Beş yıl kadar önce, Türk-Ermeni ilişkilerini araştıran (ve Türklerin Ermeni soykırımı yaptığını düşünen)  bir Alman akademisyene Dadaloğlu türküsünün sözlerini ve hikâyesini anlatmıştık. (19. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin iskan siyasetine uymayan Avşarlar, devletle karşı karşıya gelince, Suriye bölgesine zorunlu göçe tâbi tutulmuştu. Dadaloğlu’nun “Devlet vermiş hakkımızda fermanı/Ferman padişahın, dağlar bizimdir…” şeklindeki sözleri esas sorun hakkında fikir verir). Bu devlet politikası bir güvenlik önlemi olarak düşünülmüştür. Eğer 1915 tehciri (göçü) soykırım ise, ondan önce gerçekleşen Avşarlar hadisesinin de soykırım sayılması gerekir, çünkü bilimsel olarak bakılırsa, önceki vaka geçerlidir. Ama Osmanlı’nın Türk ve Müslüman olan bir topluluğa soykırım uygulaması mantıklı olmayacağından, 1915 olayının da soykırım sayılmaması gerekir. Bu tarihsel gerçeklik, gerek araştırmacı gerekse onun Almanya’daki danışmanı üzerinde ikna edici etki yaratmış ve sonuçta tezin seyri değişmişti.

      Ama bu arada çok ilginç bir gelişme oldu. Her hafta Bursa’da düzenli olarak görüştüğümüz Alman araştırmacının Almanya’da avukatlık yapan kardeşi, eğer Ermeni soykırımı olmadığına dair bir tez ortaya çıkarsa, kendisinin Avrupa’da hapse atılabileceğini söyleyip kardeşini uyarmıştı kendince.  Bu gözü pek araştırmacıya,“peki, sen ne düşünüyorsun?” diye sorduğumda, önce, “ben gerçeği araştırıyorum” demişti. Hemen ardından da,  muzipçe gülümseyerek, “hapse atılırsam kitabım daha çok rağbet görür”  diye eklemişti.

      Buradan bizim çıkaracağımız sonuç şudur: Avrupalılar Türklere karşı önyargılı ve onları mahkûm etmeye hazır bir halet-i ruhiye içinde olmanın dışında,   parlamentolarından soykırım yasaları geçirerek düşünce ve kanaat özgürlüğünü de peşinen mahkûm etmiş sayılıyor.

     “Ermeni soykırımı yapılmamıştır, benim kanaatim bu yönde” diyen birine 1 yıl hapis ve 45 bin Avro para cezası öngören bir yasa tasarısı da şimdilerde Fransa Parlamentosu’nun gündeminde. Dışişleri Bakanı Davutoğlu soruyor, “ben gelirsem beni de tutuklayacak mısınız?” diye. Düşünce ve fikir özgürlüğü, araştırma ve sorgulama serbestisi adına ne kadar beşerî kazanım varsa, Batı’nın bu niyeti ve uygulamasıyla ayaklar altına alınmış oluyor.
 Türkiye Türkiye Türkiye Türkiye Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkımızın gençleri kavgamıza koşuyor meydanı boş bulanlar sıra size geliyor !

Gökkurtlar Her yerde
ULAK_ KURT
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 443« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2011, 03:43:25 »

Sadece ermeniler veya Avrupa değil ki bizi mahkum etmeye çalışan. Onların bunu yapması normal sayılabilir.

Acı olan bizim içimizden çıkan bazı sözde "aydın"ların gaflet ve hiyanet  içinde ağızlarından zehir kusmaları.

Türk-Cumhuriyet  karşıtlığını  meslek haline getirmişler. Bu yoldan prim yapıp,  iyi mevkilerde pozisyon bulabiliyorlar.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TanrıKurt
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 48


Gönülleri Birleşenler Selam Sizlere..!


« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2011, 03:48:12 »

Herşey Orhan Pamuk'un İsviçre'de yayımlanan bir dergideki röportajında "1 milyon Ermeniyi ve yüzlerce Kürt'ü katlettik" demesiyle başladı. Ardından çok büyük tartışmalar çıktı. Bir kaç gün önce "Türklüğe hakaret" suçundan açılan davada Orhan Pamuk'u desteklemek için AB temsilcileri de mahkeme salonuna geldi. Girişte ve çıkışta bir çok olay oldu halk Orhan Pamuk'u hainlikle suçladı.

Sorum şu; Orh...an Pamuk vatan haini mi, yoksa değil mi?
TÜRK HALKI BU GÜNE KADAR YANILMADI BU OLAYDADA YANILMADI VE ORHAN PAMUK'UN VATAN HAİNİ OLDUĞU NOBELLE BELGELENDİ...


CEZAYİR SOYKIRIMI:1954-1962-UNUTMADIK
SENİN ADIN KIRMIZI DEĞİL---HAİN
TARİHCİ OLMADIĞI HALDE TARİHİ YARGILAYAN, ERMENİ DİASPORASININ EN FAAL OLDUĞU ÜLKE GAZETELERİNE TÜRKİYE 30 BİN KÜRT 1 MİLYON ERMENİYİ KATLETMİŞTİR DEME CURETİNİ GÖSTEREN, ENTELLEKTÜEL NAMUSSUZ ALDIĞIN ÖDÜL ŞEHİTLERİMİN DÖKTÜĞÜ KAN YANINDA PAÇAVRADAN DA DEĞERSİZDİR. SENİ TÜM KİNİM VE NEFRETİMLE KINIYORUM.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkımızın gençleri kavgamıza koşuyor meydanı boş bulanlar sıra size geliyor !

Gökkurtlar Her yerde
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.119 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.