CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Eylül 2020, 21:20:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN  (Okunma Sayısı 4420 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2013, 20:50:48 »

Ezbere söylenen sözlerin anlamları kaybolur. Cumhuriyet cumhuriyet diye peşpeşe söyleyince, yoğunluğundaki, özündeki, içeriğindeki kutsallık uçup gidiyor, kuru ve anlamsız bir söz ortaya çıkıyor. Tekerleme gibi.

Evet binlerce yıllık şanlı tarihimiz, son 90 yılı hariç hep totaliter yönetimdir. Zaten cumhuriyet denilen kavram sosyolojik olarak sadece 2 asır yaşındadır. Anadolu Türklerinin 1100 yıllık Anadolu serüveni güzel, umut dolu, ve güneşli başlamıştı. Fakat, kurucusu oldukları, güç verdikleri, Avrupa'dan Kuzey Afrika'ya, Hazar Denizi'den Kızıldeniz'e kadar coğrafyaya hükmetsin diye asker, vergi, can verdikleri Osmanlı hanedanı tarafından, özellikle son 400 yıl totaliter-teokratik zulüme maruz kaldılar. Kendisini kuran topluma sırt çeviren, onu aşağılayan, fars ve arap kültürüne boyun eğmediği için dağlara kaçıran, asker-çiftçi kimliğinden yukarı çıkmasına izin vermeyen, her türlü etnik gruba ayrıcalık tanırken Türk'ü "çoban" olarak gören, şeyhülislamın iki kelimesine bakıp bütün Anadolu coğrafyasını araplaştırmaya çalışan Osmanlı hanedanı, dış politikada güç kaybettikçe toplumdaki baskısını artırmaya, baskıyı artırdıkça güç kaybetmeye devam etti ama bu zulüm neredeyse 200 yıl sürdü. Artık bardağın taştığı noktadır Cumhuriyet.

Ayak bastığı topraklarda 1000 yıldır devletler, imparatorluk kurmuş bir ulusun, kendisini yok sayan bir hanedana başkaldırmasıdır. Kendisini bu topraklardan silip atmaya çalışan arap-fars kültürüne başkadırmasıdır. Gericiliğe, bağnazlığa, geri kalmışlığa başkaldırmasıdır.

Anadolu toprağını baklava dilimleri gibi bölüp kendi aralarında paylaşma hayalleri kuran emperyalist güçlere atılan tokattır Cumhuriyet. Yok oldu sanılan Türk'ün küllerinden doğmasıdır. Kendisini bu toprakların sahibi, toplumları da kulu olarak gören zümrelere, ailelere, başkaldırıdır Cumhuriyet. Kanı "özgürlük" diye akan insanların ruhudur Cumhuriyet. Ulusal Egemenliktir. Bayrağını dalgalandırmaktır. Halkın gücüdür. Türkün gücüdür. Başkaldırıdır. "Ben buradayım" demektir. Varolma savaşını kazanmasının ardından taktığı övünç madalyasıdır.

Anadolu'da Cumhuriyeti Türk kurmuştur başkası değil. Aklınızdan çıkmasın... Cumhuriyet, Ulusun egemenliğidir. Türk'ün egemenliğidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2013, 02:56:23 »

Türkiyemizin kurtulus bayrami kutlu olsun. Darisi Kerkük, Dogu Türkistan, Güney Azerbaycan ve tüm diger esir Türk yurtlarina olsun. Gün aslinda bayram günü degil, yeniden dirilme günüdür  90. Türklük yilimizda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp Tigin
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 27« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2013, 17:59:33 »

Türkiye Cumhuriyetinin 90. yılı kutlu olsun. Dün şehirlerimizde yaşanan görüntüler, alanların doluluğu, atılan sloganlar (bazıları hariç), okunan antlar tahmin ediyorum ki herkesin umudunu yükseltti. Umarım 100.yılımızda başımızda bulunan ve hezeyanlık içerisinde olanlardan kurtulmuş ve Türkçü Devrim gerçekleşmiş olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sen bendini yıkan asi su,
Sen engel tanımayan rüzgar,
Sen Ergenekon dağından doğan güneş,
Sen TANRI’nın iman ve bilek gücü ile donattığı şanslı kul
Senin adın TÜRK…!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2013, 19:26:42 »

Dün ilimizde düzenlenen kutlamalara katıldım. Herkesin elinde bir Türk bayrağı coşku ile kutlamalara katılmıştı. Kürsüden yapılan konuşmaların hepsine alkışlarla karşılık verildi. Konuşmalar ne miydi?  "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözleride alkışlandı, "Bu ülke kürdü, lazı,çerkezi ile bir bütündür" sözleri de. Hep birlikte okunan andımız da alkışlandı, ardından Edip Akbayram gibilerin ezgileri de. Bir ara içimden dedim ki, "bu milletin kafası öyle karışık ki, birazdan buraya apo iti gelip konuşsa onu da alkışlayacaklar. " Neyse, 90 yılını kutladığımız cumhuriyetimiz ilelebet varolsun....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.027s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.