Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Darıtay üzerinde 01 Eylül 2013, 19:14:13Konu Başlığı: Çin'de düzenlenen kitap fuarına Türkiye 2014'de onur konuğu olacak.
Gönderen: Darıtay üzerinde 01 Eylül 2013, 19:14:13
  Pekin'de bu yıl 19. kez düzenlenen kitap fuarı dün başladı. 2 eylül yani yarın bitecek. Kültür ve Turizm bakanlığı temsilcilerimiz geçen yıl Çin'de yaptıkları ziyarette bu konuyu görüşmüşlerdi. 2014'de düzenlenecek olan kitap fuarı etkinliklerine onur konuğu olarak katılmamızı istemişlerdi. Amaç ise Türk kültürünü Çinlilere göstermek..!

  Sanırsınız ki Mars'da hayat bulundu ve Türk kültür geleneklerini tanıtmaya gidiyorlar. Ne kadar gülünç bir durum. Bilgisizliğin, utanmazlığın, arlanmazlığın daniskası! Adamlar yıllardır Doğu Türkistan'da Türk kültürünü yok etmeğe çalışırken, bizim başımızda bulunan cahillerden böylesi aymazlık beklenmedik bir iş değildi.

  O kadar bilgisizler ki bizim Çinlilerle binlerce yıl önce tanıştığımızı, savaştığımızı, yeri geldiğinde esir olduğumuzu, yeri geldiğinde esir aldığımızı, birbirimizi 2.000 yılı aşkın süredir tanıdığımızı bilmiyorlar. En can alıcı nokta işte burada... Türkiyede bulunan azınlıklar tanımıyor. Tarihini, milletini ve de kültürünü Osmanlıdan ibaret sanan Türkler de tanımıyor. Kanımca, bu organizasyonda emeği geçenler, bu iki kalabalıkdan en az birinden oluşuyor.

  Azınlık olmayıp da tarihini, kültürünü, milletini ve bütün değerlerini Osmanlı'da arayan, din kardeşliği yalanı ile uyutulan Türk ırkının bireylerine diyeceğim şudur ki;

  Çok sevdiğiniz Arap kardaşlarınız için İsrail ne anlama geliyorsa, Türk ırkı için de Çin o anlama geliyor.

  Bu hareket, düpedüz Türk tarihinin islam öncesi dönemini yırtıp atmak demektir. Türkçüler Türk tarihinin her bir sayfasına, her noktasına, her virgülüne sahip çıkmak zorundadır. İster ak olsun, ister kara olsun. Tarih Türk'ün tarihi. Azınlıkların, kimlik bunalımı yaşayanların değil!
 


Konu Başlığı: Ynt: Çin'de düzenlenen kitap fuarına Türkiye 2014'de onur konuğu olacak.
Gönderen: Köptü Körgen üzerinde 01 Eylül 2013, 19:26:03
Atsız Beyin dediği gibi osmanlının yanlışları bile olsa bizim atamızdır bu şekilde kabul etmek zorundayız.O yüzden osamnlıyı silmek büyük bir hata olur. Sahip çıkılması konusu zaten olması gereken bir şey. Anlatmak ise ancak ve ancak biz Türkçülerin görevidir her fırsatta her toplantıda her arkadaş ortamında lafı bir şekilde Türk tarihine getirip bilgilerimizi bu ortama aktarmamız gerekir. Buda kendimizi yetiştirmekle olur. Çünkü bu tip ortamlarda anlatılan konudan sonra aşırı bir tepki ve soru yağmuru oluyor :)