Çerkez Ethem
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Haziran 2020, 02:18:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çerkez Ethem  (Okunma Sayısı 4246 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kızıl_Elma
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 18


ÖLÜMSÜZLER


« : 29 Nisan 2010, 20:46:28 »

Çerkez Ethem ile ilgili bilgisi veya görüşleri-düşünceleri olanlar paylaşabilir mi acaba. Geçen sene yapılan bir TV programını izliyordum da onunla ilgili pek bilgi yok, iyi başlamış ama kötübitirmiştir görevini, önüne geleni asmış, İzmir Valisi nin çocuğunu kaçırıp fidye filan almış vb. şeyler söylediler de bu yüzden sizinle konuşmak istedim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM HÜR YAŞARIM
fahrettin öztoprak
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2010, 22:39:24 »

1944 türkçülük ve turancılık olaylarında nihal atsız ve alparslan türkeş yargılandılar. bu dava türkçülerin ve turancıların yargılanması idi. yargılamayı yaptıran da ismet inönü idi. bu adam öyle bir adamdı ki, büyük önderimiz atatürk'ün çevresinde sağlam bir kişi bile kalmaması için elinden geleni yapmıştı. kazım karabekir ve fevzi çakmak ile de atatürk'ün arasını açan o idi. bir iki değil, pekçok kişi ile atatürk'ün arasını açtı ve atatürk bunu tespit ettiğinde, ismet inönü'den vatana, millete fayda değil, zarar geleceğini anlamış idi. onun ortadan kaldırılmasını hasta yatağında istedi ama, ismet inönü'yü sakladılar, atatürk'ün bu emrini yerine getirmediler. büyük önderimiz vefat ederken gözleri açık gitti. göz kapaklarını zor kapattılar. çünkü ismet inönü ortadan kaldırılmamıştı. atatürk'ün vefatından sonra, ismet inönü'nün yaptığı iş, bütün devlet dairelerinden, okullardan, her yerden atatürk'ün resimlerini toplatmak oldu. kimse kalkıp da, sayın cumhurbaşkanım, niye bunu yapıyorsunuz demedi. işte o inönü, ikinci dünya harbi devam ederken, 1944 türkçülük ve turancılık tutuklamasını ve soruşturmasını başlattı. bunu günümüz ergenekon tutuklama ve soruşturmasına benzetebiliriz. türk köylüsünün ismet inönü'nün elinden çekmediği kalmadı. o türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı, atatürk'ün efendimiz dediği türk köylüsünün elinden almadık bir şey bırakmadı ve türk köylüsü yıllarca açlığa ve sefalete itildi. zannederim çerkez ethem de ismet inönü'nün kadrine uğrayanlardan biri. onun hakkında bazı şeyler duydum. isyan etti, yunana sığındı diye. ben ancak bu kadar biliyorum.

Y.n: Türkçe imla kurallarına özen gösterelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2010, 22:55:39 »

Adından da anlaşıldığı üzere bir Çerkes dölü olan Ethem, Ege bölgesindeki kuvayı milliye birliklerinin başında, Yunanlılara karşı düzenlediği saldırılar ile kısa sürede ünlenmiş birisidir. Ethem'in amacı vatan ya da vatanın sahibi olan Türkleri istiklale kavuşturmada etkin bir rol oynamak değildir. Nitekim, Atatürk önderliğinde tek elde toplanıp harp edebileceğimiz düzenli bir orduya geçtiğimiz vakit, kişisel ihtirasları doğrultusunda hareket etmiş, orduya katılmayı redederek yeni Türk hükümetine isyan etmiştir. Düzenli ordudan yediği tokata karşılık olarak ise Yunan ordusunun saflarına katılmış, yani kanının gereğini yapmıştır. Kısaca Çerkes Ethem, soyu bozuk çıkarcı bir ittir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kızıl_Elma
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 18


ÖLÜMSÜZLER


« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2010, 22:59:07 »

Evet kendi başına buyruk olduğunu ve yunana sığındığını duymuştum. Verdiğiniz bilgiler güzel, aydınlattınız beni teşekkür ederim sizlere.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM HÜR YAŞARIM
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2010, 23:04:01 »

Kandaşım benden sana bir kardeş tavsiyesi bir adımın başında çerkes kürt arnavut gibi lakaplar gördünmü şüpheli yaklaş çerkes ethem'de bunlardandır askeri bir bilgisi olmamasına rağmen Ata'dan rütbe isteyecek kadar bayağıdır bakın yörükoğlu ali efe böyle bir şeyin bahisini bile yapmamıştır TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2010, 23:48:13 »

Bizi müfrit ırkçılık ile itham ederek, farklı kökten gelenlere karşı göstermiş olduğumuz savunma mekanizmasını ''insanlık dışı bir hareket'' olarak değerlendiren beyin özürlüler, ırk bilincinden nasibini alamamış ruhsuzlardır.

''Çerkes Ethem'' olayı ve tarihte Türklere karşı yapılmış olan bir çok ihanet göstermektedir ki yabancı kandan gelen insanlar hainliğe her zaman eğilimlidir.

Kardeşi 2. Beyazıd'a karşı giriştiği mücadeleyi kaybederek Rodos şovalyelerine sığınmak zorunda kalan Cem Sultan, ne onlara ne de daha sonra teslim edildiği Fransa'ya devletin gizli bilgilerini vermemiş, Osmanlı'ya karşı onlar ile bir işbirliği yapmamıştır. Neticesinde, zehirlenerek öldürülmüştür. Yani, yanlış bir haraket içerisine girerek ya da zaruriyetten kaynaklanan bir sebeple düşman ülkesine giden bir şehzade, bedeline canıyla ödemek zorunda olsa da ihanet etmemiştir.

Aynı şekilde, Balkan Harbi esnasında Selanik'i korumak için görevlendirilen Arnavut Tahsin Paşa, tek bir kurşun bile atmadan topraklarımızı Yunan'a teslim ederken; Edirne'de bir kaç bin askeriyle kahramanca düşmana direnen Şükrü Paşa destanlaşarak Türk milletinin sinesine yerleşmiştir.

Sonuç olarak, Türk toprakları içerisinde yaşayan farklı kökten gelme insanlar, ancak ucu çıkara dayanan bir hareket tarzı ile bizim iyiliğimize yarayan bir iş yapıyor gibi görünmektedirler. Oysaki onların bu eylemlerinin altında çıkar eksenli çok farklı gayeler bulunmaktadır. Tarihsel gerçeklikler sabitken, ''polyannacılık'' oynayacak değiliz! Türk ırkından gelmeyenlere karşı gösterdiğimiz soğukluğu itici bir tavır olarak değerlendiren ilerici(!) asalaklar, zihinsel olarak domaldıkları ağababalarının direktifleri doğrultusunda hareket ettikleri için dediklerimizin doğruluğunu bilseler de bizimle ağız birliği yapmazlar. Türkçüler olarak milletimize zarar veren keneleri deşifre etmekten ve gaflet uykusuna dalan ulusumuzu uyandırma gayretinden bir lahza da olsa vazgeçmeyeceğiz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2010, 15:17:09 »

O kıskançlığından gebermişti.Bu hasedi ve kompleksi onu Ulu Türk milletine ihanete kadar itti.
Ulu Kurt Mustafa Kemal Komutanımın benim büyük reisimin önünde lafı bile edilebilecek adam değildir o.
Basit bir savaşçıydı haddini bilemedi.
Sonrada Atlantise düştü.Yine bir Mustafa Kemal Ruhlu gelirde ona böyle yapan birini ne yaparsınız kandaşlarım?
Böyle kafasına göre kuş beyniyle ihtilaf çıkarmaya çalışan biri yine olacaktır.Olduğunda derhal hesabı sorulmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.126 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.