Cengiz Han'ın Türk kabul etmeyen zihniyet
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 22:54:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cengiz Han'ın Türk kabul etmeyen zihniyet  (Okunma Sayısı 1027 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Böriler
Ziyaretçi
« : 30 Mart 2018, 16:43:57 »

cengiz han'ın türk olmadığını iddia eden zihniyettir. bunlar siyasal islamcılar, arap milliyetçileri ve türk milliyetçiliğini ümmetçilikle harmanlamış düşüncelerin zihniyetidir. türk tarih kitabında batıya şirin gözükme adı altında olsun, müslüman araplara şirin gözükmek anlamında olsun cengiz han'ın türklüğünden hiç bahsedilmemiştir.

bu bir milleti aşağılık kompleksine sokmak gibi bir şeydir. aşağılık kompleksine giren insanlarda kendi tarihini ve büyük liderlerini inkar etmekten başka bir şey yapmayacaktır. milletler tarihleri ve liderleri ile birlikte var olurlar ve cengiz han'da türk-moğol tarihinin bir kahramanı ve hakanıdır.

cengiz hanı barbar olarak niteleyen bu iki yüzlü siyasal islamcı ve sözde milliyetçi güruh, mutlaka'ki cengiz han müslüman olsaydı ona sahip çıkacaktı, ancak sırf müslüman olmadığı ve tengrici olduğu için ona sahip çıkmamakta ve tarihe, kültüre, türk değerlerine ihanet etmekte. şuan vikipedi denen sanal sözlüğe baktığınızda da onun türklüğü ile ilgili hiç bir yazı bulunmamaktadır bu türk tarihindeki yüce bir başbuğ silmek üzere yapılan bir harekettir. cengiz hanı merak eden türk gençleri bu bilgilere bakınca bırakın onu sahiplenmeyi nefret edecektir.

- cengiz han moğolca ile birlikte türkçe'yi anadili gibi konuşmaktadır.

- tüm konuşmalarında kendini türk olarak tanımlamıştır.

- çin kaynaklarında cengiz hanın soyu için "şa-to" denmektedir. şa-to göktürklerin soyunun devamıdır.

- cengiz hanın eşinin adı börte'dir. börte öz türkçe bir kız ismidir anlamı gök yüzünün sonsuz maviliğidir.

- oğlunun ismi çağatay'dır. öz be öz türk kökenli bir isimdir. yavru tay, at anlamına gelmektedir. at türk kültüründe önemlidir.

bir diğer oğlunun adı'da ögeday'dır. 1701 malazgirt fatihi sultan alparslan'ın oğullarından birininde de adı ögeday'dır.

- cengiz han efsanelerinde onun soyu kurt soyuna bağlanır, türk olduğunun bir diğer işaretidir. moğollar'da köpek tarihi bir önem taşırken, türk kültür ve tarihinde kurt önemlidir ve büyük hakanların, başbuğların soyu kurt ile ilişkilendirilir.

- cengiz han afganistan'da kendisini ziyaret eden kadı vahideddin fuşanci'ye şunu sormuştur. "peygamberiniz her şeyi önceden bilmiş diyorsunuz; acaba benim ortaya çıkışım için ne demiş ?'' diye somuş; kadı da ''uturku al-turka ma tarakukum" yani "türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayınız'' demiş ve cengiz han da bunun çok bilgece bir söz olduğunu söylemiştir. türk olmayan bir han bunu neden söylesin?

- osmanlı padişahı 2.murad, cengiz han ve hülagü hanı türk olarak saymıştır. ancak şimdiki siyasal islamcı sözde milliyetçi geçinen güruh bunu yapamamaktadır.

- prof.dr. ahmet temir'in yazdığı eski bir kaynak olan "moğolların gizli tarihi" adlı eserde cengiz hanın soyu için şöyle söylenmektedir; " 'cengiz han'ın kökeni, yücelerdeki göğün takdiri ile doğmuş ''börteçine (gökkurt, bozkurt) idi" bu türk bozkurt destanının moğollaştırılmış halidir.

daha fazla kaynak isteyenler araştırmacı ruhlarını ortaya koyup araştırabilirler. tarihi bir gerçeği saptırmak türk milletine ihanet etmekle eşdeğerdir. sırf arap kültürüne yamanmak için ve araplara hoş görünmek için, müslüman olmayan türkleri katledecek kadar arap zihniyetli olanlara önemle duyurulur.

eğer siz cengiz hanı bağdat üzerine yürüdü, islam'a zarar verdi diye karalayacak ve nefret kusacaksanız, birileride derki; "müslüman olan karahanlılar ilk iş olarak müslümanlığı reddeden uygur türklerini katletti, karahanlıları türk olarak kabul etmiyorum!"

bugün anadolu'da türk varlığı varsa bunun sebeplerinden biri cengiz han'dır bunu inkar etmek tarihe bakıp yalan söylemektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2018, 15:23:14 »

Cengiz Han bırakın Türk olmamayı, en kutlu soydan gelir. Aşina soyu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Böriler
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2018, 06:51:40 »

Cengiz Han bırakın Türk olmamayı, en kutlu soydan gelir. Aşina soyu.
Aynen.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.053 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.