Çelik: Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ayet mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 06:00:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çelik: Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ayet mi?  (Okunma Sayısı 17529 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« : 02 Şubat 2012, 17:11:34 »

Çelik: Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ayet mi?
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik 'Atatürk'ü kanunla sevdiremezsiniz. Atatürk'ü koruma kanunu ne büyük hüsran ve garip bir durum. Peygamberi bile koruma kanunu yok' dedi
Çelik: Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ayet mi? Radikal gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin ’in Kanal a daki Görüş Farkı’na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, önemli açıklamalar yaptı. Andımız ve Gençliğe hitabe’nin kaldırılmasını tartışmaya açan Çelik, “Bunlar ayet mi?” diye sordu. Çelik, Atatürk’ü koruma kanunu için de, “Kimseyi kanunla sevdiremezsiniz. Atatürk gibi Cumhuriyeti kuran birisinin kanunla korunuyor olması ne büyük hüsran ve garip bir durum” diye konuştu.

ATATÜRK,KANUNLA SEVDİRİLEMEZ

Atatürk’ü koruma kanunu hakkındaki sorulara cevap veren Hüseyin Çelik,“ Kanunla kimseyi kimseye sevdiremezsiniz. Neyi ideolojik hale getirirseniz onu dogmatik hale getirirsiniz. Siz eğer Atatürk’ü bir ideolojinin sığ çerçevesi içine hapsederseniz, Atatürk’ü kimsenin tartışmasına müsaade etmezseniz bu Atatürk’e yapılabilecek en büyük kötülüktür.” Dedi. Atatürk’ün kanunla korunmasının garip bir durum olduğunu da savunan Çelik,sözlerini şöyle sürdürdü:

KANUNLA KORUMAK NE BÜYÜK HÜSRAN

“Kendi ülkesinin Milli Kurtuluş Hareketini idare etmiş olan, bir imparatorluğun külleri arasından bir Cumhuriyet kuran, o ülkenin kurucusu olan bir insanın kanunla korumak zorunda bırakılması ne büyük bir hüsrandır öyle değil mi? Ne kadar garip bir durum. DP, CHP’nin ithamlarından dolayı bir kompleksin neticesinde bu kanunu çıkartmıştır. Bir insan kendi milli liderini kanunla korur mu? Böyle bir şeye gerek var mı? Siz onu insanların gönlüne yerleştirmediğiniz sürece, silah zoruyla, devlet zoruyla kimseyi kimseye kabul ettiremezsiniz. Kenan Evren Paşa şunu demedi mi: “Biz Atatürk’ü herkesin kafasına sokacağız.” Tüm okullara Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi dersi konuldu. Tıp Fakültesine de bu konuldu, ilkokuldan başlıyorsunuz üniversiteyi bitirinceye kadar. Bu sefer ne oluyor? Adeta bir zorlamayla, dikte ettirmeyle verildiği için sevilmiyor.”

GENÇLİĞE HİTABE AYET Mİ?

Çelik, “ Gençliğe Hitabenin kaldırılması teklifi bir gün gelse siz buna nasıl bakarsınız?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bunu da kamuoyunun oturup tartışması lazım. Şimdi, Reşit Galip andımızı getirmiş değil mi? Ayet mi bunlar? Reşit Galip böyle bir şey yapmamış olsaydı olmayacaktı. 12 Eylülcüler hatırlar mısınız Andımız’a ilavelerde bulundular. Sonra tekrar değiştirdiler. Böyle bir şey olmaz. Türkiye’de yaşayan yabancılar vardır. Mesela Bodrum’da yaşayan İngilizler var. Alanya’da oturan Almanlar var. Yabancılar bana mektuplar yazdılar, bakanlığımın ilk aylarında. “Biz Türk değiliz, biz Türkiye’de yaşıyoruz ve çocuklarımız Türk okullarına gidiyor. Her sabah çocuklarınızı sıraya geçiriyorsunuz ve onlara and içiriyorsunuz.” dediler. İnsani mi bu peki, doğru bir şey mi? “


                  Itler  kürtler cerkezler gürcüler namussuzlar serefsizler yetmedi simdide Atatürk düsmanligina Türkiyede ikamet eden bir avuc ingilizi almani alet ediyorlar . Böylece uygulamaya calistiklari Türk düsmanligi üzerine kurulmus siyasetlerinde adi gecen batili devletlerinde destegini saglamaya calisiyorlar . Ingilizler almanlar mektup yazmista sikayette bulunmuslar . Yalanin bu kadarina pes . Bu haberi okuyanda sanarki Türk okullarinda yabanci ögrencilere kafalarina silah dayayip zorla Türk andi iciriyorlar . Yahu bizim kani bozuk hibir etnigin andimizi kirli agizlarina alip okumasini istemiyoruzki . Bizim andimiz Türk soylu cocuklarimiz icin Türk olmayanlar okumasin .

Tutmus birde andimiz ayetmiymis diye arabin kutsalini yüce Atatürke sirk kosuyor . Ataürkün andiyla ayetin ne alakasi var ? Cumhuriyet Atatürkün liderliginde memleketin her metre karesi Türk kani ile sulanarak kuruldu . Arabin ayetinin bu topraklarda ne emegi var . Ihanetten baska ? Bize ne arabin ayetinden ? Arabin ayetinin milli siyasetle ne alakasi var ? O zaman arabin ayetiyle niye kafir amerikalilara dua ediyorsunuz ? Bizim icin kutsal olan yüce Atatürkün bize verdigi ögütlerdir . Arabin ayetiyle taharet almam taharet Anasini avradini yedigimin serefsizden firlamalari .

Asil amaclari Atatürk üzerinden islamci ve laik kutuplari karsi karsiya getirmek Biz bu tuzaga memnuniyetle düsecegiz analarinizida becerecegiz Ya Türkün usakligini kabul edeceksiniz yada kendinize siginacak baska bir devlet bulacaksiniz .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 18:09:01 »

Atatürkle ilgili konular açıldımı bu akp li itler hep aynı yere konuyu çekiyolar. İnsanları en kolay sömürdükleri ''din'' meselesine. Andımızı kaldıramassınız diyoruz ''andımız ayetmi ?'' diyor. Gençliğe hitabe ellemeyin diyoruz ''gençliğe hitabe ayet mi?'' diyorlar. Milli törenlere dokunmayın diyoruz ''onlar ramazan bayramı mı?'' diyorlar. Atatürkü sevdirin diyoruz ''Atatürk peygamber mi?'' diyorlar. Ozaman bu yobaz sürüsü neyi değiştirebilir ki? Arapça dersi falanda eklendi. Din dersleri 2 ye 3 e katlanır. Sonra yavaştan arap alfabesi. Derken falaka falanda gelir. Son aşamada Türk kelimesi yasaklanır. Herkese Türkiyeli demeye başlarlar ve mutlu son İSLAM BİRLİĞİ. Artık hepiniz cennete girebilirsiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Attila H
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 63« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 20:09:43 »

Yemin ediyorum o kadar kinle ve nefretle doluyum ki. Her gün bu tür haberleri görmekten başıma ağrılar girdi. Bu da yetmezmiş gibi kızıl köpeklerin havlamasını görüyorum, çıldırmamak elde değil yemin ediyorum. Bugün tek sevindiğim haber grup yarr***m (yorum) denen satılmış, pkklı, kızıl köpeklik için karılarını kızlarını ona buna peşkeş çeken sanatçı kisvesi üyeleriyle dolu havlama grubunun biletlerini satıp tutuklanan hayvanlardı. Ama tam bir habere seviniyorum bu badem bıyıklının elini kaldırıp poz verdiği fotoğrafla haberi karşıma çıkıyor duvarı, masayı yumrukluyorum, kendimi parçalıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


                                    
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Attila H
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 63« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 20:14:39 »

Vatanda Türk olan kendini yeyip bitiriyor, boşu boşuna mı kendimi paralıyorum diyorum bazen. Ama yetti yemin ederim sabrım kalmadı tükendi, boğazım düğümleniyor sinirden konuşamıyorum. Neden Türk olduğum için bu kadar sıkıntı çekiyorum ben? Neden yahu neden, neden? Türklüğümü dışarı haykıra haykıra bağıramayacak isem neden bu ülkenin adı Türkiye? Türklüğümü bağırdığım zaman faşist damgası yiyorum, hor görülüyorum ama kürt hayvanları, kızıl domuzlar, ümmetçi piçler istediği gibi kırıttığı zaman bir şey olmuyor onlara? Neden? NEDEN!? İlla bu ülkeye zarar vermemiz mi lazım itibarımız olması için?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


                                    
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Attila H
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 63« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 20:21:15 »

deniz gezmiş denen katıksız orospu çocuğu (bile bile diyorum ki beni mahkemeye versinler, başım belaya girsin)'nun 30 yıldır dile kolay 30 yıldır bu ülkede neden itibarı bitmedi? Neden pkknın ilk temelleri atan bu soysuz piçin ismi her gün karşımda anılıyor? Buna neden tahammül etmek zorundayım? pkkyı devrim yapıyormuş deyip savunanların, Atatürk'ün heykelinin önünde kızıl bayrak açanların karşısında neden duramıyorum? Neden Türklük için canlarını feda etmiş yiğitlerin ismini hatırlamıyorum? Neden televizyonlarda hrant daşşank'ın sıçırtılmış bedenini görüyorum? Bana kim çıkıp en son verdiğimiz şehitlerden bir kaçının ismini söyleyebilir? Kim çıkıp Türklük adına savaşmış bir kişinin ismini söyler bu ülkede? Kimse, kimse söyleyemez. Çünkü biliyoruz ki bu ülkeye zarar verenin itibarı vardır. Benim artık konuşacak gücüm kalmadı ağabeylerim, ablalarım, sabrım tükendi benim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


                                    
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
almıla!!
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 20:27:21 »

yurdumda ihanetin bu kadar serbest olacağını düşünemezdim. her_zaman olduğu gibi insaları dinle vurmaya çalışıyorlar._Dinle çok alakası olmayan insanlar bile din kelimesini duyunca hemen kulaklarını dikip arada din varsa haklılar tabi diyorlar.

Türkçe Yazım Kurallarına Özen Gösterelim.
Tümcelere büyük seslerle (harflerle) başlayıp, ayıraçlarla (virgüllerle) noktaların sonlarından birer boşluk bırakarak yeni tümceye başlayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Münzevi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2012, 20:56:11 »

Hun_Kurt yanlış konuşuyorsun. Her zaman olduğu gibi bu it soylarının sözlerine sinirlenip kendi kandaşlarınında inandığı dine saldırıyorsun. Bu dini gerçekten kendi aklı ve vicdanıyla yaşayan insanlar var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2012, 21:20:22 »

Yanlış konuşuyorsun Tıen, burası Türkçü Turancı Otağı değil, ummetimuhammed.com.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTER_ÖZTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 84

İlk Andımız, Son Andımız TURAN.


« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2012, 21:28:37 »

Din sömürücüsü, zihniyeti bozuk aşağılıklar, yapın bakalım elinizden geldiğini, nereye kadar yapacaksınız, sizinde tahtınızı yıkacak bir Mustafa Kemal çıkarır bu millet.

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bir Gün Ressamlar TÜRK'ün Simasını KaybederLerse, Yıldırımı Alsınlar Yapıversinler.

Başbuğ Atatürk
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2012, 21:42:50 »

Basbakan cikar biz dinci genclik yetisdirecegiz der, zirlama bakani cikar biz kürtlere istedikleri hakki verecegiz der simdide fetosun cacik hiyari cikmis andimiz falan filan diyor. Ne ya bu bunlar Türk yurdunun basindaki devlet adamlarimi yoksa arabistan cölündeki ülkemize sokulmus (TRUVA) devesi mi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.