ÇATI ADAY AÇIKLANMIŞ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 23:57:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÇATI ADAY AÇIKLANMIŞ  (Okunma Sayısı 5225 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 16 Haziran 2014, 14:21:04 »

 Bir çok haber merkezinde chp yle MHP nin Prf. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ismi üzerinde anlaştığını manşet olarak haber veriyor.
 Fakat Bahçelinin açıklamasında bu konuyu değerlendireceğini söyleniyor yani henüz resmi bir anlaşma yok. Kaldı ki edilgen şahsın bu durumu kabul edeceği bile bilinmiyor.
  Adayın islam örgütünde vs. başkanlık yapmış olması bizim pek ilgi alanımıza girmiyor. Türklüğe bakışı, ulus devlete ve muhtemel federasyona bakışı, etnik ve ulusal kimlik ayrımları üzerindeki görüşleri ve tabi ki kökeni daha çok ilgilendiriyor. Yozgatlı olduğuna göre kökeninde pek sorun çıkacak gibi durmuyor. Türk ırkına hayırlı uğurlu olsun. Bekleyip göreceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2014, 16:31:55 »

Benim şüphelerim var, hele ki geçenlerde abd' nin chp' ye aday konusunda yardımcı olabiliriz açıklaması. Ve ihsanoğlu denen şahsın, abd' deki Doğu-Batı Enstitüsünden ödül alması. O ödülü ondan önce de Fethullah gülen almıştı. Hatta geçen yıl sanırım, bir abd düşünce kuruluşunda kendisi için Türkiye' nin cumhurbaşkanı diye hitap eden bir yazı vardı. Kaynak gösteremeyeceğim, geçen yıla ait bir şey. Düşünce kuruluşlarındaki yazıları okuduğum için aklımda kalmış. İsteyen kandaşım araştırabilir de, kaynak gösterilmezse yazımı da silerim.

Abd başkanı obamaya bir makalesinden bahsediliyor, nette bulamadım. Obama başa geçtiği zaman yazmış. Abd' deki katıldığı bir programda bahsetmiş. Onu incelemek lazım, neden obama ve islam dünyası bağı? Bahsi bile Dinler arası diyalog kokuyor. Kitaplarını ve makalelerini okuyup kendisi hakkında bir değerlendirme yapıp ilgili yazıyı paylaşalım otağımızda. Ben de makalelerini okuduğum zaman paylaşırım düşüncelerimi.

Hayatını okuduğumda şu sonuca vardım, erdoğanın karşısına çıkabilecek ve her kesimin oyunu alabilecek biri. Cumhuriyetçisi de dindarı da oy verir. Karısının başı açık, müslüman, ılımlı müslüman, dış bölgelerle iyi anlaşabilen ve eğitim düzeyi yüksek, daha öncede de birçok kurumun başında olmuş biri. Bundan önce politikacı olmam açıklaması mevkiye önem vermem olarak da halka sunulabilir. Reklamı çok güzel yapılabilecek bir aday. Şüphelendim. Ama düşüncelerimi yazdığı yazıları okuduktan sonra açıklarım. Fazla bir bilgim yok kendisiyle ilgili.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2014, 16:56:09 »

 Ateşten gömlek kısacası. En azından kasımpaşalının ne olduğunu biliyoruz. Bu adam neyin nesi, necidir? İyi araştırmak gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
izmirli_bozkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 30« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2014, 17:01:58 »

Benim gönlüm İlker Başbuğ'dan yanaydı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2014, 18:15:36 »

Kayın babası Emin Bilgiç 1973-74 yıllarında Türk Ocakları genel başkanlığı yapmış.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2014, 03:26:59 »

Önemli olan gerçek babası çünkü çocukların siyasi alt yapısı genelde babalarının siyasi görüşüne yakın olur. Ona bakarsanız apo piçininde kayın babası mitçi idi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2014, 13:55:05 »

Önemli olan gerçek babası çünkü çocukların siyasi alt yapısı genelde babalarının siyasi görüşüne yakın olur. Ona bakarsanız apo piçininde kayın babası mitçi idi.
Ya yine de neyse diyorum. Bu iletiyi yazdığım zaman Eklemeddin İhsanoğlu hakkında bir halt bildiğim yoktu. İsminden başka bir de bunu öğrendim. Ne deseydim beğenirdin? Bu herif "soysuz piç"  deseydim mi beğenecektin? Bize yakın bir ayrıntıyı bildirdim sadece. Ben bunu yazınca Acaba bu herif aramıza sızmış çaşıt mı diye düşündün?  Bu akp'li veya cemaatçi de geldi Türkçü numarası mı yapıyor dedin acaba?

Yukarıdaki iletiyi yazdığımda buna benzer bir tepki alacağımı biliyordum.

Neyse, buyrun sizin bilgilerinizi ve görüşlerinizi de alalım. Bu herif kimdir? Hangi odaklarla iç içedir. Soyu nedir? Dünya görüşü nedir?
Tayyip Erdoğan ile onun arasındaki seçim Türkiye için ne kadar önemlidir? O cUmhurbaşkanı olursa veya olmazsa ne farkeder? Ne kadar farkeder? vs.. Buyrun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2014, 16:04:45 »

Bu adam daha net bir açıklama yapmadı aday olurum veya olmam diye. Diyelim ki aday oldu. Seçimde kaybetti ve erdoğan cumhurbaşkanı oldu. Hiç şaşırmayız ve değişen en büyük şey başbakan olur. Cumhurbaşkanı geç dur yapıyor yasalara. Ha gül olmuş ha erdoğan olmuş farketmez. Ama erdoğanın başbakan olmadığı bir ülke olur değişiklik olarak.

Aday oldu, kazandı diyelim. Çok şey değişir, en büyüğü erdoğanın otoritesi olur. Halkın algısı değişir, kaybedeceğine inanılmayan lider kaybetmiş olur. İkincisi İhsanoğlunun muhalif olup olmayacağı. Olursa akpnin istediğini yapma istediği yasayı anında geçirme özgürlüğü zarar görür.
Muhalif olmazsa değişen bir şey olmaz.

İhsanoğlunun cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması durumunda, akpnin gücü sarsılacak ve erdoğana karşıt bir aday ortaya çıkacak. Bölgeyi yönetmek isteyen güçlerin yeni bir şeçenek sunması için uygun zaman gelmiş olur. En dikkatli olunması gereken yer de bana göre burası.

Yani bana göre, İhsanoğlu adaylığı kabul ederse, birileri iktidar için başka bir seçenek hazırlamış demektir. Kabul etmezse İhsanoğlu başbakanlık için hazırlanıyor demektir. Yaşı 71 olan biri genel seçimler için hazırlanıyorsa bu erken seçimin olabileceği anlamını taşır. Yani ülkeyi kaos bekliyor olabilir.

Ama uzun süreli ülkeyi yönetmek istiyorlarsa başka bir seçenekleri vardır. Yani İhsanoğlu adaylığı kabul edecektir. Reklamı yapılacak başa geçecektir. Geçmezse diğer seçenek bekleyecektir. Bu uç bir varsayım değildir. Kimsenin aklına gelmeyen bir adayı chp önerdiyse bunda tek başına alınmış bir kararın olma ihtimali zayıftır. Herkes işin içindedir, abdsi de fetosu da israili de, bilmediğimiz başka birileri de.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2014, 16:41:30 »

Türk çerisi kandaşım hemen alınma kötü bir şey demedim. Bence eklemlettin bop projesi kapsamında ortaya çıkarılan alternatif bir teyyup olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.814


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2014, 16:58:01 »

Türkiye Cumhuriyeti ülkesinde Chp ve Mhp bula bula bu islamci yobazi mi bulmus. Onlara göre Tayyip oturmasinda cumhurbaskanligi koltuguna kim oturursa otursun.  Ha Tayyip kani gürcü zihni arapci ha Ekmeleddin kani Türk zihni arapci, ne fark eder ki. Tam bilgim yok ama, hem bu Ekmeleddinin babasinin bir hainlik yüzünden arap ülkesine göc etigi söyleniyor.

Benim Chp ve Mhp den aslinda bekledigim Atatürkcü, siyasetin kirliligine bulasmamis dürüst bir adaydi, bu degil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.