Can Ataklı'nın TÜRKÇÜLÜK korkusu !!!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 08:12:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Can Ataklı'nın TÜRKÇÜLÜK korkusu !!!!!  (Okunma Sayısı 3772 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« : 06 Haziran 2011, 13:11:41 »

Sevgili okurlar; artık son haftadayız, haftaya bugün seçim sonuçları belli olacak, kim kazanmış, kim kaybetmiş, Türkiye’nin yeni geleceği ne olacak öğreneceğiz. Yeni parlamento ile bir anayasa yapılıp yapılmayacağının da ipuçlarını göreceğiz. Tabii girdiğimiz son haftanın bizlere neler yaşatacağını herhalde heyecanla bekleyeceğiz.

En kritik hafta

Kuşkusuz seçimden bir önceki hafta en kritik günler olacak. Seçim meydanlarının ateşi çok yükseldi. Özellikle Başbakan üslup konusunda hiçbir engel tanımıyor. Ne ölüye saygısı var, ne protestocuya, ne bir kadına, ne tarihimize. Diğer parti liderleri de üslupta Erdoğan’a yetişmek için çok çaba harcıyor ama güçleri o kadarına yetmiyor.

Kürt sorunu

Seçimlerin en can alıcı noktası partilerin Kürt sorunu üzerine yaptıkları çeşitlemeler. Kürt açılımına kalkışan AKP, son anda viraj alıp bu sorundan uzaklaşmaya çalışırken CHP ve MHP’de belirgin bir atak dikkat çekiyor. İki partinin bu beklenmedik atağı bölgede sempati yaratırken AKP’ye karşı da görünür bir öfke dalgası yükseliyor.

Türkiye’deki etkisi

Partilerin ve özellikle televizyondaki tartışmacıların seçimleri âdeta sadece Kürtler üzerinden yürütmeleri Kürt olmayan kamuoyunda ne kadar etkili oluyor şu anda bunu pek bilmiyoruz. Çünkü bu tartışmalar içinde halk pek yok. Ancak çeşitli yerlerden gelen haberler görünmeyen bir tepkinin giderek egemen hale geldiği sinyalini veriyor.

Bağımsız bir aday

Örneğin Balıkesir’den bağımsız aday olan Serap Yeşiltuna’nın başlattığı bir hareketin kamuoyunda ne ölçüde sempati gördüğünü çok merak ediyorum. 1980 doğumlu Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu Yeşiltuna’nın ana sloganı şu: Balıkesir’i PKK’dan kurtar. Yeşiltuna kendisini ulusalcı olarak tanımlıyor.

Irkçılık mı yapıyor?

Serap Yeşiltuna Türkiye genelinde yayın yapan gazete ve televizyonlara da röportajlar verdi ve genellikle “ırkçı” bir söylem geliştirmekle de suçlandı. Kendisi politikasının ırkçı olmadığını ileri sürüyor ve Kürtlerle bir sorunu olmadığını, ama Kürt maskesi altında PKK’lı teröristlerin Batı bölgesini adeta istila ettiklerini söylüyor.

Sessiz destek

Yeşiltuna Balıkesir halkından yeterli oyu alır mı bilemem, ancak söylediklerini paylaştığım Kürt olmayan çevrelerde tedirgin bir destek olduğunu da gözledim. Gizliden gizliye “Kürtlere düşman değilim, ama ne olacaksa olsun, ama herkes yerine gitsin” görüşünün yayıldığını fark etmemek mümkün değil. Bu çok tehlikeli bir gidiştir.

Nereden kaynaklanıyor

Kendimizden saklamanın âlemi yok. Her ne kadar medyada âdeta Kürt propagandası yapılsa da, AKP tabanının bile sırf Tayyip Erdoğan uğruna Kürt açılımını destekler göründüğünü kabul etmek durumundayız. Kürt olmayan milyonlarca kişi Kürtlerin bitmek bilmeyen taleplerine karşı giderek daha derin bir öfke duymaya başlıyor.

Terör tehdidi bunalttı

Gözlediğim kadarıyla en büyük tepki, başta PKK lideri olmak üzere Kürt hareketinin temsilcilerinin başları her sıkıştığında terör sopasını ellerine alarak “İsteklerimiz kabul edilmezse cehennemi birlikte yaşarız” mesajları vermesine geliyor. Kürtlerin her bahane ile sokaklara dökülmesi, ortalığı yakıp yıkmaları halkı fena halde bunaltmış.

Dokunsan patlar mı?

En büyük endişem, toplumun bir kesiminde oluşan, ama özellikle terör korkusundan ve Kürt olmayanların şimdilik örgütlü olmamalarından dolayı açığa çıkmayan öfkelerinin beklenmedik bir olayla patlaması. Zaman zaman çeşitli Anadolu kentlerinde yüreğimizi ağzımıza getiren olaylar yaşanmasına rağmen henüz çok tatsız bir olay yaşanmadı.

Yeşiltuna’nın endişesi

Balıkesirli Serap Yeşiltuna iş arama bahanesiyle Güneydoğu’dan gelenlerin, kısa sürede örgütlü topluma dönüştüklerini, bu birlik ve beraberlik sayesinde adeta mafyalaşarak bulundukları yerde egemen olduklarını ileri sürerek “Madem özerklik istiyorlar, artık yerlerine dönsünler” diyor. Ama itiraf etmeliyiz ki, Yeşiltuna’nın bu irkilten düşüncesine katılan pek çok kişi var.

Kürtler de düşünmeli

Özgürlükler adına rahatsız edici gibi gelse de, Kürt vatandaşların da oturup düşünmesi gereken bir konu var. Elbette her Kürt kendi kimliğinin tanınmasını isteyecek, demokratik eşitliğini savunacaktır. Ama bunu terör üyesi olmadığı halde şiddet yoluyla halletmeye çalışmak ve bu yolla tehdit etmek de günün birinde ters tepebilir.

Ya Türkçülük başlarsa

Bunun karşılığı kimi bölgelerde Türklerin de örgütlü biçimde Kürt düşmanlığı yapmaları demektir ki, bu yolun açılması halinde dökülecek kanın önüne ne akıl ne mantık geçebilir. Türkiye’yi bir kan gölüne çevirmeye hiç kimsenin hakkı yoktur ve olamaz. Kürtlerin haklı taleplerini siyasete alet etmenin yaratacağı sakıncaları artık görmek gerek.


İçi boş açılım

Üç yıldır, iktidarın hiçbir hazırlık yapmadan başlattığı Kürt açılımını eleştiriyorum. Kimi zaman Kürt vatandaşların yanlış “ayrımcı suçlamalarına da göğüs germeye çalışarak uyarılarımı çekinmeden söylüyorum. Türkiye’de yaşayan herkes Kürtlerle, terörü birbirinden ayırmayı biliyordu üç yıl öncesine kadar. Bilinmeyen Kürtlerin ne istediği idi.

İstekler ortaya çıktı

Sonunda Kürtlerin ne istedikleri daha açık biçimde dile getirilmeye başlandı. Aklı başında herkes bu taleplerin büyük bölümünün haklı olduğuna inandı, destek verdi. Ancak iktidar belli ki dış talimatlı Kürt açılımını siyasi gücüne katkı sağlamak için kullanmaya kalkınca hiçbir sorun çözülemediği gibi kördüğüm haline getirdi. Facia burada.

Kimseye kızmayın

Elbette herkes Kürt sorununun çözülmesini, boşuna akan kanın durmasını istiyor, özlüyor. Ancak siyasi kaygılarla Kürt sorununun çıkmaza sokulması, üstelik bugüne kadar hiç yaşanmamış biçimde düşmanlıkların körüklenmesi, durumu artık terör boyutundan çıkarmış halkları karşı karşıya getirmiştir. Kürt olmayanların tepkisini de anlamak gerekir.

İlkesizlik- sevgisizlik

Partiler seçim yaklaştıkça bir taraftan Kürt sorununu derinleştirip çıkmaza sokarken diğer yandan da güya diğer oyları kaybetmemek için milliyetçi söylemlere de bel bağlamaktadır. Bu kadar ilkesizlik sonuçta sevgisizlik doğurmaktadır ki, yazının başından beri anlatmaya çalıştığım derin kaygılarımın nedenini her herhalde özlü biçimde anlatmaktadır.

Çare zor değil

Oysa Kürt sorununun çözümü o kadar da zor değil. Öncelikle iktidar sorunun çözümü için ne düşündüğünü açıkça söyleyecek. Ardından diğer siyasi partilerin görüşünü alacak. Bunu toplumun bu konudaki tarafları ile oturup konuşacak. Herkesin üzerinde mutabık kalacağı temel ilkeler belirlenecek. İlk etapta bunlar hemen yerine getirilecek.

Anayasa hemen çözemez

İktidar, kendisine destek olan bir avuç sözde liberalin peşinde sorunu anayasada yapılacak bazı değişikliklerle çözebileceğini sanıyor. Oysa bu büyük yanılgı. Bir kere Anayasa’da henüz söylenmese bile yapılacak değişikliği toplumun tamamına kabul ettirmek o kadar kolay değil. Hele iktidar güçlü olmazsa bunun olanaksız olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Gizli pazarlık olmaz

İktidar hem kendi fikrini açıkça söylemiyor hem de bir dizi gizli görüşme yapıyor. İmralı ile yapılan gizli görüşmeler şimdilik açığa çıkmasa da toplumda tedirginlik ve endişe yaratıyor. AKP bu pazarlıkların nasıl yapıldığını, görüşmelere kimlerin katıldığını; neler konuşulduğunu, neler vaat edildiğini kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Tepkiyi durduramaz

Aksi halde toplumda oluşan görünmeyen tepkiyi frenleyebilmek bir süre sonra zorlaşabilir. Bunun bedeli de takdir edersiniz ki çok ağır olur. AKP iktidarı, sırf oy uğruna kanattığı ve üzerine merhem süremediği Kürt sorununun altına kalabilir. Ama bu aynı zamanda Türkiye’nin de aynı sorunun altında kalması demektir. O halde biraz izan.

Hepinize iyi haftalar dilerim...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2011, 13:18:15 »

Bu liboşlarıda sitede tekrardan isim isim açılayalım ki en tehlikeli düşmanlarımıza karşı uyanık olalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Türk eri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 146


Ben bir Türk'üm! Dinim, cinsim uludur!


« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2011, 13:24:35 »

Sahte Atatürkçüler seçime az kala gerçek çizgilerini iyice belli etmeye başladılar. Bunun gibi beynelmilel moskof uşakları CHP'nin milliyetçilik okunu milliyetsizlik olarak benimsiyorlar. Serap Hanım ümit ediyorum ki meclise girmeyi başarır. Memleketim Balıkesir pis kokulu, kıllı, koyun saçlı k.rt eniklerinden bıkmış durumda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve Milletim, Tanrı'nın kırbacıyız...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2011, 13:33:04 »

Vay vay vay Can Ataklı. Akp ye karşı söylemlerinle neredeyse bizide vatansever olduğuna inandıracaktın. Ama y-chp de aynı söylemlere başlayınca, gerçek yüzünüz ortaya çıkıverdi. Kürtlerin istekleri gözünüzde birden haklı istekler oluverdi. Korkmayın, ülke belki kan gölüne dönecek ama sonunda kürtlerden kurtulunmasına yine en çok sizler sevineceksiniz. Eminimki ozaman en sıkı milliyetçiler yine sizler olacaksınız. Her devrin adamlarısınız nede olsa.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2011, 13:37:39 »

Dünyadan bihaber salak herif, Ya Türkçülük başlarsaymış. Adamın avradını koynundan almış götürmüşler uyandıktan sonra lan avrat bana bir çay kosana demiş, uyumaya devam edin siz, Türkçüler sizin üzerinize Tanrının gölgesini andırırcasına çöktüğünde aman da dileseniz nafile olacaktır, söylemlerinizin baş ucuna yerleştirdiğiniz kürt piçlerinden yüzlerce kat daha tehlikeli olan yaratıklar siz gibi liboş köpeklerdir, Türkçüler geliyor, biz buradayız, ayaklarınızı denk almanıza çeyrek kaldı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2011, 13:47:24 »

Ermeniler nasıl defolup gittiyse, Kürtlerde defolup gidecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2011, 13:53:51 »

Ağzına sağlık YÜREKLİ-KAM.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Dedem Korkut
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 143


Türkçemizi koruyalım.


« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2011, 14:01:27 »

 "Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler" misali biz de bunu bir adam
sanmışız. Seni gidi kürdofil seni! Sinirli Aklın sıra chp'nin kürt politikasını aklamaya çalışıyorsun. Belki senin gibi çakma Atatürkçülere yedirirsin ama biz Türkçüleri kandıramazsın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İttiñ iyesi bolsa, Böriniñ Teñirisi bar.

İtin sahibi varsa, Kurt'un Tanrısı var.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2011, 14:11:53 »

Bu ülkede zaten herkes bir maskenin ardında. Milli görüş patentli akp ve fethullah tayfası, din maskesinin altında, ülkeyi pazarlayıp satmakla meşgul. Chp ve tayfası, ATATÜRKÇÜLÜK VE laiklik maskesi altında, akp ye dur bakalım, bu satışta biz de varız diyor. Mhp ise milliyetçilik maskesi altında ümmet kardeşliği ile haşır neşir. Hepar mı? Türkçülük maskesi takayım dedi ama onuda ağzına yüzüne bulaştırdı. Bir Bilge Kağan daha gelir mi? Umarım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2011, 14:33:25 »

"..Yeşiltuna Balıkesir halkından yeterli oyu alır mı bilemem, ancak söylediklerini paylaştığım Kürt olmayan çevrelerde tedirgin bir destek olduğunu da gözledim. Gizliden gizliye “Kürtlere düşman değilim, ama ne olacaksa olsun, ama herkes yerine gitsin” görüşünün yayıldığını fark etmemek mümkün değil. Bu çok tehlikeli bir gidiştir.."

Öylemiiii bay(!) can atakli ??

Madem tehlikeli gidisatta...kürtlerin yogun olduklari yerlerde Türklere uyguladiklari baskilara ne diyecegiz ?
Sistematik olarak Batiya göc ettirilen Türklerin durumu ne olacak ?
Ögretmen oldugu icin, asker cocugu oldugu icin, o bölgede görevli devlet memurunun cocugu yada esi oldugu icin okulda carsida, her yerde kürtlerin fiziki saldirisina ugrayan Türklerin durumu ne olacak ?

Hic bir zaman gerceklesmeyecek olan kiroistan devleti farz edelim ki kuruldu, kellemi basarim bu asalaklarin hic birisi oraya gitmez, yine istedikleri gibi rahat hayat sürdükleri biz Türklerin yurdunda Türk soylularin kanini emmeye devam edeceklerdir. Öve öve bitiremedikleri kirolarin arasinda iki gün kalamazlar. Yine bizim basimiza bela olmaya devam edecekler bunun icin kati cözüm alayini Türk yurdundan cocugundan yaslisina kadar söküp atmaktir...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.274 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.039s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.