Bu sese kulak verin
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 08:23:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu sese kulak verin  (Okunma Sayısı 4630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tien san
Ziyaretçi
« : 03 Ekim 2009, 20:53:44 »Bu sese kulak verin

03/10/2009 03:52

Hakkari'de Kürt Kadın Kongresi'nde konuşan K
AMER Başkanı Nebahat Akkoç: Her dört evden birinde ensest ilişki ve cinsel istismar yaşanıyor. Ne yazık ki toplumun mevcut tabuları yüzünden bu konuda kimse yüksek sesle konuşamıyor


Behçet DALMAZ- Gülay ÖZEK


HAKKARİ - Hakkari Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Kürt Kadın Kongresi’nde kadınların yaşadığı cinsel istismarlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yapıldı. KAMER (Kadın Merkezi) Başkanı Nebahat Akkoç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da her dört evden birinde kadın ya da kızların ensest ilişkiyle cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. Akkoç, “Bize başvuran yaklaşık 50 bin kadının yüzde 25'i aile içinde ensest ilişkiye maruz kalıyor. Bunun bir tabu olarak kabul edilmesinden dolayı şimdiye kadar bu dillendirilmedi” dedi.
Hakkari Üniversitesi'nin düzenlediği Kürt Kadın Kongresi'nin üçüncü gününün ilk oturumu yapıldı. Kongreye kadınların ilgi göstermediği ve salondaki koltukların boş kaldığı dikkat çekti. Oturumda konuşan ABD Akrom Üniversitesi Kürt ve Osmanlı Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Janet Klein, ‘Tarihsel perspektifiyle Kürt milliyetçilik söyleminde kadın ve cinsiyet’ konulu bir bildiri sundu. Prof. Dr. Klein'in ardından kürsüye çıkan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikososyal Travma Birimi Başkanı Prof. Dr. Şahika Yüksel ise ‘Şiddet Mağduru Kadınların Yeniden Güçlenme Stratejileri’ başlıklı bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Yüksel, konuşmasında tedavi ettikleri şiddet mağduru Mardinli bir hastasından söz ederek, aile içi cinsel istismarın kız çocukları üzerinde yarattığı köklü travmaya dikkat çekti.‘KADINLARIN KATİLLERİ BİRİNCİ DERECE YAKINLARI’Prof. Dr. Şahika Yüksel, sunumunda aile içi cinsel istismarın doğu, batı ayırmadan ülkenin genelinde çok yaygın olduğunu belirterek, yaşanan kadın cinayetlerinde katillerin genellikle kadınların birinci derece yakınları olduğunu söyledi. Yüksel, “Bu nedenle kadınlar en yakınlarından gelen bu tehlike karşısında hiçbir önlem alamamaktadır. Yaşadıkları baskı nedeniyle cinsel istismara maruz kalan kızlar, buna karşı direnemedikleri gibi en yakınlarındaki annelerine, kız kardeşlerine bile anlatmakta zorlanmaktadırlar" dedi.‘KADINLARIN YÜZDE 25'İ ENSEST İLİŞKİ MAĞDURU’Sunumların ardından söz alan KAMER Başkanı Nebahat Akkoç, cinsel istismarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akkoç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kurdukları 23 kadın merkezine başvuruda bulunan 50 bin kadının yüzde 25'inin ensest ilişkiye maruz kaldığını belitti. 4 evden birinde kadınlar ile kızların ensest ilişkiye zorlandığını belirten Nebahat Akkoç, şunları söyledi:
“Bu çok büyük bir rakam. Ama ne yazık ki toplumun mevcut tabuları yüzünden bu konuda kimse yüksek sesle konuşamıyor. Cinsel istismarın milleti, yoksul zengin farkı, eğitimli eğitimsiz ayrımı yok. Toplumun her kesiminde ve her bölgesinde kadınlarımız şiddete maruz kalıyor. En sık karşılaştığımız şiddet türü namus cinayetleri. Ama bu cinayetlerin tek sebebi sanıldığı gibi bekaret tartışmaları yada aldatma sorunları değil. Asıl sorun kadınların o bölgenin yada ailenin şartlarına itaat etmeme sorunu. Bazen sadece ‘Sen çok süslü giyiniyorsun, bizim ailedeki diğer kadınları da baştan çıkarırsın’ korkusuyla kadınlar potansiyel tehdit olarak görülüyor ve öldürülüyorlar.”‘AÇILIMDA KADIN SORUNUNUN ALGILANIŞI SAMİMİYETSİZ’Konuşmasında ‘demokratik açılım’ sürecini de değerlendiren Nebahat Akkoç, “Bu süreçte konuşulmayan, değinilmeyen tek konu kadınlarımızın yaşadığı bu cinsel istismarlar, töre ve namus cinayetleri. Açılım sürecinde kadınlarla ilgili söylenen tek söz ‘Analar ağlamasın’ oldu. Ama bu samimiyetsiz ve romantik söylemle aslında kadınlar sadece ‘anne’ sıfatına büründürülerek ‘kadın’ olarak yaşadıkları sorunlardan uzaklaştırılmış oluyorlar. Halbuki kadın anne olarak da, eş olarak da, kız kardeş olarak da ağlıyor. Sadece ‘analar ağlamasın’ ekseninde olmak, samimiyetsiz ve sorunların çözümünden uzak bir söylem” diye konuştu. (dha)                      Kendi analarini bacilarini,öz cocuklarini zina ederek üreyen,bu asagilik soysuzlarin,kendi ifadeleri ile,nasil bir soysuzlar tolulugu olduklari ortaya cikmistir Iste size sahte Basbugun kürt kardesleri! Bunlari kendine kardes kabul eden,bunlar gibi olsun Biz bunlarin asiri üremelerindeki sirri her zaman söyledik,ama ne yazikki,kendi soydaslarimizdan bile,tepki gördük,elestiriye maruz kaldik Eger bunlar yüzde yirmibes diyorsalar,sakin olaki inanmayin,bu yüzde ellininde üstündedir Yaradandan ötürü,yaratilan böyle asagilik igrenc insanlari sevenlere,bu konuyu dikkatle okumalarini tavsiye ederim Iste size kürtlerin nasil bir irk oldugu hususunda ibret ve nefretle anacaginiz bir durum TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2009, 21:03:56 »

Yaratandan ötürü yaratılan nasıl sevilir kandaşım,ha birde bu ensest midir nedir o ne ya?

Tıen san kandaşım biz Türk olmayan kimseyi sevmeyiz kanı ile canı ile Türk olacak.Ha Hüseyin feyzo kızını verdiği için o piçlere kardeş deyip milletede kakalamak isteyebilir ama Türk soylu asla bunu yemez.İşte görüyorsun ortamı ama kürt kırıntılarının seslerini bu kadar yükseltmelerinin nedeni bu şerefsiz hükümettir,vede Çankayanın ermenisi Gül,en büyük suçluda bunların başa gelmelerinin birinci sebebi olan devlet bahçelidir.

Senin dediğin bu ilişkiden doğduklarıda 100 metre ilerden belli oluyor bu kürtlerin. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kızılalma
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 82« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2009, 21:07:18 »

Ne olursa olsun ,hangi nedenle olursa olsun Türkten başkasına kardeşim diyen soydaşlarımıza lanet olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'sen övün, değilsen itaat et!
Tanrının Kılıcı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 233« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2009, 21:10:36 »

      Kendi analarini bacilarini,öz cocuklarini zina ederek üreyen,bu asagilik soysuzlarin,kendi ifadeleri ile,nasil bir soysuzlar tolulugu olduklari ortaya cikmistir Iste size sahte Basbugun kürt kardesleri! Bunlari kendine kardes kabul eden,bunlar gibi olsun Biz bunlarin asiri üremelerindeki sirri her zaman söyledik,ama ne yazikki,kendi soydaslarimizdan bile,tepki gördük,elestiriye maruz kaldik Yaradandan ötürü,yaratilan böyle asagilik igrenc insanlari sevenlere,bu konuyu dikkatle okumalarini tavsiye ederim Iste size kürtlerin nasil bir irk oldugu hususunda ibret ve nefretle anacaginiz bir durum TTK


Bu sözlere sonuna kadar katılıyorum elinize sağlık anda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRININ KILICI
ATSIZCI
TARKAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2009, 21:14:22 »

Tavsiyede bulunduğun tipte insanlar bu otağda bulunmaz kandaşım,ama çok güzel açıklamışsınız bu piçlerin nasıl imal olduklarını TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAŞKIN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 22« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2009, 21:18:42 »

Ensest ilşki ha,zaten biz demiyormuyuz kandaşlarım bunlar piç diye.Tanrı bunları neden yarattı anlamak güç,adama değil insana bile benzemiyorlar.Bunlara kardeş diyenleride bakın bakalım tarih yargılamadan Türk milleti nasıl yargılayacak
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2009, 21:30:59 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2009, 21:40:03 »

 Degerli Tarkan irktasim Tabiki kutlu Kurt Otaginda soysuz cakallarin,Türk soylu olsalarda,barinmalari,söz konusu degil. Tavsiyede bulundugum insanlar,ziyaretci olarak gelen,Türk islam sentezine saplanmis,batakci mankurt ülkücüleredir. Düsünebiliyormusunuz,müslüman oldugu gerekcesi ile,kürt ile evlilikte sakinca görmeyen Türk soylu bir insanin,düstügü vahim durumu! Hepimizin malumu olmak üzere,kürtlerle,kiz aldik kiz verdik,kanlari kanlarimiza karisti,türünden söylentiler,irkimizin nasil bir tehlike icinde oldugu acikca ortadadir Düsündükce insanin kani donuyor!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Atsızcı Gülcan TÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 135


ATSIZCI


« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2009, 22:06:44 »

Atalarımız ne demiş! kürtten olsa evliya sakın koma avluya.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

.......¶¶¶¶¶¶............¶¶¶¶¶ ¶
....¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶....¶¶ T ¶¶¶¶¶¶¶
..¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ Ü ¶¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ R ¶¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ K ¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ I ¶¶¶¶¶
. ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ Y ¶¶¶¶¶
....¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ E ¶¶¶¶¶
......¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ M ¶¶¶¶¶
.......
yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 21


« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2009, 22:09:54 »

Eller aya çıkıyor biz bu piçlerle uğraşıyor,zamanı ve parayı bunlara harcıyoruz,bunlarda hertürlü ilişkinin mevcut olduğu gözleniyor zaten pislik bir toplum olmaları dolayısıyla başkalarının yanında yaşamalarıda güçtür bunların.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.