Bir Gece Ansızın Gelemezsin
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 20:29:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Gece Ansızın Gelemezsin  (Okunma Sayısı 1258 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.114


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 29 Eylül 2017, 08:09:19 »

Bir gece ansızın gelemezsin
Türker Ertürk yazdı...
Mat; satrançta taraflardan birinin şahı tehdit altındayken yapacak hiçbir hamlesi olmaması durumudur. Oyun bu durumda iken şahı tehdit edilen oyuncu mat olmuş olur, yani oyunu kaybeder. Dış politika ve devletlerin çıkarlarının çatıştığı uluslararası arena da aynen satranç oyunu gibidir. Devletler adına bu satranç oyunu, siyasi iktidarlar tarafından oynanır.

Geçtiğimiz Pazartesi (25 Eylül 2017), Kuzey Irak’ta Kürtler bağımsızlık için referandum yaptılar ve beklendiği gibi sonuç “Evet” çıktı. Türkiye bölgenin statükosunu, istikrarını bozacak, kendi güvenliği ve bekasına yaşamsal derecede tehdit olan bu gelişmeye sesini çıkaramadı ve kıpırdayamadı bile, yani mat oldu.

BARZANİ'NİN BOYUTLARINI AŞAR

Türkiye yumurta kapıya gelinceye kadar hiçbir şey yapmadı, Barzani’yi referandum kararından caydıracak hiçbir tedbir almadı, alamadı, alamazdı da! Tek yaptığı, bunu halka nasıl yuttururum çabasıydı. Yüksek perdeden açıklamalar ve eylemler halkın gazını almak içindi. Milli Güvenlik Kurulu açıklaması, sınırda yapılan tatbikat ve Meclis’ten alınan tezkere; bu kandırmacanın sonuç almaya yönelik olmayan palavradan hamleleriydi. İşin garibi; bunun böyle olduğunu bizim kamuoyumuz hariç, tüm dünya biliyor.

İşin buraya gelmesi ve Türkiye’nin mat edilmesi Barzani’nin boyutlarını aşar. Daha başka gelişmelere gebe bu gelişmeyi okumak için büyük resme bakmak lazım. Yoksa ayrıntıda boğulur ve çözüme gidebilecek ve ülkemizin aleyhine gelişen bu sarmalı durdurabilecek girişimleri yapamazsınız.

BİR GECE ANSIZIN GELEMEZSİN


“İzin vermeyiz, bir gece ansızın gelebiliriz” demiş. Ben de eğer bu işlerden biraz anlıyorsam; “Geçmiş olsun! Geçti Bor’un pazarı! Sıkar!” diyorum. Bu duruma razı olmayan hamlelerini daha önce yapacaktın. Barzani, referandum yapacağını tam tamına 2,5 yıl önce açıkladı! Neredeydiniz yumurta kapıya gelinceye kadar! Hatta; referandum günü bile hiçbir şey yapılmadı! Türkiye’nin jeopolitik konumu ve milli güç unsurları ile bu referandumu engelleyebilmesi çocuk oyuncağı idi, ama yapılmadı! Niçin?

ABD, Ortadoğu bölgesinin statükosunu değiştirmek ve yeni bir siyasi harita çizmek istiyordu. Bunu açıkça söylüyordu da! Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) bunun adıydı. Özetle; bölgeyi etnik, dinsel ve mezhepsel olarak daha küçük parçalara ayırmak, ulus devletlere son vermek, İsrail’in çevresindeki ülkeleri Balkanlaştırmak, bölgenin Arap-İsrail ana çatışma eksenini Şii-Sünni olarak değiştirmek, enerji ve ham madde kaynaklarını tamamen denetim altına almak, bölgeyi istikrarsızlaştırmak ve İslam’ı radikalleştirmekti. BOP’un en önemli bacağı ise; bölgede bir Kürt Devleti’nin kurulmasıydı. Bu, İsrail açısından yaşamsal önemde görülüyordu.

TÜRKİYE'SİZ YAPILAMAZDI

Bu proje Türkiye’siz yapılamazdı! Türkiye’deki iktidar ele geçirilmeliydi. AKP; bu proje için kurduruldu, desteklendi ve iktidara getirildi. Bu partinin çekirdek yapısı Cumhuriyet’e ve Aydınlanma Devrimlerine karşı travmalı ailelerin çocuklarıydı. BOP’un sahibi açısından bu çok önemliydi. Çünkü; Türkiye’ye çıkarlarına uygun olmayacak bir şekilde yeni bir elbise biçilmişti. Bu ancak eski elbiseye (Cumhuriyet ve kurucu ideoloji) düşman bir kadro tarafından gerçekleştirilebilirdi.

AKP iktidar yapılmıştı yapılmasına ama yetmiyordu! Başta asker olmak üzere devletin ağırlığı, BOP tarafından Türkiye’ye biçilen elbiseyi giymek istemiyordu. O zaman AKP’nin önü açılmalı ve bu maksatla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir bölümü içeri atılmalı, geri kalanı korkutulmalı ve tamamı itibarsızlaştırılmalıydı.

MUHALEFETE DE OPERASYON YAPILDI

Düğmeye basıldı; ayarlanmış hakim ve savcılarla Ergenekon-Balyoz gibi kumpas operasyonlarına ve ele geçirilen medya aracılığı ile TSK’ya karşı itibarsızlaştırma saldırılarına başlandı. Bu gidişe dur denmesini engellemek ve halkı seçeneksiz bırakmak için muhalefet partilerine de operasyon yapıldı.

BOP’un sahibi akıllıydı ve küresel çapta iyi bir satranç oyuncusuydu. AKP İktidarına da bir elbise biçti. Batı’da dikilen bu elbisenin ana hatları “Siyasal İslamcı” ideolojiye, “Yeni Osmanlıcı” hayale ve mezhepsel bakış açısına dayanıyordu. İktidara giydirilen bu elbise hem BOP’a uygundu hem de giydirdiğini motive ediyordu. Türkiye’yi büyüteceklerini, Sünni İslam Dünyasının lideri olacaklarını gerçekten zannettiler. Tabii ki “Bizim niyetimiz sizi de bölmek” diyemezlerdi! Dedim ya; “Travmalıydılar, sağlıklı düşünme yetilerini kaybetmişlerdi”. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e düşmanlıkları nedeniyle körleşmişlerdi, kandırılabilecekleri hiç akıllarına gelmedi.

REFERANDUM YAPILAMAZDI

Dünyanın tüm demokratik ülkelerinde iktidar olmak demek, her şeyi yapabilmek demek değildir. Her devletin kontrol ve denge mekanizmaları vardır. Türkiye’de de vardı! Ergenekon-Balyoz gibi kumpas operasyonlarıyla başlayan süreçte bu yok edildi, iktidar padişahlarda bile olmayan, hukuku bile yok sayan bir güçle donatıldı.

Bunlar olmasaydı; Suriye’deki vekalet savaşında Radikal İslami örgütlere destek sağlanamayacak, 15 Temmuz Darbe Girişimi olmayacak, 4 milyon sığınmacı ülkemize doluşmayacak, Kuzey Irak’ta bağımsızlık referandumu yapılamayacak, ülkemizin ekonomik değerleri haraç mezat satılamayacaktı.

HANGİ KONUDA KANDIRILMADILAR

Bu saymaya çalıştıklarım, ülkemizin başına gelen melanetlerin sadece bazılarıdır. Türkiye ne yazık ki kural ve hukuk tanımayan, küresel barışı tehdit eden, belirli bir düzen ve sistem içinde hareket etmeyen, ne yapacağı önceden tahmin edilemeyen, terörizme destek veren ülke anlamına gelen “Haydut Devlet” ilan edilme tehdidi altındadır.

Yine “Kandırıldık” diyorlar! Allah aşkına, kandırılmadıkları tek bir konu var mı? Eğer büyük resmi görebilseler, asla kandırılmazlardı! Ama travmaları bunu görmelerine engel! Bu iktidarla Türkiye’nin iç barışa, huzura ve esenliğe ulaşmasına imkân ve ihtimal yok. Ne kadar erken kurtulursak, ülke olarak göreceğimiz zararın çapı o kadar az olur.

Bizi bu durumdan çıkarabilmek için yeni bir lider lazım. Bu lider savaşçı, Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisi ile barışık, sorunlara bu toprakların gözüyle bakan, tarihi derinliğe, ilkelere ve değerlere sahip, ekonomik geçmişinin hesabını da verebilir olmalıdır. Şimdilik ortada yok ama 2019’a kadar ortaya çıkacağından şüphem de yok!

Türker Ertürk

ALINTI
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2017, 09:34:19 »

Öyle bir gelir ki!!
RTE ye muhalefet yapacağız diyerek yüce Türk devletini ve onun ordusunu küçümsemek kimsenin haddine değildir.

Evet Türk ordusu ne zaman isterse bir gece ansızın Türk düşmanlarının tepelerine binecek güç ve kudrettedir.

Şu an hiç bir fikir adamının ürettiği bir şey yok, günlük Tayyip Erdoğan düşmanlığı PANAROMASININ, paranoyaklığını yaşattırıyorlar bize. bu da Türk düşmanlığının bir türüdür!

Yüce Türk milleti bütün dertlerini, kederlerini bir yana koymuş (bir kısım Türkler) sadece Tayyip Erdoğan düşmanlığı yaparak Tarihi ve güncel sorunlarımızın irdelenmesini engelliyorlar, RTE iyi birisi mi, doğru birisi mi? hayır, kesinlikle hayır ama o Türkiye Cumhuriyetinin Cumhur Başkanı ve aynı zamanda kim ne derse desin Türk ordusunun şu an Başkomutanımıdır değilmidir! Tayyip Erdoğanı aşağılaycaksınız diye Türkiyenin dış sorunlarında size Türk milletini ve onun değerlerini aşağılattırırmıyız sanıyorsunuz!!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2017, 15:04:06 »


Gospodin Nazım Hikmetof'un şiirini okuyarak istifa eden emekli Amiral Türker Ertürk değil mi bu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2017, 18:04:16 »


Gospodin Nazım Hikmetof'un şiirini okuyarak istifa eden emekli Amiral Türker Ertürk değil mi bu?

(Türker Ertürk )

Adı Türk Soyadı TÜRK acaba diyorum hani Ahmet Türk vardı ya birisinin anasının adı da TÜRKİYE?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2017, 19:34:00 »


Gospodin Nazım Hikmetof'un şiirini okuyarak istifa eden emekli Amiral Türker Ertürk değil mi bu?

VE aynı zamanda yazılarını "oda tv" denilen çöplükte yayınlıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.545


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2017, 20:46:51 »

BÜYÜK TÜRK GÜCÜNÜN HABERLERİNİ YAKINDA DUYARSINIZ, SOKTUĞUMUN KÜRTLERİNE NE OLUYOR HEP BERABER GÖRECEĞİZ!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2017, 20:51:27 »

Bugün Rakka'da PKK yüzlerce leş bıraktı şehirden çekildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.545


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2017, 20:56:12 »

Bugün Rakka'da PKK yüzlerce leş bıraktı şehirden çekildi.

Emrah, bundan sonra 3 satırdan aşağı ileti atarsan seni mahvederim çocuk!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2017, 21:28:37 »

Aslında her şey yavaş yavaş istediğimiz çizgiye giriyor. Biz ne istiyorduk ? krtlere kini olan bir başbakan cumhurbaşkanı değil mi ? Şimdi ne oldu, önce hdp ile bunlara kinlendi, şimdi de Barzani referandum meselesiyle kinlendi. RTE eğer kinlendiyse barzaninin de , krtlerin de vay haline. Çünkü RTE uzun süreli programlarla dediğini yapıyor. Fetöyü ilk başta imha etmedi ama sonrasında yavaş yavaş yoketti. Önce bankalarını kapadı, dershanelerini kapadı sonra destek veren çoğunu yoketti. Sadece siyasi boyutu kaldı , onu da seçimden sonra halleder.

Barzaniyi de kuzey ırakı da zamanla yok eder. Dün iranla anlaştı, sonra merkezi yönetimi muhatap alacaz dedi ortak tatbikat yaptı. Sonra Putin ile Ankara'da buluştu. Bence alt yapıyı hazırlıyor şimdi. Asıl yumruğu sonra indirecek, tamam şimdiye kadar bir şey yapmadı diyebiliriz ama bundan sonra yapmayacağı anlamına gelmiyor bu. Fetöye de başta bir şey yapmamıştı ama şimdi fetönün hali ortada. Fetöcüler kaçacak delik arıyor fare gibi.

Sınır kapılarını da kapar, vanalarını da kapar. Kuzey ırak'ı hapseder resmen.  Saldırmaya bile gerek yok, silahla bombayla öleceklerine açlıklarından ölürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2017, 03:48:51 »

Yazarın yayınlarının çoğunu okudum. Herhangi bir anormalliğe rastlamadım . Yazdıklarının çoğunu tepkisel buldum, muhalif çizgide. Muhalif olacağım deyip terör destekçiliği de yapmamış gözlemlediğim kadarıyla. Ama kafama takılan şey şu, eğer gizliden gizliye Türkiye'nin gücünü küçümsemek ve bu sayede Türk'ün yabancıya, yabancı akımlara direnişini kırmak istiyor mu, böyle bir planın veya projenin bir elemanı mı, yoksa istemsiz olarak hizmet mi ediyor, orasını bilemem. Odatv bile ona şüpheyle yaklaşmamız için yeter bile aslında. Böylelerinin yazısını okuyup , fazla detaya girmemek gerekiyor. Çünkü samimi bulmuyorum, tamam ulusalcıdır , muhalefettir ama bunu Metehan'dan beri gelen dünya tarihinin ilk düzenli ordusunu küçümsemeden yapacak. Türk ordusu birilerinin muhalif olacam deyip, sırf gereksiz ve aşırı tepkilerinden dolayı küçümsenemez.

Bu Türker ertürk denen şahsın bu yazısını okuyan bir etnik nasıl da sevinir öyle değil mi, nasıl mutlu olur. Çünkü bu yazı tamamiyle Türk'ü yermek, Türk'ü yerin dibine sokmak, güçsüz göstermek için yazılmış gibi algılanıyor. Sanki Türk'le gizliden alay ediyor. Umarım öyle değildir tabi , ancak dış güçlerin Türkiye'de bizden görünüp , bizi küçümseten yazılar yazan, siyaseten kızgın ve küskünlerden oluşmuş bir ekibe destek olma olasılığı da vardır. Kimseyi suçlamıyorum ama Türkçü şüpheci olmazsa her türlü oyuna gelir. Bu nedenle bu tarz yazarlara fazla itibar etmemek lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.