BIR ACILIM DA BIZ YAPALIM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 20:10:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: BIR ACILIM DA BIZ YAPALIM  (Okunma Sayısı 4687 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TURKGUCLUDUR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« : 24 Aralık 2009, 13:00:50 »

Herkeste bir açılımdır almış gidiyor. Adı demokratik açılım ama içerikte demokrasi haricinde herşeyden konuşuluyor. Kürtçe, eğitim, yayın, hatta DTP ileri gidip federasyon bile diyebiliyor. Bazıları andımızın kaldırılmasını, bazıları dağlardan "Ne mutlu Türk'üm diyene" yazılarının kaldırılmasını istiyor. Hal böyle olunca ve Türk Milleti haklı olarak tepki verince, "ee canım biraz anlayışlı olun" deniyor. İyi de Kürt açılımı diyorsunuz, açılıp saçılan biziz! Bize ait olanları açıp saçıp çöpe atmaya karar alıyorsunuz.

Hal böyle olunca internette başladı bir Türk açılımı istiyoruz furyası. Açılım devam ediyor. Ortada bir açılım var ama açıp saçamadığı tek şey demokrasi. Baksanız ya, İstanbul Valiliği sözüm ona şehit ailelerini korumak için, şehitlikte basın açıklaması yapmaya yasak getirdi. Deniz Feneri hakkında yayın yasağı da unutulmadı. Oysa Ümraniye Davası gibi hassas bir konuda aylarca yazılıp çizildi. Dahası mı? Başbakan açılım dediğinden beri muhalefet buna karşıyız diyor. Peki Başbakanın açıklamaları! "Siz ne derseniz deyin, bu yola girilmiştir, gereğini yapmaya devam edeceğiz!" Buyrun size demokrasi. Başbakan basın mensuplarına yemek veriyor. Ama masa da muhalif gazetelerin mensupları yok! Kendileri gelmemiş değil, davet edilmemişler! Öyle bir demokrasi anlayışı ki bundaki, İzmir yıllardır CHP'ye oy verir diye, İzmirli'ye "gavur" diyebilecek kadar ileri gitmiştir. Muhalefete, bu kadar muhalefet!

Sözün kısası şudur. Demokratik olmayan bir partiden, demokratik açılım lafı çıkmıştır. Herkes bu açılım hakkında konuşmaya, fikir beyan etmeye çağrılmış ama olumsuz olmamak, eleştirmemek şartıyla..! Tek şart Kürtlere nasıl haklar tanıyabiliriz de, ne devlet yansın, ne hükümet üzerine düşünüp; Kürtlere verilebildiğince hak vermenin yolları üzerine düşünmek!

Bakıyorum DTP de kendine göre öyle açılımlara girmiş ki, Doğu topraklarının ayrılması bile düşünülebilir diye beyanda bulunulabiliyor!

Bu kadar çirkinlik içinde sizlere bir teklifte bulunmak istiyorum. Buyrun bizlerde demokratik açılımda bulunalım! Ama içinde demokrasiden başka birşey olmasın. Demokrasi nasıl olmalı, demokrasi nasıl güçlenir üzerine açılım yapalım. Yazdıklarımız da adı gibi demokrasi dolu olsun! Demokratik açılım dendiğinde işte burada demokrasinin geliştirilmesi konuşuluyor densin. Tüm KANDASLARIMDAN değerli katkılarını  veyorumlarini bekliyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2009, 13:03:38 »

ACILIMLARIN ortalarda gezdigi su gunlerde bende bir katkida bulunmak istedim ise anayasadan baslamak gerek; Mevcut Anayasa zaten didik edildi! Yeni bir Anayasa neleri kapsamalı, demokratik bir şekilde, katılımcı bir anlayışal ülke ihtiyaçlarını nasıl karşılamalı?
İçimizde Anayasa Hukuku bilenler, hukukta okuyanlar var mı bilmem? Varsa katkısı olacaktır kuşkusuz... Bizler sadece bu işin "ana hatlarını" ortaya koyabiliriz belki?
Bence Anayasa;
1-Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Unsuru Türk'lüğe dayanmalı... Tarihsel gelişimi vurgulayarak "DİLİ, BAYRAĞI, MİLLİ MARŞI, VATANI VE UZAK HEDEFLERİ DİBACESİNE ALMALI!"
2- Vatandaşlık kavramına açıklık getirmeli. Özellikle "TÜRK DEVLETİNE, TÜRK KÜLTÜRÜNE, TÜRK DİLİNE" sadaketle bağlılığı esas almalı!
3- Siyasal oluşuma disiplin getirmeli... Hiçbir siyasi parti "ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜNE, ATATÜRK İLKELERİNE, ANAYASANIN DİBACESİNE" aykırı programla, söylemle, eylemle faliyyette bulunamamalı!
4- Siyasi Partiler arasında "İDEOLOJİK, PARTİ PROGRAMI, HEDEF VE AMAÇLARI" anlamında birbirine yakınlık olanları "AYNI ÇATI ALTINDA, AYNI İSİMLE" siyasi faaliyette bulunabilmeli... Bunuda denetleme, birleştirme kararı verme yetkisi Yüksek Seçim Kurulu ve Yüksek Yargıda olmalı...
5- Yargı kesinlikle "BAĞIMSIZ OLMALI!!" Objektif kriterler getirilerek, yargı üzerindeki tüm siyasi baskılar, taraflı olma eğilimleri ortadan kaldırılmalı!
6- Yasama yetkisini kullanan TBMM. üyeleri "DOKUNULAMAZ OLMAMALI!" Siyasi faaliyetleri ve kürsü dokunulmazlığı haricinde "sıradan bir vatandaş" gibi yargı önünde "EŞİT KONUMDA" olmalı...
7- Türk Ceza Yasası daha işlevsel ve "CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ" sağlayacak, "HER TÜRLÜ BÖLÜCÜ, YIKICI, TERÖRİST" faaliyetleri önleyecek şekilde düzenlenmeli... Sağlam ve tartışmaya mahal vermeyecek bir dille "SUÇ KAVRAMLARI" yeniden tanımlanmalı! "VATANA İHANET, BÖLÜCÜ VE TERÖRİST FAALİYETLERDE BULUNMA" suçu işleyenler için "İDAM CEZASI" yeniden yürürlüğe konmalı!
8- Türk Töresine, inancımıza ve toplumsal ahlaka aykırı davranışlar yeniden belirlenmeli, tanımları yapılmalı ve cezai müeyyideleri konmalı...
9- Milli Eğitim, Milli Güvenlik ve Milli Savunma "DEVLET POLİTİKASI" içine sokulmalı! Uygulamalar, izlenecek politikalar ve değişimler "SİYASET DIŞINDA" tutulmalı!
10- Yaygın ve örgün Eğitim Kurumlarının bütün vatandaşlarımıza hitap edecek şekilde "TÜRK KÜLTÜRÜ, TÜRK DİLİ, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ BENİMSETMELERİ" bir program dahilinde anayasa güvencesine alınmalı...
11- Demokrasi, İnsan Hak Ve hürriyetleri, Teşebbüs Hakkı, Örgütlenme hakkı, siyasi faaliyetlere ve partilere katılım hakkı "SINIRLARI İYİ BELİRLENEREK" güvence altına alınmalı...
Şimdilik aklıma gelen bunlar.. Eklenenlerle katkıya devam ederiz... Tabiiki yazılanlar samimi dileklerdir. Eleştirilebilir, farklı yaklaşımlar ortaya konabilir... Anayasa tekniğini iyi bilenler bunları ve daha fazlasını kategorize edebilirler... Bunların içine "ekonomik faaliyetlerde" konmalıdır
hadi sizlerde yorumlarinizi yapin  kandaslarim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2009, 13:06:18 »

   Türklere en büyük hakkı T.C kimlik kağıdı vererek zaten tanımışız. Bundan büyük nimet kesinlikle olamaz. Türk açılımı ısmına gelince 20 yıl ilersi için konuşayım bizden biri illâki başa gelecek o zaman görecek bu kevaşe dölleri. Biz bi açarsak nasıl kapatacaklarını bilemezler. O zaman şimdi ki açılımı yapanları açıp millete arz edeceğiz. Kutluda olacak!.. TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2009, 13:52:01 »

Hangi Demokrasi? Türçüyüm diyen birisi nasıl bir demokrasi ister,Demokrasi nedir? neye yarar?,Demokrasilerde o ülkede yaşayan etnik kırıntıların hakları nelerdir?,Örneğin Türkün vatanında Türk bir kürtle aynı haklara nasıl sahip olabilir?,bunu düşünmek Türkçüye yakışırmı?,Demokrasi yabancı bir yönetim şekli değilmidir?.Türkün ülkesinde Türk açılımı yapalım diyen bir Türkçü olabilirmi?Bunlar cevaplarını bilmediğimiz sorulardır  TURKGUCLUDUR önce bu sorularımızı yanıtlarsan çok sevinecek ve bilgi sahibi olacağız.

 TURKGUCLUDUR  Birde Otağ yönetimine bir soru sormuşsun benim iyi çalışan konu ne oldu diye, Cevaplayim.
A) Konuyu alakası olmayan bir bölüme açmışsın kesinlikle yerini bulmuştur,bu isimde bir konuyu alakalı konular içerisinde mesela Türkçünün güncelinde bulabilirsin,oralarda bir yerlerdedir.

B)) Konuyu açan sen arkasından 10 tane ileti atan gene sen,iki cümlelik iletilerinin beş on tanesini bir araya getirerek ancak bir ileti şekline dönüştürüyoruz,bunlara dikkat etmeniz onlarca kez yazılı olarak otağ içinde yayınlanmış fakat hala dikkat etmediğiniz görülmüştür,sizin bu pervasız hareketleriniz bizim zamanımızı almakta diğer işlerle uğraşmamızı zorlaştırmaktadır.
C)Otağda paylaştığınız konularda yada cevaplarda bilmiyorum kaç kez büyük harfleri kullanıyorsunuzki Türkçede böyle bir gelenek yoktur.Tamamen Türkçeye saygısızlıktır,Büyük harflerin nerelerde kullanılacağı imla kuralları içerisinde vardır,imla kurallarını az yada çok bilmeyen Türkçü olurmu,olmaz,Bende anlamam ama elimden geldiğince dikkat ediyor bariz yanlışlar yapmıyorum.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2009, 14:27:56 »

YUREKLI KAM
Yazini gayet dikkatlice okudum tek tek cevab vermek isterim ama sen bu cevablardan mutlu kalirmisin orasini bilemem?
Su an turkiye anayasasinda yonetim sekli cumhuriyettir yaziyor bunu bildigine inaniyorum benim bu konu basligini acmamdaki amac su an ki gundemde olan acilimlara bir vurgu yapmak ve kendi adini tasiyan ulkemizde turk oldugunu soyleyemeyenlere bir gozdagi vermekti yani su an turkiye topraklarinda yasayan turk olmayan topluluklara turkun ulkesinde yasadiklarini ve turklerin karar verme hakkina sahip oldugunu anlatmak istedimdemokrasi sadece insanlarin kardesce yasamasi degildir turk tarihine bakip incelersen turk boylarindaki hukuk sistemini iyi analiz edecek olursan  yunanca bir terim olan demokrasinin baslangicinin biz turklere kadar dayandigini hukmettigimiz topraklarda asil irk olan biz turklerin disindakilere zulum yapmadigini yapmis olsaydi simiki cin yonetiminden farki kalmayacagini bilirsin herhalde;yani turkler asil unsurlari olan ustun irk kavramiyla devletlerini yonetirken kendi koyduklari kurallara uyan kimselere zulum etmemisler ve kanun koyucu olan turkler bir nevi bir demokrasi olusturmuslardir benim istedigim demokrasi cesidi budur yani bizim koyacagimiz kuralari kabul edenlerin asil irk olan turklere hizmet ettikleri bir demokrasi modelidir

ikinci elestirinin cevabida basit aslinda neden anlamak istemezsin bilemem?SERBEST KURSU NE DEMEKTIR;eger actigim konuyu diger  SERBEST KURSU deki konulardan ayiran bi ozellik mi var,ben konuu serbest kursu bolumune koymayi uygun gordum cunku konuyu acan benim
 actigim konuya ileti atmamin yasak oldugunu bilmezdim bunuda sasirarak ogenmis oldum?ben konuya ileti gonderimesini degil konunun kac kisi tarafindan okunulduguna bakarim bunuda boyle bil,insanlara ulasmak icin o insanlarin illede yorumunu beklemiyeceksin o insanlar senin yazini okusun bu bile baslangictir zafere giden yolda?ayrica benim disimda coooook kisi bir cumlelik ileti atiyor hatta bazen sende?

Ayrica klavye  kullanimi ile ilgili yorumunda benim turklugulu degerlendirmissin,inan bendeki yurek cogu turk gecinende yok ama bilgisayarimdaki klavye bozuklugundan dolayi yazilarimi cogu zaman buyuk yazmaktayim bununla alakali olarak benim turkce bilgilerimi sinama zararli cikarsin!turklugumle gurur duyarim;sen hayatinda kac ereniyi onune katip kovaladin yada sen hayatinda kac pkkliyi perisan ettin ;bilmeden konusma turklugumle ilgili derimonce sebeb sor cok merak etmissen neden buyuk harf kullaniyosun diye?Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2009, 14:41:58 »

Güçlü!! Dün radyoya gelip anam babam zazaca konuşuyor diyerek laf ebeliği ederken sana iyi niyetimle yaklaştım ve orada  ki bazı TÜRK boylarının mankurtlaştığını dile getirdim fakat görülen o ki sen kendinden büyük birini tehtit edercesine konuşarak Türklüğe özenen bir kürt olduğunu açıkça bu yazınla beyan etmişsin.......
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2009, 14:49:54 »

Güçlü!! Dün radyoya gelip anam babam zazaca konuşuyor diyerek laf ebeliği ederken sana iyi niyetimle yaklaştım ve orada  ki bazı TÜRK boylarının mankurtlaştığını dile getirdim fakat görülen o ki sen kendinden büyük birini tehtit edercesine konuşarak Türklüğe özenen bir kürt olduğunu açıkça bu yazınla beyan etmişsin.......


Moda oldu zaten artık bu. Bir tane daha var böyle bilirsin başımın has belâsı. Denk getirmek nâsip olmadı kimin ne olduğunuda direk anlayamıyoruzki. Kan kadar dilde önemlidir, benim görüşüm yozlaşmış olanıda bizden değildir. Giden gider, kalan kalır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2009, 14:57:58 »

Güçlü!! Dün radyoya gelip anam babam zazaca konuşuyor diyerek laf ebeliği ederken sana iyi niyetimle yaklaştım ve orada  ki bazı TÜRK boylarının mankurtlaştığını dile getirdim fakat görülen o ki sen kendinden büyük birini tehtit edercesine konuşarak Türklüğe özenen bir kürt olduğunu açıkça bu yazınla beyan etmişsin.......                            Bu nasil istir? It´in kürt´ün Türkcü otagda ne isi var? Türk zaten kendisini ögmez,yok ermeniyi söyle kovaladim kürt´ü böyle dögdüm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2009, 15:06:11 »

 KANDASLAR
belki dilde hatalarim oldu ama uzun zamandir yurtdisinda yasiyoruma ama bn krsinlikle kurt degilim ozenmemde onlara;tamam anlasildi ben siin aranizda yer bulamiycagim bir  daha ne yorum yaarim nede konu acarim sadece sizlerin konularini ve yazdiklarinizi okurum bir sure sizlerden birseyler ogrenmem gerekiyor anlasilan dostca kalin saglicakla kalin esen kalin kandaslar
bir gun bir turk dunyaya hukmedcek ve o gun tum kandaslarimla kucaklasacagim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2009, 15:07:14 »

ayrica ben hic bir zaman radyoya gelmedim kimse iftira atmasin kotu soz sahibine aittir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.