Beklenen son: Hanefi Avcı gözaltına alındı!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 02:51:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Beklenen son: Hanefi Avcı gözaltına alındı!  (Okunma Sayısı 2967 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oguz sad
Ziyaretçi
« : 28 Eylül 2010, 18:41:38 »

Alıntı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Devrimci Karargah Örgütü" soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Hanefi Avcı, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ankara’da gözaltına alındı. Evinde aramalar sürüyor. Polis nezaretinde İstanbul'a getirilecek.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Fethullah Gülen örgütünü deşifre ettiği kitabı dolayısı ile acaba ''ne zaman'' diye beklediğimiz olay gerçekleşti! Hanefi Avcı, Fettoş terör örgütünün hayali senaryoları ile göz altına alınarak susturulmak istendi!

Tanrı, Türk milletinin yardımcısı olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2010, 19:16:45 »

Akp'nin anlayışı böyledir. Kendilerinden olmayanları sustururlar, yüce Türk milleti ise olanları izlemeye devam eder.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2010, 21:12:00 »

 Bugün bir kanalda, söyleşisi yayınlandı. Başına gelecekleri bildiğini,ancak korkmadığını söylüyordu kısaca...
 
Cumhuriyet savcıları da bitmiş artık. Devlet kurumları içerisinde, AKP'ye geçmeyen veya boyun eğmeyen hangi kurumlar kaldı? Ağaçtaki çürüme dalları bitirdi, gövdeyi geçti, şimdi köklere doğru ilerliyor. Bu çürüme köke ulaşmadan, ağacı gövdeden kesip yeni aşı yapmamız gerekebilir. Yoksa, Türk devletidir diye sahiplendiğimiz bu devlet, köküde yok edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2010, 21:14:53 »

Şerefsiz haysiyetsizler bunlar kendini ne sanmaktalar? Yeter artık bunların hükümdarlığı.Türkiye'nin geleceği ile oynamaktalar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2010, 22:02:04 »

HALİÇ’İN SUYU

“Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı kitabın yazarı, en son Eskişehir emniyet müdürlüğü yapan daha sonra kendi isteği ile merkeze alınan Hanefi Avcı tutuklandı.
Zat, tutuklanacağından o kadar emindi ki savunmasını hazırlayıp bırakmıştı.
Aslında Avcı’nın kitabı hakkında sorgulanması ya da kitap temel alınarak soruşturma açılması olağan bir durum olurdu. Çünkü inceleyebildiğim kadarıyla birçok olay belgeleriyle anlatılıyor, birçok isim bir şekilde zan altına giriyordu.
Nedense “Dün Devlet Bugün Cemaat”in cemaat kısmı, iğneyi kendine dokundurmadan çuvaldızı başkalarına batırma ısrarını sürdürdü.
Avcı’nın cemaatleşme iddiaları hakkında açılan soruşturmalar ağır aksak ilerlerken (!), Avcı farklı bir soruşturma kapsamına alındı.
Devrimci Karargâh soruşturması kapsamında sabah saatlerinde gözaltına alınan Avcı, akşam saatlerinde tutuklandı.
Kitap yazarken birilerine dokunduranlar, bir şekilde cezalandırılıyor.
Ergün Poyraz da bu isimlerden biriydi.
Musa’nın Çocukları, Musa’nın Gülü, Musa’nın Mücahidi, Kanla Abdest Alanlar adlı kitapların yazarı Poyraz, Ergenekon kapsamında tutuklu… Bir yılı geçen süre içinde henüz hiçbir cezası kesinleşmemesine rağmen hapiste yatıyor. “Yatıyor” sözün gelişi… Orada da kitap yazıyor, kitapları basılıyor, okunuyor.
Bildiğim kadarıyla bu kitaplar hakkında açılan davaların hiçbiri nedeniyle kitap toplanması olayı yaşanmadı.
İşin medya boyutunu ele aldığımızda da muhalif tüm kanalların patronlarının şu anda cezaevinde olduğunu görüyoruz.
Kanal B’nin patronu Mehmet Haberal, Avrasya’nın patronu Mustafa Özbek ve Ulusal Kanal’ın patronu Doğu Perinçek…
Kimisi resmi patron değil ama nihayetinde herkes bu kanalların onların istemiyle yayın yaptığını biliyordu. Üçü de cezaevinde…
Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay’ı da unutmamak gerekir.
Artık dünyada olmayan İlhan Selçuk ve Türkan Saylan’ı da…

Bu isimlerin çoğuyla fikirlerim uyuşmaz. Fakat bu halimle bile görüyorum ki, AKP’ye muhalefetin sonu cezaevi…
Avcı diyor ki” Kitabı yazarken söyledim, bana her şeyi yapmayı deneyeceklerdir. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Hiç olmaz ise alakam olan bir konu ile ilişkilendirilmem lazımdı, bu kadar alakasız tam zıddı olduğum bir olayla ilişkilendirilmek istenmem işin ne kadar çığırından çıktığını göstermektedir”

Avcı “alakam olan konu” derken herhalde diğer isimlere atfedilen Ergenekon safsatasını kast etmiş olacak. Alakası vardır diye demiyorum, zaten ortada Ergenekon diye bir örgüt bulunmadığına göre, herhalde Devrimci Karargâh ile anılmaktansa yukarıda ismini saydığım kişilerle anılmak daha onurlu bir durum olacaktı.

İşin bir de meşhur olmayan yönü var. İsmi duyulmamış “muhalifler” de “27 kişi gözaltına alındı” başlığıyla hapsi boyluyorlar. Birçok Ulusal Kanal çalışanını bu kapsamda değerlendirebiliriz.

Anlayacağınız artık işin iyice suyu çıktı.
Suyu da “Haliç’te Yaşayan Simonlar” afiyetle içiyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ülgen Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2010, 22:45:11 »


Hanefi Avcı Türk soylu birisidir. Doğduğu köy Türk köyü. Ben Türkçü görüşlü bir insan olduğunu düşünüyorum. Öyle olmasa Fetullah tehlikesini anlatmak için kitap yazmaya cesaret edemezdi. Adaletsiz ve namert bir şekilde tutuklandı ve devrimci karargah ismiyle yaftalandı.

Kısaca biyografisi :


1956 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin Karabıyıklı köyünde dünyaya gelen Hanefi Avcı, öğrenim yaşamına doğduğu köydeki Karabıyıklı İlkokulu'nda başladı. Ortaokulu Gaziantep'teki Karşıyaka Ortaokulu'nda, liseyi ise Ankara'daki Polis Koleji'nde bitirdi. Ardından Polis Enstitüsü'nde okudu ve lisans öğrenimi için girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1980 yılında mezun oldu.

Hanefi Avcı daha sonra İçişleri Bakanlığı'na girdi ve bu dönemde sırasıyla Mersin merkez ve Gülnar ilçelerinde görev yaptı. Daha sonra Diyarbakır, İstanbul illerinde şube müdürlüklerinde çalıştı.

1996 yılında Emniyet İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı oldu. Bu görevi sürdürürken 4 Şubat 1997'de Susurluk skandalını araştıran TBMM komisyonuna ifade verdi. İfadesinde terörle mücadele adı altında devlet içinde çete kurulduğunu ileri sürdü ve Mehmet Ağar, Korkut Eken, Veli Küçük gibi isimler hakkında suçlamalarda bulundu.

28 Şubat sürecinde, bu görevdeyken köstebek olayı olarak da bilinen Deniz Kuvvetlerindeki Batı Çalışma Grubu belgelerinin Emniyet İstihbarat Dairesi'ne sızdırılması olayı meydana geldi. Avcı, olay patlak verdikten sonra darbe hazırlığı varsa, bunu izlemenin polisin görevi olduğunu savundu. Bu olay nedeniyle tutuklanan daire başkanı Bülent Orakoğlu açığa alındı, Avcı ise istihbarat dairesindeki görevinden alındı ve Ana Komuta Kontrol Merkezi kadrosuna atandı. Daha sonra açılan "köstebek davası"nda bütün sanıklar beraat etti.

Katıldığı bir televizyon programında Millî İstihbarat Teşkilatı ve Genelkurmay hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle "devletin gizli kalması gereken sırlarını ifşa etmek" ile suçlandı ve 10 Şubat 1998'de açığa alındı. Daha sonra Ankara 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin nöbetçi hakimi Tanju Güvendiren'in kararıyla 20 Şubat 1998'de tutuklanarak Beypazarı Cezaevine kondu. 2 Mart 1998'de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Avcı, hakkında açılan davadan da beraat etti.
Beraat ettikten sonra idare mahkemesi kararıyla görevine geri döndü. 2003'e kadar geri hizmetlerde çalıştı. 2003 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na getiridi. Avcı; 2005 yılında geçici olarak, 2006 yılında ise asaleten Edirne İl Emniyet Müdürü oldu. 2006 yılında TASAM'ın Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülü'nü kazandı.

2008 yılında Ergenekon soruşturmasında tanık olarak bilgisine başvuruldu. 2009 yılında Diyarbakır'daki JİTEM davası için talimatla ifade verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından varlığı ısrarla reddedilen JİTEM'in resmi düzeyde kabul gördüğünü söyledi Cem Ersever ve ekibinin yapmış olabileciğini tahmin ettiği cinayetler hakkında bilgi verdi. Hanefi Avcı Edirne İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı sırada, 18 Haziran 2009 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan ortak kararname ile Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

Ağustos 2010 tarihinde "Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabı Angora Yayıncılık tarafından basıldı. Kitabında Gülen Cemaati'nin emniyette örgütlendiğini ve telefon dinlemesi dahil yasadışı faaliyetlerde bulunduğunu iddia etti. Daha sonra merkez alınmayı talep etti, talebi kabul edildi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2010, 01:10:28 »

Artık şüphe yok TÜRK yurdunu itler, çakallar yönetiyor,_vatanını seven herkesi bilerek topluyorlar. Bu hükümet caminin duvarına değil içine işemeye başladı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.247 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.