Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Motun_TR üzerinde 15 Ağustos 2009, 11:55:22Konu Başlığı: Batman' ın Haritası 3 Dilli olacak
Gönderen: Motun_TR üzerinde 15 Ağustos 2009, 11:55:22

Batman'ın DTP’li Belediyesi tarafından yeni hazırlanacak ve merkeze bağlı yerleşim yerlerinin de bulunacağı şehir planı haritasında köy, mezra ve güzergáh isimleri Türkçe’nin yanı sıra Kürtçe ve Arapça eski isimleriyle de yer alacak.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel, şunları söyledi: "Köylerin asıl isimleri yıllardır değiştirilmesine rağmen halkımız eski isimleri yani Kürtçe, Arapça, Ermenice olan eski isimleri kullanmaya devam ediyor. Eski isimler, o yerleşim alanının ruhunu taşıyan, kültüründen, coğrafik yapısından, yaşamından anlamlar taşıyan o anlamlarla özdeşleşmiş isimlerdi. Bu isimler, kura çeker gibi yeni isimlerle değiştirildi. Sadece Kürtçe değil, Arapça isimlerinde yer alacağı harita ile gerek hizmetlerde gerekse ulaşımda büyük kolaylığın sağlanmasını amaçlıyoruz."


Konu Başlığı: Ynt: Batman' ın Haritası 3 Dilli olacak
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 15 Ağustos 2009, 12:12:23
Tanrı insanlara eşeğini kaybettirip sonrada buldurarak sevindirirmiş,işte bu kürtlerde şimdi hızlı zıplıyorlar,bu günlerinide arayacaklar çok yakın bir zamanda ama biz Tanrı değiliz onlara eski günlerini buldurupta  sevindirecek.Tarihte Türke kalkan ellerin kırılmadığı hiç görülmemiştir,bizde o ataların torunları olduğumuza göre demekki kırılacak hafalar ve kollar bizi bekliyor.