Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Yürekli-kam üzerinde 04 Aralık 2009, 18:06:39Konu Başlığı: Başsavcı için 26 yıl istendi
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 04 Aralık 2009, 18:06:39
Başsavcı için 26 yıl istendiAdalet Bakanlığı, İsmailağa ve Fethullah Gülen cemaatlerine yönelik iki ayrı soruşturma başlatan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açtı.

Bakanlığın 30 Kasım tarihli kovuşturma izni ile hazırlanan iddianamede şüpheli Başsavcı Cihaner’in 26 yıla kadar hapsi isteniyor.

İddianamenin “ihbar edenler” bölümündeki “Duyarlı ve mağdur bir vatandaş”, “İkram Çamur”, “Hakan Vural” müstear isimleri dikkat çekti. İlgili kanun, hakimler ve savcılar hakkındaki şikayetlerde “başvuru sahibinin adı, soyadı, iş ve ikamet adresleri, TC kimlik numarası bulunmayan” ihbar ve şikayetlerin işleme konulmayacağını öngörüyor.

Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği fezlekeyle en yakın ağır ceza mahkemesi olarak Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesinde Erzurum ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcılıkları arasındaki yetki tartışmalarına da yer verildi. İsmailağa Cemaati ile ilgili soruşturmayı uzun süren yetki tartışmalarının ardından örgütün silahlı olduğunu belirten bir ihbar mektubunu gerekçe gösteren Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın almasından sonra, Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili soruşturma dosyasını da Erzincan’dan istediği iddianameyle ortaya çıktı. İddianamede Cihaner hakkında “Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ilgili şahıslar hakkında (teknik takip, adli dinleme) bulunup bulunmadığının araştırılarak gönderilmesini talep ettiği halde, yaptığı soruşturmayı gizleyerek bulunmadığı şeklinde yazı gönderttiği ve soruşturmaya devam ettiği...” ifadeleri yer aldı.

İddianamedeki suçlamalar

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı iki cemaate yönelik iki ayrı soruşturmayla ilgili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yetkisinde olduğu değerlendirilerek bilgi talep etmesine rağmen soruşturmayı gizlemek,
Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen, bir kamu görevlisinin kaleme aldığı öne sürülen şikayet dilekçesinde Fethullah Gülen taraftarı dini grubun şeriat ihtilali planladıkları dile getirilmesine bu iddianın Erzurum yetkili cumhuriyet savcılığının yetki alanında olmasına rağmen yazışmaları sürdürerek ısrarla soruşturmaya devam etmek,
Yıllık iznini kullanıp döndükten sonra 22 Eylül 2008 tarihinde göreve başlamasına rağmen 20 Eylül Cumartesi günü göreve başlamış gibi 22 Eylül’de bakanlığa telgraf çektirerek resmi evrakta sahtecilik yaptığı,
Resmi bir ödenek olmadığı halde adliye lojmanlarının bahçesine, haklarında kamu davaları bulunan üç kişinin de yardımlarıyla ilgili yerlerden yapı izni almadan, bilirkişi raporuna göre imar mevzuatına aykırı ölçülerde 101 metrekarelik alana kameriye yaptırarak imar kirliliğine neden olmak, yargı camiasının saygınlığına ve tarafsızlığına gölge düşürmek. Başsavcı Cihaner iddianameye itiraz edecek, itirazın reddi halinde yargılama Yargıtay’da yapılacak.

Alıntı : Hürriyet GazetesiKonu Başlığı: Ynt: Başsavcı için 26 yıl istendi
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 04 Aralık 2009, 18:11:03
                Bak sen ! Adamlar her yeri sağlam ele geçirmişler ha!..


Konu Başlığı: Ynt: Başsavcı için 26 yıl istendi
Gönderen: Tien san üzerinde 04 Aralık 2009, 18:16:21
 Degerli andam iste tartisilmasi gereken konular bunlardir Iletin icin saygilar tesekkürler Iddianamedeki suclamalar ile adalet bakaninin nasil bir anasini avradini iyi ettigimin evladi satilmis bir ibne oldugu acikca ortada Kimse hayallere kapilmasin bu devlet bitmis Tek ümidimiz askerdi,askeride kafaladilar.


Konu Başlığı: Ynt: Başsavcı için 26 yıl istendi
Gönderen: Motun_TR üzerinde 05 Aralık 2009, 18:09:15
  Benim düşüncem tek ümidimiz yine Irkımızdır. Mevkileri ele geçirebilirler ancak Milletimizin içindeki Vatan sevgisini asla ele geçiremezler.


Konu Başlığı: Ynt: Başsavcı için 26 yıl istendi
Gönderen: Bozkurt Eren üzerinde 03 Mart 2010, 01:49:03
   İddianamenin tam metni kandaşlar.

   http://83.170.80.16/iddianame.doc