BAŞBAKANIN HASTALIĞI NE KADAR CİDDİ!!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Eylül 2020, 15:07:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: BAŞBAKANIN HASTALIĞI NE KADAR CİDDİ!!!!  (Okunma Sayısı 26333 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 02 Aralık 2011, 23:35:27 »

 Son günlerde malumunuz üzere başbakan bir ameliyat geçirdi ve medyadan özenle saklandı bu operasyon. Son alınan bilgilere göre(ne kadar doğru emin değilim) tayyipten alınan polip villöz adenom tipi bir kolon(kalın barsak)polipiymiş.
 Öncelikle nedir bu polipler tanıyalım? Barsakların,midenin çok nadir de olsa özofagusun(yemek borusunun) iç yüzeylerinde meydana gelen çoğunlukla parmağa benzeyen bu organın kendi epitelinden oluşan çıkıntı şeklindeki kitlelerdir. Toplumda yüksek oranda görülmekte ve bir çok çeşidi vardır. Çocukluk döneminde ortaya çıkan tipleri de vardır. Genetik olarak kesin öldürücü yüzde yüz malign dediğimiz yüzlerce polipin bir yaştan sonra barsakta görülmesi şeklinde de ortaya çıkmaktadır.
 Bu kitleler ilk ortaya peydah olunduğunda hiç bir belirti ve semptom vermezler ve bunun için ekstradan bir tetkik yapılmadıkça bunların yakalanması çok zordur. Ancak belli bir boya ulaşıp kabızlık veya dışkıdan kan gelmesi gibi belirtiler verdiğinde hasta doktora başvurur ve bu durumda malum kitlenin boyutu da haliyle artmıştır. Yıllar yılı bölünüp çoğalan hücreler artık kanser tanımlamasına uyma noktasına gelmiştir.
 Polipler ilk çıktığında,rutin tetkiklerle yakalanıldığında genelde küçüktür ve iyi huyludur(benign). Endoskopik olarak bir operasyonla alınıp temizlendikten sonra olası bir kanser ihtimalini çok çok düşürmüş olmaktayız. Bu boyutun kriteri yaklaşık 1-1,5 cm çaplı parmaksı oluşumdur. Bu boylarda yakalandımı tehlikesiz bir şekilde olayı kapatmaktayız.
 Yalnız zamanında alınmadığı takdirde bir çoğunun büyüme ve metastaz(başka organlara kanserin yayılması) özelliği kazanarak malignleşmektedir(kötü huylu). En iyi huyludan en kötü huyluya doğru sıralanmasında tübüler polipler-tübülovillöz polipler-villöz polipler şeklinde bir sıralama yapmak mümkündür. Çapı yaklaşık 2-2,5 cm yi geçtikten sonra niteliği villöz olmakta yani başbakanımızda olan şekli olmaktadır.
 Gelelim başbakanımızın kitlesine,alınan haberler yanlış değilse villöz tip olduğu söyleniyor. Ve bunlar da medyanın lanse ettiği gibi iyi huylu değil kötü huylu potansiyeli yüksek olan kitlelerdir. Başarılı bir ameliyatla kitle alınmış olabilir. Şu anki tetkiklerde,MR da Bilgisayarlı Tomografide başka organlarda metastaz bulunmamış olmayabilir,diğer organlar temiz çıktı denilerek olan kapatılabilir. Yalnız burdaki önemli olan nokta şudur ki o kitle alınana kadar malign özellikteydi ve başka organlara yapacağı metastaz için çoktan kan ve lenf yoluyla diğer organlara özellikle de akciğere tümör hücrelerini ekmiş bulunmaktadır. Eğer başbakanın şansı varsa bu ekilen malign tümör hücreleri bağışıklık sisteminin karşı koymasıyla sindirilir ve hastalık söz konusu olmaz. Ama çoğunlukta olduğu gibi diğer organlarda aylar sonra metastaz şeklinde kitlelere denk gelinmektedir. Şimdi o metastazların ortaya çıkmamasının nedeni henüz tetkiklerde görülemeyecek kadar küçük olmalarıdır. Ama işte onlar büyüdüğü an hasta için sonun başlangıcı olacaktır.
  Medya psikolojik harp gereği durumunu olduğundan iyi verebilir,verecektir de. Ama metastaz çıkması demek başbakanımızın bundan sonra taş çatlasın 2-2,5 sene yaşaması anlamına gelmektedir. Medya bu durumda hastalığı terminal evreye(son dönem) gelinceye kadar görevi gereği saklama eğiliminde olabilir. Temkinli yaklaşmak lazım her ihtimale.
 Buradan kandaşlarıma tavsiyem,akrabalarda kolon kanseri öyküsü varsa 40 yaşından sonra düzenli olarak kolonoskopi ve endoskopiye girmeleridir. Hanım arkadaşlarıma,kardeşlerime,ablalarıma tavsiyem de rutin meme kitle muayenesi ve şüpheli kitle durumunda hiç geciktirmeden,gücenmeden,utanmadan doktorun yolunu tutmalarıdır. Çünkü önlenebilir durumdur bunlar,çok basit yöntemlerle erken yaşta çoluk çocuğu yetim kalmaktan kurtarma var işin ucunda. Ama dediğim gibi geri dönüşümsüz noktaya geldikten sonra  malesef üzülerek belirtmeliyim ki tıpın elinden gelen hiç bir şey yoktur. Yaptığı tek müdahele daha az ağrılarla,son günlerini daha az eziyetli yaşamaları ve en fazla 3-5 ay ömrünü uzatma şeklinde kemoterapi ve radyoterapi şeklindedir.
   Kandaşlarıma sağlıklı,mutlu,uzun ömürler diliyorum. Turanımızı görmeden gitmek yok,yok öyle yağma,kandaşlarını satmak yok.
                                    T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2011, 23:38:22 »

Bu hastalıkla ilgili yazdığın, bilgilendirici bölümler umarım hepsi ismi lazım olmayan birinde vardır. Gülümseme  E tabi kıçındaki çıban değilse beyin tümörü olma olasılığıda var ama yinede senin yazdıklarının gerçek olması daha mantıklı. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2011, 23:41:37 »

 Ayrıca kendi çıkardığı tam gün yasasını bizzat kendi eliyle delmesi de umarım halkın gözünde bir soru işaretlerine neden olur. Güya sağlıkta devrim yapıp halkın sağlığını en iyi düşünen hükümetti. Ucu kendine dokununca yasa masa dinlemediğini görmesi lazım kör gözlerin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2011, 16:56:51 »

Başkent siyasetini adeta kanser hücreleri sardı. Tayyip Erdoğan’ın geçirdiği “başarılı sindirim sistemi” ameliyatının ardından evindeki dinlenme süresini uzatması, yakın bir-iki arkadaşının (tabii ki doktoru da) dışında kimseye bilgi verilmemesi moralleri iyice bozdu.

Erdoğan’ın Bülent Arınç aracılığıyla gönderdiği selam bile siyasetçileri özellikle AKP’lileri tatmin etmedi.
Hal böyle olunca da, “Tayyip Erdoğan sonrası”na dair senaryolar da hemen vizyona sokuldu.
Peşinen söyleyeyim;

Bu satırların yazarının asla ve asla komplo teorileri ile işi olmaz. Ama, Başkentte AKP kulislerini en iyi tanıyan gazetecilerden biri olarak sağlam kaynaklardan duyduklarımı okuyucular ile paylaşmak meslek namusumdur.

Erdoğan’ın aktif siyaset dışında çok yakın arkadaşı olan bir isim aynen şunu söyledi;
“Maalesef Tayyip Bey kolon kanseri”.
Şaşkına döndüm. Hemen karşı soruyu yapıştırdım;
“Doktorların yaptığı açıklamada öyle bir şey yok. ’Temiz’ dediler”
Haberi sohbet arasında fısıldayan kaynak gerçekten çok üzgündü;
“Tayyip Bey’i sen de tanırsın. Ağır bir hastalığı olmasa 15 gün evinde yatar mı?. Fotoğraflara iyi bak.”
Kaynağımın bu cümleyi kurduğu saatlerde, Bakanlar Kurulu’nun iptal edildiği haberi daha açıklanmamıştı. Dediği gibi yaptım.Tayyip Erdoğan’ın Biden ile görüşmesinden servis edilen iki kareye bir daha baktım. Doktor değiliz ama yakından tanıdığımız Başbakan’ın o dinamik görüntüsünden gerçekten eser yok. Bu, yine de fotoğraflara bakarak bize hüküm verme yetkisini vermez.
Buradan, Başbakan’ın sağlık durumu hakkında net, tatmin edici bilgi verilmemesi ve ameliyata çok gizem yüklenmesinden dolayı yaşanan kafa karışıklarına geçmek istiyorum..
Sorular muhtelif;
- Madem Başbakan’ın sağlık durumu çok iyi. Neden konutun yanında 24 saat ambulans helikopter bekletiliyor?
- Cemil Çiçek’in dışında neden başka bir bakan veya AKP’li Başbakan’ın ziyaretine gidemedi?
- Başbakan’ın evinde istirahat süresini uzatması niye taksit taksit açıklanıyor?
- Başbakan’ın sağlığı konusunda herkesin kafası karışıkken, Erdoğan, evinden TRT’ye 5 dakika canlı açıklama yapıp soru işaretlerini gideremez mi?
Sorular böyle sıralanıp giderken, “Tayyip Erdoğan sonrası ne olur da?” açıktan konuşulmaya başlandı bile.
Bülent Arınç’ın son aylarda yaptığı çıkışlara dikkat çekiliyor.

Arınç’ın en son söylediği “Ben Tayyip Erdoğan’a biat etmedim. Biat etseydim Erbakan’a ederdim” sözlerinin altı çiziliyor.
Bülent Arınç’ın Başbakanlık hevesini ve rüyalarını en iyi bilenlerdenim. Tayyip Erdoğan yasaklı olduğu için Başbakanlık koltuğunu Abdullah Gül’e emaneten verdiğinde Arınç bu duruma çok üzülmüş kendisine Meclis Başkanlığı sözü verilmesine rağmen, Abdullah Gül, baş başa yapılan iki saatlik özel bir görüşmede “Bülent Ağabey”in gönlünü almakta, kırıklığını gidermekte epey zorlanmıştı.

 “Tayyip Erdoğan 26 Kasım’da ameliyat oldu. 28 Kasım’da generaller karargahta toplandı. ’Şura hazırlığı’ dediler ama Tayyip Erdoğan sonrası alternatifleri masaya yatırdılar” diyenler var.

Tayyip Erdoğan’ın ameliyatının hemen sonrasında “Erdoğan’dan sonra kimi görmek istersiniz?” anketlerine ve buralarda “Ahmet Davutoğlu’nun birinci çıkarılmasına” işaret edenler var.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in durumu da değerlendiriliyor. Ama o da -Allah acil şifa versin- cilt kanseri. Gökçek’in de “hastalığından dolayı pek şansı olmadığı” değerlendirmesinin ardından soru gelip “peki kim” de düğümleniyor.
AKP’lilerin üzerinde tek birleştikleri nokta ise “Tayyip Erdoğan’dan sonra kaos” olur.

Ankara’daki bu fikir jimnastiklerine benim de bir katkım olsun;
12 Haziran seçimlerinden önce Numan Kurtulmuş’un HAS partisinde ne olup bittiği ile yakından ilgilendim. Saadet’ten büyük gürültü ve iddialarla kopan Kurtulmuş hem parti vizyonu hem de söylemleri ile frene basmıştı. Kurtulmuş’un beyin takımından bir isme “neden” sorusunu yönelttiğimde aldığım cevap çok net idi:

“Tayyip Erdoğan ile Numan Kurtulmuş’un özel bir görüşmesi oldu. Başbakan, Numan Bey’e ’Bekle benden sonra bu koltuğa sen oturacaksın’dedi.”

“Sen buna inandın mı da ben inanayım” diye tepki gösterdiğimde aldığım karşılık yine aynı keskinlikte idi;
“Benden bugüne kadar hiç yalan bir şey duydun mu? Bekle bakalım hangimiz haklı çıkacak? Yanılırsam sana bir takım elbise”.
Takım elbiseyi kazanır mıyız yoksa kaybeder miyiz?. Bilemem. Gelişmeler gösterecek. Ama şu kesin ve net gözüküyor;
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın sağlığı, ülke açısından en kritik günlerde böyle gizemli ve sırlı bir şekilde kamuoyuna aktarılırsa bunalım kaçınılmaz olur. “Terlik zirvesi” nin ayrıntılarını bile “ABD’li üst düzey yetkili”nin yine ABD basınına aktardıklarından öğreniyoruz. Biden’in “Erdoğan’ı iyi gördüm” açıklamasını bile akil adamlar tersinden okumaya başladı. Bırakın siyasetçileri, Ankara bürokrasisi de durmuş durumda.

Doktorların açıklamasına itimat ederek ben de bu ameliyatın sorunsuz olduğuna hâlâ inanıyorum. Fakat, her zaman olduğu gibi AKP iktidarı rutin bir işi krize çevirmeyi yine becerdi.

Bir sağlık sorunu, adı konmamış bir kaos oldu. Ankara’da “rahmetli Erbakan da kanserden öldü. Bu da gizlendi” diyenler ortada dolaşmaya başladı.

Bence, bu kanserli siyaset ortamını temizlemenin tek yolu var;
Erdoğan, çıksın neyse doğru, onu söylesin. Biz de rahat edelim.

(Ahmet TAKAN/Yeniçağgazetesi) 

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2011, 17:18:16 »

Eğer Kolon kanseri söylentisi doğru ise, durumu vahim. Çünki kolon kanseri çok çabuk yayılan bir kanser türü. Karaciğere mutlaka sıçrıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2011, 17:22:25 »

Valla de Bibi, ya inan bana çok üzüldüm bak şimdi  Sırıt Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2011, 19:57:42 »

 Ben de bu köşe yazısını az önce gazetede okumuştum. Tetkiklerinin temiz çıkması çok da anlamlı değil,eğer alınan kitlenin çapı 2,5 cm den büyükken almışlarsa şu an tetkikleri temiz çıksa da bir kaç ay ya da yıl içinde başka organlarda metastaz bulunması yüksek ihtimaldir. Onun için iyi veya kötü huylu arasında kesin bir ayrım yok. Kanser mi değil mi tartışması yersiz teknik olarak.
 Şöyle bir ihtimal de var,bu kitle alındıktan sonra yıllarca da yaşayabilir,evet doğru,düşük bir ihtimal de olsa... Önemli olan başka organlara yayılıp yayılmaması,yayıldığı an,tayyip (veya herhangi bir hasta)son günlerini dolu dolu geçirse daha mantıklı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2011, 23:23:19 »

Başbakanın Ameliyat olmadan önce Numan kurtulmuşla  uzun ,uzun görüşmesi kendisinden sonra partinin başına geçmesi olarak yorumlanmıştı, bazı kesimler tarafından, Bülent Arıncın aykırı çıkışlar yapması bastırılmış duyguları açıga çıkarması'da başbakanın durumunun kötü oldugu! yönünde destekler nitelikte
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2011, 23:26:14 »

Millet o kadar kaydı ki buna, kolon kanseri olmuş. Neyse Tanrı 2 iyilikten millet için en iyi olanını versin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
izmirli
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2011, 23:32:53 »

Tengri nasıl isterse o olur.Eğer yaşaması bizim için daha iyiyse yaşasın çünkü daha beter durumlara düşebiliriz.Yaşamaması bizim için daha iyi ise yaşamasın. Ölsün.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.