Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: TürkcüKasirga üzerinde 04 Aralık 2009, 04:31:39Konu Başlığı: Barkey: Girişimi Taner başlattı
Gönderen: TürkcüKasirga üzerinde 04 Aralık 2009, 04:31:39
David Phillps’le birlikte yazdığı Kürt raporları ile iktidara açılımın yol haritasını hazırlayan ABD’li Profesör Henri Barkey, “PKK açılımı” sürecinin 2000’li yıllarda başlatıldığını iddia etti. Washington’da, Carnegie Endowment’ta düzenlenen “Türkiye’deki Kürt Açılımı: Kökenleri ve Geleceği” başlıklı panelde konuşan Barkey, iktidarın açılım çalışmalarının sözde Kürt sorunu konusunda başlatılan en kapsamlı girişim olduğunu söyledi. Konuşmasında, PKK açılımının arkasındaki nedenlere değinen Barkey, bunlardan en önemlilerinden birinin Irak’taki savaş ve ABD’nin Irak’tan çekilme kararı olduğunu savundu.

Çok önceleri adım atıldı
Barkey, Türkiye’nin kuzey Irak politikasının son bir yılda 180 derece değiştiği, Türkiye’nin Irak’taki en önemli müttefiklerinin Kürtler olduğu “ilginç bir durumun” ortaya çıktığı, Iraklı Kürtlerin de Türklere daha fazla yakınlaştığı görüşünü dile getirdi. Barkey, “terör örgütü PKK’nın da Iraklı Kürtlerce artık istenmediğini, şiddetle bir yere varamayacaklarını ve artık değişme zamanının geldiğinin farkına vardığı” nı belirtti. MİT Müsteşarı Emre Taner’ın 2000’lerin ortalarında kuzey Irak’ı ziyaretini hatırlatarak, PKK açılımıyla ilgili çalışmaların aslında çok önceden başladığını belirten Barkey, hükümetin “komşularla sıfır sorun” siyasetinin iç sorunların çözümünü gerektirdiğine işaret etti. Barkey, ordunun da çok önemli değişim geçirdiğini, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un da askeri yolla çözüme ulaşılmasının mümkün olmadığı tespitine vardığını öne sürdü.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugünkü sürecin baslangicini, 2000´ler de cerkezlerin kontrolündeki MIT yapmis. Türkiyelilik kavraminin hararetli savunucularindan Ilker Basbugu ise " askeri yolla çözüme ulaşılmasının mümkün olmadığı tespitine varmis"..

Eger bu haber dogruysa, vay halimize vay...

Zaten bizler bu tasmali köpeklerin ne olduklarini az cok biliyorduk fakat ne yalan söyleyeyim bu kadar da ileri gidebileceklerini tahmin etmiyordum acikcasi, bu benim icin bile sürpriz oldu desem yalan olmaz !

Alin Türklerin en güvendigi kurumlari isgal eden Türkümsü serefsizlerin marifetlerini görün !

Kisacasi Türk milleti en güvendigi kurumlar tarafindan en büyük ihanete ugramistir !
Bundan sonra kendi göbegini kendisi kesmek zorundadir, kimseden bizlere fayda yok !