Barışı ararken tuzağa düşmek!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Nisan 2020, 01:15:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Barışı ararken tuzağa düşmek!  (Okunma Sayısı 1923 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
orkunalp
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 380« : 16 Ekim 2009, 19:36:43 »Ermenistan ile Türkiye, İsviçre’de malum anlaşmayı imzalandı. Her iki ülkenin Dışişleri Bakanları masada anlaşmayı imzalarken arka tarafta ABD Dışişleri Bakanı, Rusya Dışişleri Bakanı, İsviçre Dışişleri Bakanı, NATO ve AB temsilcisi ayakta olaya tanıklık ettiler. İmza krizinin aşılması da ABD ve Rusya dışişleri bakanları tarafından sağlandı. Gerçekte anlaşmayı imzalayanlardan daha çok imzalatanların tutumları dikkat çekiciydi.
Ermenistan, bilindiği gibi başta Dağlık Karabağ olmak üzere Azerbaycan topraklarının %20’ini işgal etmiş, Türkiye’yi de dünyanın hemen her kıtasında “soykırımıcı” ilan etmiş bir ülkedir. Ermenistan’ın bu işgalci ve iftiracı tavrı Türkiye’nin Ermenistan’a karşı sınırlarını kapatmasına neden olmuştu. Türkiye, “işgali bitir, iftiraya son ver, sınırları tanı; sonra kapıları açalım”  diyordu. Türkiye kendi iradesiyle ya da ABD’nin baskısıyla geri adım atarak  “önşartsız”  Ermenistan ile anlaşma imzaladı. Türkiye ile Ermenistan arasındaki ihtilafların çözümüne ise bundan sonra geçilecek.


Birkaç soru!
Bu süreçte akla gelen birkaç soru var önce onları soralım: Birincisi, Türkiye ile Ermenistan’ı bir protokol vesilesiyle bile bir araya getiren ABD ve masanın arkasındaki diğer güçler acaba neden Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu topraklar konusunda aynı tavrı sergilememektedir? Ermeni işgali sonucunda yerinden, yurdundan olmuş bir milyonu aşkın Azeri Türkünün içinde bulunduğu şartlar, sınırların açılmasından daha mı az önemlidir? İkinci soru da Türkiye’nin tavrıyla ilişkili olarak sorulabilir. Türkiye (Karabağ’da işgal sürdüğü halde) protokolu  “ön şartsız” imzalarken, Ermenistan’ın bunu (soykırımiddiasını sahiplenmek) “önyargılı” bir biçimde ustaca imzalaması garip değil midir? Üçüncüsü de Türkiye, önce  “Karabağ’daki işgal bitsin” derken, “önce imza sonra Karabağ” noktasına gelmiş olmakla izlediği politika konusunda her an geri adım atabilen bir ülke konumuna geldiğinin farkında değil midir? Türkiye ile sorunları olan ülkeler bundan böyle “Türkiye’nin söylediklerine bakmayın, onlar her zaman geri adım atmaya müsaittir” anlayışıyla hareket etmeyecekler midir? Dördüncüsü ise Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği sözlerle ilgilidir. Türkiye, bu protokollerin gereği olarak eğer sınırları açarsa Azerbaycan ile olan ilişkilerde içine düşeceği durumu hesap etmiyor mu?


Tuzağa düşmek!
Üzerinde anlaşılan metin, her anlama çekilebilecek, tarafların kendi anlayışlarına göre yorumlanabilecek özellikler arz etmektedir. Bir çeşit iyimserlik ve temenni bildirisi kimliğindedir. Durum ortada iken Türkiye’deki yandaş medyanın  “Tarihi Sorun Tarihe Gömüldü”, “Diaspora Yıkıldı”  türünden zafer manşetleri atmasının mantığını anlamak mümkün değildir. Zira ortada vazgeçilen bir iddia ya da kazanılan somut hiçbir şey yoktur. Aksine Türkiye bu imza ile yeni yükümlülükler üstlenmiş olmaktadır. Türkiye ya sınırları açacak ya da atmış olduğu imzanın gereğini yerine getirmeyen bir ülke konumuna düşmüş olacaktır. Protokolü Türkiye “ön şartsız”  imzalamıştır. Başbakanın “Karabağ olmadan sınırı açmayız” sözlerinin de bu bağlamda fazla bir gerçekliği yoktur. Nitekim aksi söylenmesine karşın imzalanan protokoller de derhal TBMM’ye getirilmiştir. Diğer yandan 24 Nisan öncesinde Obama “ya altını imzaladığınız metnin gereğini yaparak sınırları açın ya da ” soykırım “ tasarısı senatodan geçecek” derse, Türkiye’nin söyleyeceği fazla bir şey kalmış olmayacaktır. Öyle görünüyor ki Türkiye, barışı ararken tuzağa düşürülmüştür.
Not:Yazar Özcan Yeniçeri (YENİÇAĞ gazetesi)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2009, 22:29:03 »

BENİM İÇİN TÜRKKAN KANDAŞLARIMIN BARIŞI, YAKINLIĞI, ESENLİĞİ DIŞINDA HERŞEY BİR TEZGAHTIR. KUTLU KANDAŞLARIMA ESENLİKLER. DİĞERLERİNE DÜŞÜNCELERİM HEP BELLİDİR!..  Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Semavi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 11« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2009, 15:26:15 »

 Ermenistan Batı için çok önemli. Çünki Turan ellerini Türkiyeden ayıran toprakdır. Bölgede Türkleri ezmek için kürt, ermeni. farsları üzerimize saldırtan da hep batılılar ve kilise olmuşdur. Türkün Türkden başka dostu yokdur... Çünki Türk olmak, farklı bir yaşam terzidir. İdealojik bir durumdur ki, bunu da Türkden başkası kabul edemez.   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2009, 15:51:06 »

Ne barışı şerefsizler elimizde 3.Dünya savaş planı var.Kimi kandırıyonuz it oğulları.KuzeyKürdistan,Ermenistan,Gürcistan bu savaşta üst bölgeleri ve köpekleri olacak.Ermenilere vasad edilen doğu anadoludaki illerin teslimi projesinin ilk adımıdır bu.Siz barışın biz saati gelince o barış antlaşmasını kanla sulamasını biliriz.Ermeniye düşmanca bakmayan Türk değildir.Piçtir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
umut1
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2009, 15:58:01 »

Barış içimizde yaşayan etnik piç ve insan sevisi namusuzların mavalıdır bu safsata hainlerin bir kandırmacasıdır ne barışı  gün gün küresel savaşların eşigine gelinirken sadece bu ülkede barış denen kandırmacalar anlatılması manidar deyilmi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.109 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.0089999999999999s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.