Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: DAĞLICA KURDU üzerinde 01 Şubat 2010, 18:02:03Konu Başlığı: BALYOZ la başka ne sağlanır?
Gönderen: DAĞLICA KURDU üzerinde 01 Şubat 2010, 18:02:03
O ıslak imza unutuldu, unutlması için "BALYOZ" ve "EMASYA" ortaya çıktı. Ama unutmayanlar ve izleyenlerde var.

Önce son duruma bir göz atalım. Hatırlarsanız bu belge fotokopi çıkmıştı ve genelkurmay "kağıt parçası" demişti. Sonra bizzat başbakan belgenin aslının bulunduğunu söylemişti. Adli tıp kurumuda imza doğrudur demişti. Askeri savcılıkda bu belgeyi istemiş ama mahkeme bu askeri mahkemenin görevi dışında diyerek göndermemişti.

Bu kısa özetten sonra şu anki duruma bir göz atalım. Öncelikle bu belgeye adli tıp kurumunun verdiği raporun ayrıntıları ortaya çıktı. El yazıları ve ıslak imzaların doğruluk derecesi 5 derece üzerinden etiketleniyormuş. Adli Tıp Kurumu imza için 2. dereceden doğruluk raporu vermiş. Yani % 100 değil ama % 100'e yakın ihtimal denmiş. Ancak raporda “ıslak imza” dan bahsedilmemiş. Yani minareyi "kılıfına" uydurmuşlar. İlerde dava edildiklerinde "biz imza doğruya yakın demiştik, ıslak imza dememiştik" savunması hazır.

Emniyet'ten de bir rapor alınmış. Bu rapor da imzaya 2. derecede “doğruluk” teşhisi koymuş. Ancak emniyet “ıslak imza”  ibaresini raporunda kullanmış.

“Islak imza”nın orijinal olduğu Adli Tıp Raporuyla belirlenince Albay Dursun Çiçek tutuklandı. Avukatları itiraz etti.. Bu itiraza istinaden 13.11.2009 günü İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutukluluk hali kaldırıldı. Mahkeme ara kararı aynen şöyle:

“Şüphelinin (Dursun Çiçek-CÜ) üzerine atılı suçların kanuni tanımında yer alan unsurların bulunamaması, üzerine atılı suçları işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunamaması...”

E ne oldu şimdi? Darbeci tutuksuz yargılanırmı? Darbe yalansa yargılanır.

Peki bu durum halktan nasıl gizlenir? Bu rezalet nasıl kapatılır?  El cevap "BALYOZ"la.

BALYOZ la başka ne sağlanır?

EMASYA iptal edilir.

Sonra bu rezaletler nasıl unutturulur?

El cevap- sırada iki darbe planı daha var bekleyen. Sonra da ermeni protokolü. Sonra da açılımla ilgili son vuruşlar.

Ama birşey unutuluyor. İnsan bu kadar irrite edilirken sürekli alarmda. Unutulmuyor işte.

Peki şimdi ne yapacağız? Yaşayıp göreceğiz. Bizde, bizi salak yerine koyanlarda.....

Esen Kalın