Bakan Günay Şehit Cenazesinde Askeri Bandoyu Susturdu !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Kasım 2019, 04:09:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bakan Günay Şehit Cenazesinde Askeri Bandoyu Susturdu !  (Okunma Sayısı 1868 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ambakay
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 647« : 24 Ağustos 2012, 16:06:30 »

Finike İlçesi'nde şehit Jandarma Uzman Çavuş Osman Çelik'in cenaze töreninde 'Cenaze Marşı' çalan askeri bandoyu susturan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, tören sonrasında bu hareketine açıklık getirdi. Büyük kentlerdeki cenazelere protokol üyelerinin katıldığını ve cenazelerin daha çok bir resmi tören halini aldığını kaydeden Bakan Günay, "Protokol ağırlıklı törenlerde, kentlerde askeri bandonun Cenaze Marşı çalması doğal olabilir. Ancak burası küçük bir köy ve insanlar acılarını yaşamak, evlatlarını tekbirler, dualarla son yolculuğuna uğurlamak istiyor. Buna saygı göstermek gerekiyor. Ben de insanların bu beklentisine cevap vererek gereğini yaptım ve bandonun marş çalmamasını istedim" diye konuştu.


Oysa o marş köylüleri gururlandırırdı, tüylerini diken diken ederdi ama bu herifte bu düşünce ne gezer !

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2012, 16:45:45 »

Birinci Cihan ve İstiklâl Savaşı gazilerinden emekli topçu albayı Cemal Aktoğu 4.8.1969′da hayata veda etti ve ertesi günü cenazesi Kartal Camisinden askerî törenle kaldırılarak toprağa verildi. Ölen askerle için rütbelerine göre bir asker birliği ile bando göndermek Türk Ordusunun kökleşmiş geleneklerinden biridir. Bu sebeple merhum albayın töreninde de asker ve bando bulunduğu gibi, dostları tarafından da birçok çelenk gönderildi.

Bu törenin yapılması yine şekliyattan başka bir şeyle uğraşmayan mutaassıpların gayretine dokunduğundan ertesi günü camiye koca bir beyanname astılar. Beyannamenin üst kısmı İslâm cenaze usüllerine hasredildikten sonra en altta “İslâma Uymayan İşler” başlığı altında şunlar yazılmıştı:

1) Cenaze için çelenk yaptırılması,

2) Cenazenin bando ile kaldırılması İslâm adetlerinin dışına çıkmıştır,

Muhterem Müslümanlara arzolunur.

Altındaki imza da şu: “Kartal Din Görevlileri”

İşte bunlar Birgili’nin halefleridir. Ölüye saygı ve sevgi nişanesi olan çiçekle müziği yasaklamaya kalkan iptidaî zihniyetli halefler. O halde mevlût okumayı ve ölümün ruhu için konu komşuya dağıtılan lokma ve helvayı da yasaklayın. İslâmiyette bu da yoktu ama Türkler tarafından sokuldu.

Evet, bütün bunlar sonradan çıktı ve İslâmiyetin içine girdi. Ölünün ruhu için tatlı dağıtmak Şamanizmden Müslümanlığa girmiş, mevlût törenini ise Büyük Batı Türk Devleti içindeki yarı bağımsız beğlerden biri olan “Gök Börü” adında biri çıkarmıştır. Gök Börü, Irak’ta Harran ve Erbil şehirlerinin Atabeği idi. 1168 – 1233 arasında 65 yıl bu şehirleri idare etmiştir. Peygamberin doğum gününü kutlamak için ilâhili (yani müzikli) törenleri ilk defa o yapmış, ondan sonra bu âdet İslâm dünyasına yayılarak günümüze kadar gelmiştir. Din görevlilerinin bundan haberi var mı? Ne gezer? Onlar hâlâ hurafeler peşindedir.

Ötüken, Mart 1970, Sayı: 75 Hüseyin Nihal ATSIZ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hazar Han
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 74« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2012, 17:52:34 »

Ertuğrul Günay'ın, Dev-Sol ve CHP'de aktif rol oynarken tekbir getiren insanlara faşist yakıştırması yapıyordu, sonra AKP'ye geçtiğinde tam tersini dillendirmeye başladı.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çağrı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 65« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2012, 19:13:36 »

Ertuğrul Günay için her devrin adamı denilebilir. Cenaze töreninde Akp'nin din denilince ağzının bön açan kandırıllmaya müsait tabanına şirin görünebilmek için sadece şov yapmış. Bir zamanların azılı komünisti, azılı tanrı tanımazı olan Günay, naaşın tekbirlerle kaldırılmasının küçük bölge olmasından dolayı daha iyi olduğuna karar vermiş. Adam biraz da eski solculuğunu islamcılarla evirip şeytanı kıskandıracak hamleler yapmasını iyi biliyor, zira bunu söylediği yerde de daha sonrasında da kimse ona itiraz edemez. Çünkü şehti ailesi hepimizin başının üzerindedir tekbirle de, bandoyla da şehidi defneder nasıl istiyorlarsa da onlara o ortamı hazırlamakla millet olarak mükellefiz.

Olayın sindirilemeyen noktası bunu şov amaçlı bağıra çağıra yapan eski komünist Akp'li bakan Günay'ın yapmasıdır. Çünkü; oracıkta say 32 farzı deseniz sayamaz çünkü bu adam düne kadar zaten dine inanmayan tanrı tanımaz komünistin tekiydi.

Velhasıl, halkı dini konularda tahrik edip kendi saflarına yaklaştırma hamlelerinden birisini daha izledik. Bu millet yıllarca Zübük filmini izledi güldü, izledi güldü... Hiç ders çıkartmamış ben ona yanarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Iztırap çek, inleme...
Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da, bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2012, 20:59:28 »

Bu konuda Atsız Ata'mızın yazdığı bir makale vardır. Orada bu cenaze törenlerinde marş ve bandoya karşı çıkanları güzelce yerin dibine sokmuştur.
Eski Türk adetlerindendir, cenazede çalgı çalmak, bir batur Uçmağ'a vardığında vaktinde ozanlar arkasından ağıtlar yakarlar ve yiğitliğini öven dizeler dökerlerdi...Şimdi bandoyu susturanlara sormak lazım.
Eğer ki şehidimizin ailesi gidip bunu bando şefinden istemiş olsaydı, bunu anlayışla karşılardım. Sonuçta şehit ailesi, ve onların istekleri her türlü protokolün üstündedir. Ama bu kimse şehit yakınları adına konuştuğunu iddia ediyor,ve bunun medyaya yansıyacağını bilerekten, zaten bir askeri bandonun varlığına karşı çıkan kesime yaranmaya çalışıyor...Neyse, bunda medyanın da ayrı bir rolü var, orası ayrı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Atasagunalp
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2012, 21:48:46 »

Biri der "30 Ağustos'ta geçit töreninde tankları görünce üzerime geliyor sanıyorum", biri der "köylülere bandoya ne gerek", biri der "seviyorsan oyna bakem", biri der "bu topraklarda ibranilerin kayıp kabilelerinden kürtler daha eskidir", biri der "sen Türk dersen,  o kürdüm der"...  ya bu olaya mı şaşıralım?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk menem
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.19 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.