Bahçeli: AKP iktidarında vatandaş huzur bulmadı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 20:35:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bahçeli: AKP iktidarında vatandaş huzur bulmadı  (Okunma Sayısı 1037 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Duva Sohor
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 248« : 14 Mayıs 2015, 02:22:42 »

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öncelikli hedeflerinin yoksulluk, yolsuzluk ve terörle mücadele olduğunu söyledi

AKP iktidarında dış borcun 270 milyar dolar arttığını büyük geçim güçlüğü içinde karnını doyurmakta güçlük çeken vatandaşın huzur bulmadığını belirten Bahçeli meydanları dolduran halka şöyle seslendi: AKP lobilere teslim olmuştur. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, coşkulu bir kalabalığa konuştuğu Çorum mitinginde Recep Tayyip Erdoğan ve iktidara yönelik ağır ve sert ithamlarda bulundu. Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan iki gün önce iki miting düzenlemiştir. Trabzon’da aynen şöyle demiştir ‘iş yok değil var ama beğendiremiyorsunuz. hanımefendiler beyefendiler kolay kolay iş beğenmiyorlar’. Yani iş varmış çalışan yokmuş. Çorumlu kardeşim iş verildi de siz mi çalışmadınız? İş sağlandı da siz mi girmediniz? Erdoğan üçüncü havalimanı müteahhitlerinden birisinin ağır vasıta şoförü bulamadığını, Vietnam’dan 2200 lira aylıkla şoför getirdiğini söylemektedir. Bu sözler işsiz kardeşlerimizle alay etmektir. İşsizlere şamar gibi inmiştir” diye konuştu. MHP lideri, “Erdoğan 9 aylık mazisinde defalarca suç işlemiştir. Belçika’da ‘cumhurbaşkanının ihanetten başka suçu yoktur’ demiştir. Erdoğan bilesin ki referans gösterdiğin Anayasa senin vatana ihanet ettiğini çok açık belgeleyecektir” dedi.

Lobilere teslim oldular

AKP iktidarında vatandaşın huzur bulmadığını belirten Bahçeli, “Davutoğlu her yerde IMF’ye borç ödemekle övünmektedir. Türkiye’nin borcu zaten ödenecekti. Ancak bizzat AKP hükümeti 2005’te IMF’ye müracaat etmiş, borç almak için kuyruğa girmiştir. Davutoğlu bu konudan hiç bahsetmemektedir. AKP iktidarları döneminde dış borcun 270 milyar dolar artmasını nasıl izah edecektir? Dış borcun yüzde 206 artmasını nasıl açıklayacaktır? AKP lobilere teslim olmuştur, AKP almış Çorumlu dayanmıştır. Şimdi soruyorum sizlere, AKP’nin iktidar yıllarında cebiniz para gördü mü? Huzur yüzü gördünüz mü? Talih size güldü mü? Çorum içi yana yana hayır diyor, elbette doğru söylüyor”  ifadelerini kullandı. Bahçeli, “Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Adalet boğazlanmaktadır. Vicdan katledilmekte insaf yıkıma uğramaktadır” diye konuştu.

Üniversite sınavları kalkacak

“Yoksul kardeşim, 26 gün daha dayan, senin sorunlarını hepten bitireceğiz” diyen Bahçeli, “İlköğretime ve ortaöğretime devam eden evlatlarımızın annelerine muhtaçlık durumlarını dikkate alarak en az 50 lira vereceğiz. 6 yaş altı bebek ve çocuklar ile hamile veya lohusa annelere şartlı sağlık yardımını artıracağız” dedi. Bahçeli, şöyle devam etti: “Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız. Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız. Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla, 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkânı sağlayacağız. Emniyet mensuplarımızın ek göstergesini 3600’e çıkaracağız. Astsubaylarımızın intibaklarını yapacak, uzman jandarma ve uzman erbaşların tüm mağduriyetlerini gidereceğiz. Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidereceğiz.”

Cemevlerine destek vereceğiz

BAHÇELİ, “İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde ’Tasavvuf İlimleri Bölümü’kuracağız. Köy ve mahalle muhtarları maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az 1400 lira olması için gereğini yapacağız. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız. Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim, Allah’ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Allah’ın izniyle, Çorum’un desteğiyle; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldırmak için yürüyoruz” dedi.

Yeniçağ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.115 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.