Bağımsız Sivil Yargı - Bağımlı Hükümet Yargısı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 21:21:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bağımsız Sivil Yargı - Bağımlı Hükümet Yargısı  (Okunma Sayısı 2363 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« : 16 Şubat 2010, 16:08:51 »

Erzincan başsavcısının evi ve odası aranıyor!
 

 Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal, Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbeyi ve polis ekibi ile Erzincan Adliyesi'nde Başsavcı Cihaner'in makamında ve adliye lojmanlarındaki evinde arama başlattı.

Şanal'ın talebi üzerine aramaya Erzincan Emniyet Müdürlüğü'den de polis ekibi katıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de  katıldığı aramaların ardından Başsavcı Çihaner'in gözaltına alınarak Erzurum'a götürelebileceği ileri sürüldü.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner'in adı gülen ve İsmail Ağa cemaatlerine yönelik başlattığı soruşturmalarla gündeme gelmişti. 2007 yılındaki İsmail Ağa cemaatine yönelik soruşturma "İsmail Ağa cemaatinin silahlı olduğu" yolundaki bir ihbar mektubu  üzerine, Cihaner'den alınarak özel yetkili savcı Osman Şanal'a verilmişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında telefonları dinlendiği ortaya çıkan Cihaner'e, görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik, suça azmettirme ve adliye bahçesine kameriye yaptırarak imar kirliliğine neden olmak suçlamalarıyla 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.


Cemaatçilerin hızla kurumları ele geçirmesi ve rejimi değiştirme çabaları yargıyada uzandı.Cemaatleri sorgulayan Savcıya yapılan eziyet tabanlarını rahatlanmaktan ibaret değil.Bu alenen diş göstermedir.Kendi yargılarını oluşturma çabaları ve kendilerine itiat etmeyen yargı üyelerne gözdağı vermektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 21:10:54 »

   Adamların vermek istedikleri mesaj çok açık: Ya cemaatçi olup bizim için çalışacaksın ya da susup bizi izleyeceksin.

   Başsavcıyı cemaatler üzerine korkusuzca yürüdüğü için neler ile uğraştırıyorlar. Lojmanın oraya yaptırdığı "kamelya" imar planına aykırı imiş. Aylarca bunun ile uğraşan başsavcı şimdi de "Ümraniye Davası'na" dahil edilmeye çalışılıyor.

   Acaba bu cemaatlerin imar iznini başbakan mı verdi? Tanrı bağımsız! Türk Yargısını korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2010, 09:40:39 »

İşte olayın perde arkası

Her şeyi ‘cemaatçi’ kocasından dayak yiyen kadın başlattı

Türkiye’de ilk kez bir Başsavcı’nın makamının arandığı ve gözaltına alındığı Erzincan’daki olayların başlangıcı 2007’ye dayanıyor. İşte Erzincan’da 3 yıldır yaşananlar:

2 TEMMUZ 2007: Cihaner, Erzincan Başsavcılığı’na atandı.

2 KASIM 2007: Jandarma’ya eşinden şiddet gören bir kadın başvuruda bulundu. Kadın savcılık ifadesinde gördüğü şiddetin yanısıra kocasının İsmailağa cemaatinin önde gelenlerinden olduğunu ve bu cemaatin faaliyetlerini anlattı. Cihaner bunun üzerine düğmeye bastı.

- Soruşturmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yenişafak gazetesi sahibi Ahmet Albayrak , kamuoyunda Cüppeli Ahmet Hoca gibi isimlerin yer aldığı 235 şüpheli vardı. Erzincan’da baskınlar yapıldı 29 kişi gözaltına alındı 9 kişi tutuklandı.

‘Adalet Bakanı aradı’ iddiası

Cihaner’in iddiasına göre, o gün kendisini dönemin Adalet Bakanı Cemil Çicek aradı ve “Cezaevleri dolu. Seçimden önce zora gireriz” diyerek şüphelilerin bırakılmasını istedi. Arayanlardan birisi de Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Çetin Şen’di. Bu iddialar Çiçek tarafından hala yalanlanmadı.

‘Örgüt silahlı görev benim’

2 MART 2009: Soruşturma 16 ile yayılacağı sırada Erzurum Özel Yetkili Ağır Ceza Savcısı Osman Şanal devreye girdi. Şanal, bir ihbara dayanarak grubun “silahlı örgüt” olduğunu iddia etti ve “soruşturma yetkisinin kendisinde olduğunu belirterek dosyayı istedi. Cihaner dosyayı göndermedi.

5 MAYIS 2009: Şanal, Valiliğe bir yazı göndererek, Cihaner’in görevini sonlandırdığını bildirdi.

26 MAYIS 2009: Cihaner ise Valiliğe yazdığı cevabi yazıda, Şanal’ın bu yönde bir yetkisinin olmadığını öne sürdü. Cihaner, Şanal’ı HSYK’ya ve Bakanlığa şikayet etti.

- Cihaner, gelen baskılar üzerine dosyayı Erzurum’a gönderdi. Ama bu kez başka bir cemaatle ilgili ikinci bir soruşturma başlattı. Erzurum bu dosyayı da istedi.

12 HAZİRAN 2009: Taraf gazetesi ’İrticayla Mücadele Eylem Planı’ adlı ve Albay Dursun Çiçek imzalı belgeyi yayımladı. ”AKP ve Gülen’i Bitirme Planı“ olarak yorumlanan planın Erzincan’da uygulamaya konulduğu iddiaları gündeme gelince gözler Erzincan’a çevrildi.

Cihaner’e 26 yıl hapis istemi

18 HAZİRAN 2009: Adalet Bakanlığı, Cihaner hakkında soruşturma açtı. Bakanlık, 18 Haziran’da tamamladığı soruşturma raporunda, şikayetçilere dayanarak Cihaner’i 15 ayrı eylem nedeniyle suçladı. Cihaner hakkında 26 yıla kadar hapis cezası istenen rapor üzerine hazırlanan iddianamede, şikayetçilerin isimleri ”Duyarlı ve mağdur bir vatandaş“, ”İkram Çamur“, ”Hakan Vural“ olarak açıklandı. Cihaner’in ”İsmailağa soruşturmasını yetkililerden gizlemek“, ”sahte evrak“, ”kameriye yaptırarak imar kirliliğine neden olmak“suçlarını işlediği belirtildi.

Ergenekon’la bağlantı kuruldu

22 HAZİRAN 2009: Şanal, iddianameyi 22 Haziran’da bitirdi. İddianamede, ’silahlı örgüt’iddiasına yer verdi. İddianamenin kabul edilmesiyle 13 şüpheli hakkında dava açıldı. Bu arada ”Erzincan“ ve ”x“ adlı iki ayrı gizli tanığın ifadeleri üzerine soruşturma ”Ergenekon“ kapsamına alındı.

Barajda mühimmat ve sim kart çıktı

27 EKİM 2009: DSİ’ye ait Göyne barajında yapılan aramayla mühimmat ele geçirildi. Aramada cep telefonu ve sim kart da bulundu. Sim kartın çözümü Jandarmada görevli iki subayı işaret etti.

20 KASIM 2009: Erzincan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan, Üsteğmen Ersin Ergut ve astsubay Orhan Esirger tutuklandı. Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Tapan Şanal’a ifade verdi.

30 KASIM 2009: Adalet Bakanlığı, Cihaner hakkında kovuşturma izni verdi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Görevi kötüye kullanmak’, ’şüphelilere şantajla baskı yapmak’, ’resmi evrakta sahtecilik’ ve ’yetki gaspı’yla suçlanan Cihaner hakkında 26 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

MİT’çiler tutuklandı

4 ARALIK 2009: Ertan’dan ele geçirilen CD’ler MİT mensuplarını işaret etti. MİT Erzincan Müdürü Ş.D. ile iki MİT görevlisi de 72 saatlik sorgularının ardından tutuklandı.

30 OCAK 2010: Kahramanmaraş’ta görev yapan Jandarma Astsubay Ç.D. tutuklandı.

3 ŞUBAT 2010: Daha önce Erzincan’da görev yapan Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Recep Gençoğlu tutuklandı.

Savcı 3’ncü Ordu’ya giremedi

9 ŞUBAT 2010: Şanal gözaltına aldığı 3. Ordu Komutanlığında görevli A.S.’nin bürosunu aramak istedi ancak içeri giremedi.

11 ŞUBAT 2010: Yaylabaşı Beldesi’ndeki Jandarma Karakol Komutanı Astsubay M.Y ve astsubay A.S. tutuklandı.

15 ŞUBAT 2010: Şanal, 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk’i soruşturma kapsamında bilgisine başvurmak üzere Erzurum Adliyesi’ne davet etti. Ancak Berk gitmedi. Berk bu kez ” şüpheli “ sıfatıyla 10 gün içerisinde ifade vermeye 2. kez çağrıldı.

- Erzincan İliç’ten, Malazgirt’e gönderilen Savcı Bayram Bozkurt, “Kene haberleriyle Erzincan’daki Ergenekon soruşturması sulandırılıyor” dedi.Bu olay daha da ilginç bir hal alıyor.Artık hükümet bu olaya dahil olduğunu bile yalanlamıyor.
 Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2010, 09:51:05 »

KURTKAN! Türklük büyük bir cenderenin içerisine girmiştir bu dakikadan sonra.Türk düşmanları iktidarda,onların destekçileride malesef bizim Mankurtlar ve diğer bütün piç soylular.
Tanrının Türklüğün korumacısı olarak görevini üstlenmesi gerekmektedir artık,yani iş allaha kaldı Bu saatten sonra,orduyu bile güdümlerine aldıkları görülmektedir.Bu önümüzdeki seçim Ya Hep,Ya Hiç seçimi olacaktır,hiç çıkarsa arkamıza bakmadan üç beş kişide olsak görev bizi bekliyor yani söz Türkçülerin olacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2010, 12:23:02 »

   Geçmiş olsun yüce Türk Milleti. Bir kez daha yeşilciler galib geldi. Savcı, "Ümraniye Davası" kapsamında tutuklandı. Karşı devrim tam hızıyla ve göstere göstere devam ediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2010, 16:56:41 »

2 gündür bu konuyu takip ediyorum gerek televizyonda gerek radyoda gerekse internet sitelerinde mankurtlar uyanmıyor TÜRKLÜKlerinden eser kalmamış.Hala TÜRKİYE'nin iyiye gittiğini sanıyorlar.İnternet yorumlarını okuduğumda daha da öfkeleniyorum HSYK'yı uşaklıkla itham ediyorlar.Başbakanlık makamında oturan esip gürlüyor hergün yeni bir TÜRKLÜK değerine saldırıyor ve halk bunu alkışlıyor destekliyor sahip çıkıyor.Yüreğimde öylesine büyük bir ateş var ki damarlarımdan tüm bedenime yayılıyor.Artık birşeyler olsun belli başlı makamlardaki TÜRK Soylular bu gidişe dur desin diye bekliyorum.Ulu Tanrım sen TÜRKÜN bu zor sınavında bizi yalnız bırakma,Düşmanımı bile mert insanlardan seç.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.