AVAR AÇIĞA ÇIKARDI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 22:13:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: AVAR AÇIĞA ÇIKARDI  (Okunma Sayısı 3953 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« : 07 Ocak 2011, 01:18:48 »

Gazeteci-yazar Banu Avar, 24 Aralık’ta Karabük Esnaf Kefalet Odası’nın toplantı salonunda düzenlenen konferansta, "Buraya Amerikan Büyükelçiliği’nden heyetler gönderildiğini öğrendim. Karabük Üniversitesi’nde konuştuklarını öğrendim ve o nedenle gelmek istedim. Çünkü bütün üniversitelere şu anda Amerikan elçileri gidiyor. Ayrıca 37 üniversiteye görev yapmak üzere 54 Amerikan istihbarat görevlisi Türkiye’ye getirildi ve bunlar İngilizce öğretmeni kılığında çeşitli üniversitelere sokuldu. Bunlar çeşitli işler çeviriyorlar. Onun dışında Kardemir işçileri gak dediği zaman buraya Amerikan elçileri geldi. Çünkü burası Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri. Tıpkı İsdemir ve Ereğli gibi. Böyle hassas bölgelere daha da yoğunlaşıyorlar. Onun içinde devamlı üniversitelere gelip gidiyorlar. Bende bu nedenle üniversiteye gelmeyi istedim" dedi.

"AJAN SUÇLAMASI YÜZÜNDEN İZİN ALDILAR"

İddiaya göre, Banu Avar’ın açıklamalarının ardından bazı öğrenciler, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın finanse ettiği Fulbright İngilizce Öğreten Asistanlar Programı’nın katılımcılarından olan Rachel Smith ve Hayfa Aboukier’in, Karabük Üniversitesi’nde verdikleri İngilizce derslerine girmemeye başladı. İki Amerikalı öğretim asistanı haklarında çıkan ’Ajan’ suçlamalarından rahatsızlık duyarak, geçtiğimiz hafta bağlı bulundukları Fulbrıght’dan izin aldılar. Amerikalı öğretim asistanlarının Kıbrıs’a tatile gittikleri öğrenildi.

Yaşanan gelişmelerin kendilerini çok üzdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, "Karabük Üniversitesi çok hızlı gelişiyor. Dünya ile entegre olabilmek içinde bütün bölümlerimizde yabancı dil hazırlık sınıfı zorunlu olarak veriliyor. Şu anda 3 bine yakın öğrencimiz İngilizce hazırlık sınıfı okumaktadır. Tabi yeterince öğretim görevlisi, okutman ve öğretim üyelerimiz İngilizce alanında var. Ama Yükseköğretim Kurulu’da üniversitelerde dil sorununun eğitim süresince çözülmesi için ek tedbirler aldı. Fulbright ile anlaşarak Amerika’dan ana dili İngilizce olan personeli getirdiler ve ihtiyacı olan üniversitelere dağıttılar. Bu kişiler hem öğrencilerimizin İngilizce eğitimlerine, hem de okutmanlarımızın gelişmesine katkı sağlıyorlar" dedi.Amerikalı öğretim görevlilerinin izin kullandıklarını söyleyen Uysal, "Bu arkadaşların ajan, casus olması söz konusu olamaz. Türkiye Cumhuriyeti kuralları ve kurumları olan bir devlettir. Bir eksiklik, bir yanlışlık varsa buna da ilgili birimler, kurumlar el koyacaktır. Arkadaşlarımız bu tür söylemlerden etkilendiler. Birkaç gün izin kullanıyorlar. Geri dönecekler inşallah. Bu arkadaşlarımız yabancı uyruklu ve simaları bize benzemedikleri için tabi üniversite içersinde her an göz önünde olan kişiler. Tabi bunlara casus, ajan denilmesi çok büyük bir suç ve insanlığa yakışmaz. Bunlar mahkeme kararları ile olması gereken olaylar. Ama Karabük Üniversitesi sağduyunun hakim olduğu bir yer. Öğrencilerimiz bu konunun üzerinde hassasiyetle durmakta. Provakatif davranışlara pirim vermemektedir" diye konuştu.

gazete5.com'dan alıntıdır.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2011, 22:05:48 »

Güzel tespitler kandaş. Yükseköğrenimde ingilizce dayatmasının kimlere yaradığı bugün iktidarın(!) bürokratlarına bakılarak çok iyi biçimde görülebilecektir.


Arapçayı ve farsçayı kullandığı için Osmanlıyı suçlayan beyinler, üniversitelerde ingilizceyi neredeyse ana dile çeviren bu düzene ne derler bilmek isterim.


Bunu bende merak ediyorum açıkcası. (Geleceğin de bizlere bu konuda ne diyeceği şimdiden biraz belli ama olsun.)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2011, 22:29:08 »

Arapça ve Farsçayı kullandığı için Osmanlıyı suçlayan beyinlerden biri de benim. Tıpkı Osmanlıyı suçladığım gibi Üniversitelerimizde İngilizce kullanımınıda şiddetle suçluyorum.Türk'ün dili Türkçedir. Ne arapça ne Farsça ne de İngilizce.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2011, 22:40:25 »

            Sanırım beynimi savunma hakkım oluştu.
           
            Ben bir Türkçü olmağa çalıştığım için sanırım Türk yurdunda yönetici de olsa bir sınıfın Türkçe olmayan bir dili kullanmasına karşı olmalıyım, buna tepki göstermeliyim. Hatta bir Türk'ün Türkçe dışında bir dile sempati duması bile beni rahatsız etmeli. Bu, bahsedilen dilin Turan'ın bir noktasında konuşulan bir dil olmaması sebebiyledir. Yoksa bir dinle, bir ilimle, bir devlet/salltanat ile birlikte anılması buna sebep olamaz. Samimiyetsiz bir şey söylemişsem ''beynimin'' eleştirilmesi benim için faydalıdır.
            Benim beynim de böyle düşündüğü için cevaplamak zorundayım, kimseye direkt söylemim yok. Kandaşım Arapça'nın -olmasa da- inancın emri olsa dahi bir Türk tarafından kullanılmasına karşıyım. Bununla beraber eğitim dilinin yabancı olmasına da karşıyım. İlkel Zulu dili ya da Güney Amerika yerlilerinin dili olsa da karşı çıkacaktım.
             Teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANKUT
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 7


« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2011, 22:44:13 »

İngilizce hazırlık sınıfı truva atı görevi üstlenmiş, içerisinde mutlaka bir iki öğretmen yabancı ve ajan.
O zaman yabancı dil hazırlık sınıflarına karşı neler yapabiliriz diye bir düşünmek gerekir.
Hiç bir Avrupa ülkesinde yabancı dil hazırlık sınıfı diye bir şey yok. Biz İngiliz sömürgesimiyiz? Neden bir bazen iki yılımızı sadece ve sadece ingilizce diline verelim. Ynt:beyin yıkaması gerçekleştiriyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2011, 22:46:52 »

Banu Avar'ın araştırmacı gazeteciliğine diyecek hiçbir söz yok. Ama ajan diye suçlananların ajan çıkmaması durumunda zararlı çıkan geleceğin öğrencileri olacaktır. Çünkü bu olay menfi sonuçlanırsa bir daha hiçbir gazeteci, öğretmenler için "ajan" iddiasında bulunamayacaktır. Umarım kaynağı ve bilgisi doğrudur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2011, 22:55:42 »

Banu Avar'ın araştırmacı gazeteciliğine diyecek hiçbir söz yok. Ama ajan diye suçlananların ajan çıkmaması durumunda zararlı çıkan geleceğin öğrencileri olacaktır. Çünkü bu olay menfi sonuçlanırsa bir daha hiçbir gazeteci, öğretmenler için "ajan" iddiasında bulunamayacaktır. Umarım kaynağı ve bilgisi doğrudur.O güdümlülerin "ben ajanım" diyeceğini ya da burda ki abd uşaklarının "onlar ajandır" demesini beklemek, doğru olmaz gibi geliyor bana kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2011, 03:24:24 »             Ben yıllarca dille ilgili araştırmalar yapıp birçok dil öğrenmeyi kafaya koymuştum. Ancak olmadı çünkü bu beyin herşeyi alsada el dilini almıyor ! almanca, ingilizce, fransızca, italyanca, rusca, çince, macarca, hintçe dilleriyle ilgili yoğun çalışmalar yaptıysamda bir başarı elde edemedim. Yarım yamalak kaldı. Türkçem ise benim herşeyimdi. Keşke bu konuda yüksek eğitim alıp ilerleyebilseydim. Bunu çok isterdim. Ülkemde el dili karmaşası süredursun, bizler dilimizi sevgiyle bağrımıza basalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Harmanci
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 16


« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2011, 14:21:06 »

Birkac dil bilen birisi olarak ben de bazi seyler soylemek istiyorum. Sahsen ben dunyanin hakim olan lisani ingilizceye karsi degilim. Hakim lisan keske Turkce olsaydi da bizde ingilizce ogrenme cilesinden kurtulsaydik. Su anda bir gercek varki oda su; ingilizce bilmezseniz Turkculugu dunyaya nasil anlatacaksiniz?
Elbetteki dilimiz Turkcedir ve bununla gurur duyariz. Ben de sizin gibi derslerin ingilizce olmasina, isimlerin ingilizce olarak yazilip cizilmesine karsiyim. Uzmanlik yabanci dil bilmedende gene olunur. Eger bilimde ve teknolojide bir adim ileri gidemiyorsak bunun sebebi Turkce dusunmeyip ingilizce dusundugumuzdendir. Onemli olan kisinin  ana dilidir.
Benimde gencligimde hatalarim oldu. Elimde olmayarak ve cevremde Turk olmadigindan yedi sene Turkce konusmadim sadece aileme mektup yazmakla yetindim. Tabiiki su anda olsaydi farkli olurdu. Televizyonlar, uydu ve internet var artik. Yani isimiz kolaylasti ama diger yonden yozlastik. Buyuk sehirlerde Turkiyedemisin yoksa baska bir ulkedemisin anliyamiyorsun. Yabanci dilleri bilelim ama ana dilimizi daha iyi bilelim.Esen kalin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karadeniz T
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2011, 14:56:04 »

Bir Türkçünün kedini geliştirmesi ve zamana ayak uydurması gelir.
İngilizce bilmeyen birisinin bunları başarma olasılığı çok düşük.
Ben şu an İngilizce biliyorum. Ama Rusca ve Almanca da bilseydim keşke. İleri ki zamanlarda bu diller için de çalışmalar yapacağım.

Konuya gelirsek; Banu Avar böyle bir duyum duyduysa doğrudur ama umarım o üniversitedekiler gerçekten ajandır yoksa Banu Avar'ın adı paranoyağa çıkar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz"
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.095 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.046s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.