Atatürk ve Osmanlı sorunsalı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 07:31:21


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk ve Osmanlı sorunsalı  (Okunma Sayısı 3694 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
OnbaşıPars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 171


TANRI TÜRK'E YAR OLSUN TURAN ELLER VAR OLSUN


« : 21 Şubat 2014, 23:21:18 »

Osmanlıyı milli ülküden yoksun, sadece Arapların davasını savunmuş gibi göstermek isteyenler şüphesiz Türk ve Atatürk düşmanı olan kişilerdir. Osmanlı öncesi Türkleri müslüman olmadığı için sahiplenmezler, Osmanlı sonrası yaşadığımız Cumhuriyeti ve onun kurucusu Atatürkü laik sistemden dolayı sahiplenemezler, boşluk içinde olmamak, tamamen siyasi nedenlerden dolayı sahiplenebildikleri, ellerinde sadece Osmanlı kaldığı için kendileri gibi yobaz göstermeye çalışıyorlar.

Aynı durum ise Kemalistlerin gösterdiği Atatürk için geçerlidir.
 Kemalistlere göre yobaz kesim Osmanlıyı sahiplendiği için Atatürk severlerin Osmanlı karşıtı olması gerekir gibi bir hava yaratıyorlar. 
Bu düşüncelerin başlıca sebebi ise iki tarafında temelinde milli ülküden yoksun olmalarıdır.   
 Ne yazikki  Türkçüler medyada söz sahibi olmadığı için televizyonlarda ve gazetelerde istediği kesim, istediği bir olayı sadece kendi çıkarları için yorumlayıp milletimize dayatabiliyor.

Genç kardeşlerimiz bunlardan etkilenip oyuna düşmemelidir.   Nihal Atsız`ın Osmanlı hakkındaki düşünceleri herkes tarafından bilinir. Atsız Ata'nın sahiplendigi, övdüğü bir Imparatorluk hakkinda şuursuzca hakaret etmek hiç bir Türkçünün  haddine  değildir.

Baş kaldıranların başını koparan Ulu Başbuğ Atatürk ise bu kemalistlerin gösterdiği gibi bir barış güvercini hiç değildir. Bizim Başbuğumuz etrafa Türkçülük dehşeti sacmıştır.  Kendisi  Türk Irkından olmayanlara iş yok! diye  ferman çıkarmıştır.

Benim rahmetli Dedemin bu olay ile bir anısı vardır.  Bilindiği gibi bu uygulama ilk Zonguldak'ta maden çalışanları için hayata geçmiştir. Jandarma, madende çalışacak adamları toplamak için bizim köye çıkmış, kara tenli bir adama arap lakabı takmış bizim köylüler. Bu kara tenli adamda Jandarmaya " bende çalışmak istiyorum" diye haber vermiş ama gerçekten arap olduğunu sandıkları için işe almamışlar...

Müslüman olmak Atatürk'ün izinden gitmeye engel olmadığı gibi Osmanlı Türk Imparatorluğunuda benimsemek Türkçülüğe ters değildir. 

Kemalizm ve Islamcılık birbirinden beslenen iki  yobazlık çeşididir. Biz Türklerin benimseyebileceği tek yaşam tarzı Türkçülüktür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.262


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2014, 23:30:26 »

Osmanlı imparatorluğunun Türkolduğu bahsinde asla kuşku yok ama hanedan Osmanlı, Türkçülüğe ters, Türk anadan, Türk babadan doğmayanı benimsemek, Türkçülüğün özüne aykırıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Boran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10.337


« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2014, 23:40:16 »

Valla Türk olarak benimsenir ancak Türkçü olarak zor biraz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
OnbaşıPars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 171


TANRI TÜRK'E YAR OLSUN TURAN ELLER VAR OLSUN


« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2014, 23:49:57 »

Türk olmayan bizden uzak dursun. 
Lâkin Nihal Atsız Ata'nın sözleri ve yazıları bizler için bir buyruk gibidir. Bunu bildiğimiz  halde Osmanlıyı islamcılar sahipleniyor diye tarihimizden dışlamak olmaz.  Bunlar Osmanlı'nın sadece ümmetci tarafını gösteriyor ise bizde Osmanlı'nın Türkçü yönlerini göstermeliyiz.  Atsız Ata'nın göklere çıkardığı Osmanlı'yı küçük düşürmek çelişkili oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.262


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2014, 00:11:33 »

Türk olmayan bizden uzak dursun.  
Lâkin Nihal Atsız Ata'nın sözleri ve yazıları bizler için bir buyruk gibidir. Bunu bildiğimiz  halde Osmanlıyı islamcılar sahipleniyor diye tarihimizden dışlamak olmaz.  Bunlar Osmanlı'nın sadece ümmetci tarafını gösteriyor ise bizde Osmanlı'nın Türkçü yönlerini göstermeliyiz.  Atsız Ata'nın göklere çıkardığı Osmanlı'yı küçük düşürmek çelişkili oluyor.

Çelişki yok, Türk başka görür, Türkçü bam başka görür, Biz Atsızın gözünden, onun ruhu ile görürüz Atsızcı olarak. Osmanlı Türkçülerin işi değildir, onu milliyetçilere bırakmak lazım, o mevzuya Türkçü girdiği zaman işin rengi çok değişiyor, hiç bir Türkçü Osmanlı hanedanından birisine benim atamdır diyemez ki eğer diyorsa o asla Türkçülük yapmamalı çünkü Türkçülüğün ana temasını bilmiyor demektir.

Osmanlı gözüyle dünyaya bakacak olursak herkesin her milletten birisi ile evlenmesi ondan çocuk peydahlaması mübahtır, bunu günümüze uyarlarsak kürtlerle çiftleşerek bir piçi  meydana zuhur ettirene de seslenemeyiz ve o gözle batığımızda o piçi kardeşimiz olarak görmeliyiz, bu Atsızcılıkta var mıdır? Atsızın hangi kitabında yazıyor bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
OnbaşıPars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 171


TANRI TÜRK'E YAR OLSUN TURAN ELLER VAR OLSUN


« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2014, 00:47:55 »

Osmanlı, arap çöllerinde kurulmuş 20 sene hüküm sürmüş bir devlet değildir.  700 sene Avrupa'nın anasını ağlatmış bir Türk Imparatorluğudur. Iyisi ve kötüsü illaki olacaktır. Bundan daha doğal birsey olamaz.
Atatürk uçamağa vardığından beri Türkçü bir lider  görmediğimiz için bu Vatandan vazgecmiyor isek, aynı düşünce ilede Osmanlı'ya bakıyorum ben. Başımızada bir Gürcü olduğu için bu bizi Gürcü yapmadığı gibi, Osmanlı padişahların devşirme olmasıda devletin içinde yaşayanları onlar gibi yapmaz. 

Düşman topraklarını istila eden, küçük yaşta  çocukların ailelerini öldüren  daha sonra ise bu çocukları kaçırıp birer savaşçı olarak yetiştiren ve son olarak  bu çocukları muharebede en önde sürüklemek Irkçılık değilmidir?

Ben yine derim; Türkçülerin Osmanlı'yı dışlaması  Nihal Atsız'ın düşüncelerine ters düşmektir. Atsız, Osmanlı'ya  sahip çıkıyorsa bende çıkarım.  Tanrı'ya inanmayandan Türkçü olmaz diyorsa bende bunu öyle bilirim.

Vaktiyle Yeniçeri Ocağı’nın kurulmuş olması da ırkçılığın aleyhinde bir hareket değil, onun tamamlayıcısıdır. Çünkü Osmanlı ordusunun 400.000 kişi olduğu heybetli günlerde devşirmeler en çok 20.000 kişiyi geçmiyordu. Evlenmeleri yasak olan bu devşirmeler kapıkulu, yani padişahın köleleri idi. Çünkü Türk devletinde Türk’ten köle olmazdı.
N.ATSIZ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.262


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2014, 05:17:54 »

Irkçılık bu değildir Bozkurtum!

Osmanlı bir savaşı göze aldığında önce Tımarlara haber gönderirdi 2 yıl sonra savaş var diye.

O Tımarlar Akıncıları toplardı, akıncılar başlardı savaşılacak yeri yıpratmaya, oranın anasını ağlatır neredeyse yok ederdi orayı.

Daha sonra savaş zamanı geldiğinde padişah en önde kıratıyla mehter eşliğinde savaş alanına gelir ve karşısında dşman olmadığından orayı fethederdi.

Şimdi kandaş

Akıncılar kim onu araştır ve buradan bana yanıt ver!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2014, 07:58:27 »

Akıncılar benim dedeler, Osmanlı tırsmış da bizimkilerden, Rumeliye göndermiş bizi "orada savaşacak çok yer var, gidin oraları Türkleştirin" diye.  Ancak Onbaşı pars kandaşıma katılıyorum, Osmanlıyı Türkçüler olarak silemeyiz, yöneticilerinin kanının kırık olması bütün Osmanlı'yı kanı kırık yapmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Basbug Tong Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 166


Barbar Türk


« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2014, 10:26:08 »

Bir Yahudi  için tevrattaki her kelime nasıl bir buyruksa ve her kelimeye iman ediyorlarsa bizim için de Nihal Atsız'ın düşünceleri öyledir. Bu Kemalistler ile İslamcılar'dan kurtulsak  aslında herşey rayına oturacak zaten. Birde kendine Fatih'in torunuyuz diyen bir kitle var. Bilirsiniz, Fatih bunların analarını bellediği için bunlar da kendilerine Fatih'in torunuyuz diyorlar. Çerkezler de Osmanlı' torunudur mesela. Haremde çok çerkez vardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türke karşı gelmek Tengri'ye karşı gelmektir!"

Başbuğ Tong Yabgu (Kuzeyin Efendisi)
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2014, 10:40:47 »

1- Osmanlı, Hanedan olarak, kanı kırık olduğu için, Hanedanı Türk kabul edemeyiz ama İmparatorluk olarak, vatanda yaşayanlar Türktür.
2- Osmanlıyı Hanedan olarak Türk Kabul edemeyiz çünkü; Türk Halkını her zaman ezmiştir. Vergi olarak ve Aşağılayarak.
Şalvarı şaltak Osmanlı,
Eğeri kaltak Osmanlı,
Ekende yok biçende yok,
Yiyende ortak Osmanlı.
3- Osmanlıyı İslamcı Milliyetçiler, Ata olarak kabul eder ve daha öncesini önemsemezler; Türkçüler ise, buna ancak gülerler ve Türk Tarihini; Başlangıcı belli olmayan ama Hunlarla başlayarak şahlanan ve Acun yok olana kadar da var olacak olan Kutlu bir Irk olarak görürler.
4- Günümüz Milliyetçilerinin çoğu, Atatürk'e, kayıtsız şartsız biat etmezler, içten içe Atamıza karşı gelirler. Bu yüzdendir ki; birçoğunun içinde az veya çok AKP sempatizanlığı vardır. İslamcı Milliyetçilerden kastım, hem İslamı hem de Milliyetçiliği bilmeyenleredir sözüm. İslam, Arap dini olsa da, Türkler İslamı kendi töreleri içinde yeniden şekillendirerek yaşamışlardır. 1980 den sonra cahil bir nesil yetiştirilerek halk yobazlaştırılmıştır.
5- Osmanlının bütün fetihlerinde, azınlıklara ve orada yaşayan halka her türlü imtiyazları tanımış, zamanla yönetimde söz sahibi olmalarına izin verilmiştir. Türk Elinde, Türk kıyımı da, bundan sonra daha da artmıştır.
6- Selçuklu sayesinde yeniden bu topraklara gelmişiz, devamında gelen Osmanlı soyunun kırılması ile Osmanlıya rağmen bu topraklarda yaşamışız.
7- Nasıl ki, Göktürklerde Kağanlar, ne zaman çinli kadınlarla evlenmişler, o zaman kağanlığının yıkılmasına ve Türk kanının akmasına sebep olmuşlar ise aynısını Osmanlı da yapmıştır ama Osmanlı soyu ısrarla yapmaya hem de Yüzyıllarca yapmaya devam etmiştir.
8- Bu maddeler uzar gider. Sonuç olarak; Hanedanlığı kabul edemeyiz ama Toprak olarak ve yaşayan halk olarak Osmanlı İmparatorluğu TÜRKTÜR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.