Atambayev: Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile bir Türk birliğini yapmalıyız
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Eylül 2020, 23:11:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atambayev: Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile bir Türk birliğini yapmalıyız  (Okunma Sayısı 8845 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oguz sad
Ziyaretçi
« : 12 Ocak 2012, 21:01:21 »

Atambayev: “Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile en azından kuvvetli bir Türk birliğini yapmalıyız.Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, “Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile en azından kuvvetli bir Türk birliğini yapmalıyız. Ancak bunun için sadece Türkiye'nin değil, diğer Türk Cumhuriyetlerinin de sağlam ve ayakta durması lazım” dedi.


Atambayev, TBMM Genel Kuruluna Türkiye Türkçesi ile hitap etti. Bir kabristanda, birbirlerine sırtını dayayarak düşmanlarına ok atan iki Türk askerinin taşın üzerine çizilmiş resimlerinin bulunduğunu ifade eden Atambayev, “İşte buna arkadaşların dayanışması denir. İşte bu anlayış ile ulu Türk kağanlığı kurulmuş ve 200 sene ayakta kalmayı başarmıştır. Türk Türk'ü sırtından vurmaya başladığında o devlet yıkılmıştır. Türk kağanlığının sınırları, Çin Seddinden Karadeniz'e kadar uzanıyordu. Türkler Orta Asya'yı fethedişlerinin ardından orada kaldılar ve orayı korudular” dedi.


“Geçmişe tabanca ile ateş edersen, gelecek sana top ile ateş eder” diyen Atambayev, geçmişin korunması gerektiğini ifade etti.Kırgız askerlerinin, kuşatma sırasında İznik şehrinin kapılarını hiç kimseye açmadığını belirten Atambayev, “Orhan Gazi'nin onbinlerce askeri şehit düşmüştü ancak Orhan Gazi sadece Kırgız askerleri için türbe inşa ettirmişti” dedi. Atambayev, düşman orduları 1919'da Anadolu'yu işgal ettiğinde başta Kırgızlar olmak üzere diğer Orta Asya halklarının yardım ettiklerini ve 10 milyon altın topladıklarını bildirdi.Atambayev, Türkiye'nin Türk halkları için kutup yıldızı olduğunu söyledi. Atambayev, “Arap baharının” Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in dediği gibi aslında 2010 yılı nisan ayında ülkesinde başladığını belirterek, Rusya'nın Kırgızistan'ın stratejik ortaklardan birisi olduğunu belirtti.Köleliğin ölümden beter olduğunu, Türkler için cehennem olduğunu ifade eden Atambayev, Kırgızların Türk halklarının en eskisi olduğunu belirtti. “Türkiye bizim Anavatanımızdır” diyen Atambayev, “Ancak dostlarım şunları bilelim: Anadolu'ya gelmek üzere atalarımızın yola çıktıkları bir yer var, atalarımız nereden geldi? O da atavatandır, Kırgızistan'dır. Türkiye için bu topraklarda şehit olan atalarımızı unutmayız” dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2012, 21:06:09 »

"Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile kuvvetli bir Türk birliği yapmalıyız"

Keşke bütün siyasiler hep bir ağızdan bunu söylese, bu amaç için çaba gösterse...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2012, 21:06:27 »

Son yıllarda Türklüğün aleyhine bir yığın gelişmeyi görmekteyken nadir de olsa Türklük için olumlu haberler gelmiyor değil. Bence Türkistan coğrafyasındaki kandaşlarımız rusyanın gölgesinden uzaklaştıkça Türk birliğine daha fazla yaklaşmaktadır. Türkiye devlet olarak oralarda daha etkin olursa bu iş kolaylaşacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2012, 21:15:03 »

Soydas ne yapsin bizim hükümeti TÜRK zanediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2012, 21:57:26 »

Türkmenistan Başbakanı gelir, biz Türk değiliz, der. Kırgızistan Başbakanı  ise; “Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile en azından kuvvetli bir Türk birliğini yapmalıyız. Ancak bunun için sadece Türkiye'nin değil, diğer Türk Cumhuriyetlerinin de sağlam ve ayakta durması lazım” der. İşte aradaki fark. Türk olsun çamurdan olsun. Boyu önemli değil. İşte Kırgız Türk'ü Atambayev'in açıklamaları böyle... Lakin bizle aynı boya sahip olan mankurtlaşmış  Türk(!) ise, biz Türk değiliz, der.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2012, 22:00:37 »

Kırgız Başkanı sanırım Apo Güllüyan'ı Türk sanmış.  Yazık ki biz daha kendi ülkemizi kurtarmaktan aciziz. Kaldı ki Türk Birliği kuracağız. Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2012, 22:12:16 »

Ben o Kirgiz basbakanin yerinde olsaydim sunu sorardim ? Sayin güllüyan siz bir konusmanizda ne mutlu Türküm demenin ilkellik oldugunu ifade etmistiniz . Lütfen bu kaniya nasil vardiginizi aciklarmisiniz ?  Adam gidip Atatürk düsmanini Atatürkcü kurumun basina getiriyor ,Türklük aleyhinde gizli acik yapmadigi faaliyet yok . Kirgiz basbakan TÜrk birliginden söz ediyor . Dua etsinki kulagindan tutup silivriye göndermediler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2012, 22:14:08 »

Dua etsinki kulagindan tutup silivriye göndermediler.


Hay çok yaşayasın emi Tien Andam. Sesli güldüm valla.  Sırıt Sırıt Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2012, 22:29:25 »

Temenni güzel ve hoş olsada Türk'i Cumhuriyetlerin ipleri Emperyalistlerin elinde tıpkı bizim ki oldugu gibi bu ülkelerin yeraltı kaynaklarını kendi aralarında parsellemiş sömürmektedirler.Aktörler başta Rusya, Almanya, Fransa, İngiltere ve tabiki Abd,Türkiye her konuda yavaş davrandıgı gibi bu meselede de geç kalarak sömürgeye olanak sağlamıştır. Kendisi sömürülen sömürüyü nasıl engelleyecek ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2012, 22:30:12 »

Dua etsinki kulagindan tutup silivriye göndermediler.


Hay çok yaşayasın emi Tien Andam. Sesli güldüm valla.  Sırıt Sırıt Sırıt

               Öyle ya andam Meclis Türklük adina ne varsa yok etmek isterken Kirgiz basbakan gelmis Kaganliktan Türk birliginden söz ediyor : Muhataplari icin bundan daha büyük hakaret olurmu ? Ergenekonun bir numarali azmettiricisi niye olmasin ? D:D.D.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.