Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Motun_TR üzerinde 24 Ekim 2009, 13:34:45Konu Başlığı: Arıtman: Sorumlular istifa etsin
Gönderen: Motun_TR üzerinde 24 Ekim 2009, 13:34:45
(http://www.yenicaggazetesi.com.tr/resimler/1256371797.jpg)

Millete edebiyat yapmayı bıraksınlar...
DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Azerbaycan’daki görüşmelerde, Bursa’daki saygısızlık için “Emir verseniz ay-yıldızlı bayrağı çöpe attıramazsınız” şeklindeki sözlerine CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’dan tepki geldi. Arıtman, olaya hükümetin neden olduğunu belirterek, “Edebiyat yaparak Azerbaycan’ı ikna edemezler. Sorumlular istifa etmeli” dedi.

Arıtman:Sorumlular istifa etsin
Bursa’daki yaşanan saygısızlık için “Emir verseniz ay-yıldızlı bayrağı çöpe attıramazsınız”  diyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman’dan sert tepki geldi. Arıtman, yaptığı açıklamada, skandala AKP hükümetinin neden olduğunu belirterek, “Edebiyat yaparak Azerbaycan’ı ikna edemezler. Sorumlular istifa etmeli” dedi. Azerbaycan bayrağına yapılan saygısızlığın hesabının verilmesi gerektiğini belirten Arıtman,  “Edebiyat yapmakla olmaz. Bu terbiyesizliğin olmasına izin veren İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi gerekir” diye konuştu. Bakü’de açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun, İlham Aliyev’e “Türkiye’de üzerinde ay-yıldız bulunan bayrağı polise emir verseniz bile çöpe attıramazsınız” ifadelerini kullanmasının Azerbaycan’a yapılan saygısızlığın telafisi olamayacağını söyledi. Arıtman şunları kaydetti:

Edebiyat yapmasınlar
“Bu sözlerle Azerbaycan’ı kandıramazlar. Önce valilik kararı ile bayrakların toplatılmasına karar verildi. Büyük tepki görünce FİFA’yı devreye soktular. Fakat bayraklar çok hoyratça ve saygısızca, özen gösterilmeden toplatıldı. Bu büyük bir ayıptır. Ve bunlara neden olduğu için İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi gerekir. O bayrak bir Türk bayrağıdır. Azerbaycan’a gidip ’her iki bayrak da kutsaldır’vesaire diyerek edebiyat yapmasınlar. Eğer o şehitlere saygınız olsa o bayrağa bu şekilde muamele edilmesine izin vermez gerekli önlemleri önceden alırdınız. Sorunun temeli bu hükümetin ve Cumhurbaşkanının bu milletin şehitlerine, bu bayrağa kanlarıyla rengini veren şehitlere en ufak saygısı olmamasıdır.”

ALINTIDIR


Konu Başlığı: Ynt: Arıtman: Sorumlular istifa etsin
Gönderen: orkunalp üzerinde 24 Ekim 2009, 22:47:25
    En sevdigim vekil  beni temsil edebilecek tek vekil , tek kişilik mualefet erkekim diye ortalıkta caka satan maganda koca göbekli öküzlerden daha cesaretli bir katun temennim bir daha seçilir ama zor Baykal yer bu vekilimizi çünkü vurguladıgı ve degindigi konular chp nin ve Baykal ın çok önünde


Konu Başlığı: Ynt: Arıtman: Sorumlular istifa etsin
Gönderen: ATTİLABİLGEHAN üzerinde 24 Ekim 2009, 23:21:41
İşte delikanlı TÜRK Kadını... Helal olsun seni doğuran anaya. işte olmadık partilerden olmadık kişiler çıkabiliyor. Hayret!..