Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 20 Ocak 2016, 22:23:29Konu Başlığı: Arınç: "Yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır"
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 20 Ocak 2016, 22:23:29
Arınç, "Şimdi şüphesiz yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır ve olmalıdır" dedi.

AKP’nin kurucularından, Başbakan Eski Yardımcısı Bülent Arınç, hükümetin Kürt sorunu konusundaki “yol haritasını”açıkladı. Arınç, yeni bir çözüm sürecinin başlayacağını, bu süreçte Abdullah Öcalan’ın da rol oynayacağını söyledi.

(http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/01/20/arinc3670dha.jpg)

Sözcü, hükümetin güneydoğudaki operasyonların kısa süre içinde sona erdirip, yeni bir çözüm sürecine başlamaya hazırlandığını geçen hafta yazmıştı.

Arınç, Kuzey Irak’ta yayın yapan 24 TV’ye yaptığı açıklamada, 2009′dan bu yana çözüm sürecinin seyrini açıklayarak, “kamu güvenliği tesis edildikten sonra, yeni şartlar ile, isminden başlayarak belki pekçok şeyi de değiştirmek suretiyle yeni bir çözüm sürecine ihtiyaç duyulacağını” söyledi. Arınç,”Şüphesiz yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır ve olmalıdır” dedi.

Arınç şöyle konuştu; “Hem örgüt, hem Kürt halkı üzerinde Öcalan’ın olumlu bir etkisi olacağını ben şahsen düşünüyorum. Ancak siyasi temsil konusunda HDP olmalı mıdır, buna bir karar vermek lazım. Benim kanaatim HDP bir siyasi aktör olarak kalabilir de ama bugünü kadar yaptığı işlerden hiç bir fayda olmadığına göre onun yerine Öcalan’ın da onay vereceği başka siyasetçiler de olabilir. Çünkü bir temsil ve bir araya gelme söz konusu olduğunda bunu Öcalan’ın itibar ettiği siyasetçileri koymak lazım.”Alıntı: http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/bulent-arinc-yeni-surecte-ocalan-olacaktir-olmalidir-1049967/


Konu Başlığı: Ynt: Arınç: "Yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır"
Gönderen: Tolga Akgöz üzerinde 20 Ocak 2016, 22:59:07
Bu açıklamadan sonra son zamanlarda başımıza milliyetçi kesilen akp seçmenleri ne yapacak, merak ediyorum. Açıklamayı yapanlar gibi kıvıracaklar mı? Yoksa hâlâ yalandan yapılan milliyetçiliklerine devam mı edecekler? 


Konu Başlığı: Ynt: Arınç: "Yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır"
Gönderen: motun-noyan üzerinde 21 Ocak 2016, 02:28:24
Artık ne hükümet nede eski silah arkadaşları Arınç'ı bana göre pek sallamıyor. Özellikle Abdullah Gül'le bir parti kurabilecekleri konusunda da çekinceleri olduğu malum. Gündemi takip edenler bu gün konuyla ilgili Cumhurbaşkanının açıklamasını dinlemiştir. Sonuna kadar gidileceği söylendi. Gerçi şimdiye kadar pek çok konuda iki günlük U dönüşleri yapılmadı değil. Terör ne zaman bitecek olsa ortaya çıkan barış havası yine bitmekteyken sahneye koyulursa kimse şaşırmasın. Nede olsa seçime daha çok var. Şimdi barış, örgütün yeniden güçlenme dönemi, seçim yaklaştıktan sonra anket durumlarına göre terörde kararlılık masallarıyla tek başına iktidar. Güneydoğuda sokaklarda çalan mehter marşlarının, Türkiyemlerin, Tekbir seslerinin yerini ''sayın öcalan birez öcalan''ların, zılgıtların yeniden alması yakın mıdır? Göreceğiz..