Obama'nın seçiliş nedeni....
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Şubat 2020, 19:30:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Obama'nın seçiliş nedeni....  (Okunma Sayısı 1352 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İNTİKAM
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 38« : 04 Kasım 2010, 23:27:57 »

Bilindiği üzere Afrika tam bir hammadde cenneti..Zengin yeraltı kaynakları ve el sürülmemiş hammadde kaynakları ile dev ekonomiler için adeta bir umut kaynağı..Bilindiği gibi Çin, ekonomik bir süper güç haline geldi günümüzde..Komünist ekonomi prensiplerini,kapitalist dünyaya başarı ile entegre eden Çin, nüfus gücünü ve stratejik konumunu da kullanarak bir süper güç haline gelmiştir..Şimdilerde ekonomideki gücünü finansman olarak kullanıp güçlü bir ordu kurmanın ve bilim-teknolojiyi iyice geliştirmenin hesabında..Uzaya çıkmanın hazırlıklarını yapıyor..Yakın gelecekte ABD ve Rusya'dan önce Mars'a astronot gönderip, büyük sansasyon yaratmayı hedefledikleri biliniyor..

Ancak Çin, aşırı üretimden dolayı yakın gelecekte ciddi şekilde hammadde sıkıntısı çekecek olan bir ülke..Bu durumu engellemek için yeni hammade pazarları aramaya başlayan Çin, gözünü daha şimdiden Afrika'ya dikmiş durumda..Ancak gözünü Afrika'ya diken sadece Çin değil..Bir başka süper güç olan ABD de, gözünü Afrika'ya dikmiş vaziyette..ABD, gözünü Afrika'ya dikerek,hammadde ihtiyacını buradan karşılamak ve girdiği ekonomik darboğazdan kurtulup,yeniden doğmak istiyor..Obama'nın seçilmesi de bu yüzden..Ancak ABD'nin de Afrika'da gözü var..Obama'nın seçilmesinin nedeni de Afrika'ya şirin ve cazip gözükmektir biryerde..Çünkü Obama, tümüyle afrikalı özellikleri taşımaktadır..Herşeyden önce bir zencidir..Babası zenci, annesi ise beyazdır..Babası müslüman, annesi hristiyandır..Bir adı hristiyan adı, diğer adı müslüman adıdır..Yani standart bir Afrikalı'nın tüm özelliklerini taşımakta ve bu yüzden Afrika'nın birçok kesimi tarafından sevilmektedir..

Anlayacağınız ABD ve Çin, büyük bir rekabete girmiş vaziyetteler..Önümüzdeki yıllarda bu kutuplaşmanın iyice belirginleşeceğini ve kızışacağını rahatça tahmin edebiliriz..Özellikle Çin'in askeri ve teknolojik alanlarda da güçlenmesi, durumu iyice tehlikeli bir hale sokacaktır..Çünkü ABD, Çin'i kontrol altında tutmak istiyor..İran ile olan derdi de bu yüzden..İran, Çin ile çok yakınlaştı ve Çin'in hammadde fabrikası gibi çalışmaya başladı..Yani biryerde ABD'nin çıkarlarına zarar veriyor..İran, askeri operasyonla rahatlıkla kontrol altına alınabilir ama Afrika alınamaz..O yüzden ABD, asıl büyük hammadde kaynağı olan Afrika'ya, Çin'in sızmasını engellemek için herşeyi yapıyor..Müthiş bir istihbarat ve ekonomi savaşı yaşanıyor şu anda..ABD'nin şu andaki küçük hedefi İran'ın, Çin sahasından çıkartabilmek ve Çin parası Yuan'ın değerinin artmasını sağlamak...Büyük hedefi ise Çin'in, Afrika'ya sızmasını engellemek ve Afrika'yı hammadde kaynağı olarak kullanıp yeniden doğabilmek..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2010, 00:52:27 »

Adamlar 100 yıllık projeler üreterek Amerika'nın çıkarlarını nasıl en üst düzeylere ulaştırabiliriz diye uğraş veredursunlar, dünyanın en üstün ırkı dediğimiz Türk soyu 3.dünya ülkeleri gibi sefaletler içinde aç bilaç kalmış.

Adamlar terörist yaftasını yapıştırıp binlerce kilometre uzaktaki ülkeleri işgal etsin, biz ise yurt içerisinde devlet otoritesinin millet çıkarlarındaki şeffaflığının yarattığı kaos ortamı ile boğuşup, dış politikadaki tutarsızlık ve izlenen korkak siyaset sebebiyle garipleri oynayalım. Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyor. Büyük başın derdi de büyük olur, fakat geçmişimizle övünmeyi öyle kötü bir alışkanlık haline getirdik ki ileriye doğru bir adım atmaya takatimiz yok. Yegane yaptığımız iş, armut piş ağzıma düş mantığıyla birşeylerin kendiliğinden gerçekleşmesini beklemek.

Bilinçlenen insan topluluklarında devrimler halktan doğar. Güdülmeye muhtaç toplulukların kaderini ise baştakiler belirler. Türk milleti karakteristik özelliği olan devlete sadakatten mi yoksa Osmanlı'nın son dönemlerinde bulaşan eziklik hissiyatından mıdır bilinmez maddi manevi varlığını sömüren istismar kenelerine ses etmemektedir. Ses etmemek şöyle dursun büyük bir çoğunluğun bu soysuz gidişe çanak tutması milli bir facianın eşiğine gelindiğini göstermektedir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.063 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.