12 Eylül 2010 Referandum Haberleri.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 14:46:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 24
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 Eylül 2010 Referandum Haberleri.  (Okunma Sayısı 49890 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« : 03 Mart 2009, 23:41:39 »

12 Eylül 2010 Referandum Haberleri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gökkurt-1776
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 48


Türklük ve Türkçülük ebedidir.


« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2010, 18:06:48 »

Öncelikle bu değişiklik isteklerinin nasıl ortaya çıktığına bakmak gerk diye düşünüyorum.
       Bilindiği gibi akp iktidara ikinci kez geldiğinden beri anayasayı değiştşrime isteği içindeydi(tamamını).Fakat birkaç ay önce ortaya çıkan bazı gelişmeler bu isteği hızlandırdı ve akp nin gerçek niyetinin ortaya çıkmasını sağladı.Şöyle ki; birkaç ay önce Erzincan'da bir Başsavcı ismailağa ve nurculuk gibi tarikat ve cemaatler hakkında soruşturma başlattı.Bunun sonucunda Erzurumdaki özel yetkili savcı Erzincandaki sözkonusu başsavcı hakkında suçduyurusunda bulundu ve birtakım gerekçeler öne sürerek tutuklattı.Bu olaydan hemen sonra HSYK Erzurumdaki özel yetkili başsavcıyı görevinden aldı ve oraya yeni özel yetkili savcılar atadı.Tabi rte boş dururmu hemen bunun üstüne yargıya cephe alındı ve yargı reformu adı altında bu değişiklikler ortaya çıktı.Zaten yapılmak istenen değişkilikler bunlar.Ana yemek bunlar.Bunların dışındakiler ise olsa olsa bu ana yemeğin soslarıdır.


Son dönemde yapılmak istenen ana(!) anayasa değişiklikleri şunlardır;

1-Yüksek Askeri Şura kararlarına yargı yolunun açılması.
    Bilindiği gibi şu anki anayasada YAŞ kararları ve Cumhurbaşkanı'nın kararları yargı denetimi dışındadır.Bu değişiklik orta ve uzun vadede son derece tehlike yaratacak bir maddedir TSK açısından.Çünkü bu maddeyle askerin içinde irticai faaliyetler yürüten cemaatçi köpekler artık ordudan atılamayacak.Bunlara en azından yargı yolunun açılmasıyla ellerine geçirmeye çalıştıkları yargı organları tarafından ordudan ihraçların önüne geçilmeye çalışılacak.Bu sayede fettoşçu itlerle nursici p.çler ordunun içinde fink atabilecek.

2-HSYK'nın yapısının değişmesi.
     Hakimler ve savcılar yüksek kurulu bilindiği gibi hakim ve savcı atamalarını yapan kurumdur.Bu kuruma artık yasama ve yürütme organı tarafından öngörülen atamalar yapılacak.Yargının özerkliği ortadan kaldırılacak.Adalet Bakanı bu kurum üzerinde denetim sahibi olacak.

3-Anayasa Mahkemesi üye sayısı 21'e çıkartılacak,bu mahkemeye kişisel başvuru yolu açılacak ayrıca zaman aşımı süresi de yok.
       Üye sayısının arttıtılması ve meclisin yani yasama organının direk belirleyeceği üye ile aynı zamanda adalet bakanının müsteşarının da katılımı ile nerde çokluk orda b.kluk felsefesi işletilecek.Kişisel başvuru yoluyla mahkemenin işerliliği ortadan kaldırılacak.Ayrıca zaman aşımı süresinin konulmamasıyla da isteyen 30 sene önceki bir davayı rahatlıkla mahkemenin gündemine sunabilecek.Bu şekilde birkaç yıl sonra da aynı zamanda yüce divan sıfatıyla siyasetçileri ve başbakanları yargılama yetkisi olan anayasa mahkemesi işlerliliğini yitirdiği gerekçesiyle ortadan kaldırılacak.

Bütün bu maddelerin referandumdan geçmesi sonucunda,sonunda heralde 1.tayyip dönemi bırkaç yıla resmen başlar.Tayyipten sonraki ikinci isimde belli haa 2.Bilal Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Olmak En Büyük Sanattır !!!!
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2010, 15:43:22 »

12 Eylül'de yapılacak referandumdan 'evet' çıkarsa 2.5 milyon memura müjde gelecek Paket ile yüzde 17 zammın yolu açılacak! Memur-Sen Başkanı, 'ILO'ya uyacağız' dedi .
 Anayasa paketi ile 2.5 milyon memurun hem özlük hem de sosyal haklarında iyileştirmeler yapılıyor. Referandumdan 'evet' çıkarsa, Uzlaştırma Kurulu kararları bağlayıcı olacak. Kurul kararları bugüne kadar bağlayıcı olsaydı, memur son 6 yılda ortalama yüzde 17 daha fazla zam alacaktı. Paketle memurlara toplu sözleşme hakkı getirilirken; bu, emeklilere de yansıtılacak. Genel grev, lokavt, danışma grevi, iş yavaşlatmaya yönelik yasaklar kaldırılacak. Memurlara yönelik keyfi kınama cezaları son bulup, yargı yolu açılacak. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, yeni düzenlemelerle memurların mali-sosyal haklarında ciddi iyileşmeler sağlanacağını vurgularken, "Türkiye'de sendikacılık ilk kez anlam kazanacak. ILO'ya uyarlanmış sendika hareketine geçeceğiz" dedi.


                               ALINTIDIR

       Heralde refedandumdan 'hayır' oyunun fazla çıkacağını anlayan AKP bu tür ucuz numaralarla memurun gözünü boyamaya çalışıyor. Sonuçta memurların sayısına bakıldığı zaman hiçte küçümsenmeyecek bir rakam göze çarpıyor.  Söz konusu rakamın 2.500 milyon olduğunu düşünürsek AKP'nin referandumda baya işine yarayabilecek bir sayı. Fakat inanıyorum ki memurlar bu tür bir oyuna taviz vermeyecek. Sonuçta bu tarz bir vaat Akp'nin geçmişten günümüze sürekli olarak öne sürdüğü fakat bir türlü sonucunun alınamadığı vaatler arasındadır. Ayrıca 'evet' derseniz zam var gibisinden bir tutumun içerisinde olmakta nasıl bir gafletin içerisinde olduklarının açıkça  göstergesidir. Ne yani , bu ülkedeki vatandaşların refah seviyelerini yükseltmek için illa bir çıkar elde etmelerimi gerekiyor ? Devletin başında olan iktidar demek , milletin geleceğini düşünmek zorunda olan , her türlü dış ve iç mihraklardan milleti korumak zorunda olan , refah seviyesini en üst düzeye yükseltmek zorunda olan vs. bir yapı anlamına geliyorsa , bunu hiçbir çıkar gözetmeksizin yapması gerekir. Bu tarz vaatlerle milleti kandırmaya çalıştıklarına göre kendilerine olan güvensizliğin farkındalar demektir. Bunu onlarda fark ettiğine göre galiba mutlu sona yaklaştık. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2010, 20:29:36 »

Bu nasıl bir sendikacılık anlayışıdır anlamak mümkün değil. Hak koruma ile görevli bir kuruluşun içler acısı, taraflı halini görüyoruz. Tıpkı tarafsız olması gerekirken; hükümetin sözcülüğünü üstlenmiş Cumhurbaşkanımız gibi. Yüzde 17 zammı bırakın bu yeni anayasa ile memurun iş güvencesi ortadan kalkacaktır. Haksız suçlamalara verilecek üç olumlu karar memurluğu ortadan kaldıracak! Bu millet uyumaya devam edip '' Evet'' oyunu '' HAYIR'' ile değiştirmez ise dönülmesi çok uzun dönemde olabilecek sorunları, dayatmaları yaşayacak! Uyumayıp ''HAYIR'' demek bir vatan borcudur. T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2010, 12:03:27 »

Bakın kandaşlar bu konuyu buraya buraya gözleri dolmuş bir şekilde atıyorum artık yeter bugün 3 şehit daha var 3 Türk soylu daha öldü ve bazı o.çler orasını burasını açıyor ve kardeşçi salaklar ki büyük bir kesim bunların peşinde dayancak gücü kalmamış Türk milleti senelerdir bu kardeşlik denilen piçliğin yüzünden canlar vermiştir.
KURT DESTANI(ALİ KINIK)
Kaç kere kuşatıldı dara düştü umudum,bayrak gibi devrildi yere düştü umudum.
Tengriye dua ettim kurtlarrr gibi uludum.
Dedim bu hüsran son olsun en son.
Dayanacak gücüm yok yüreğim ergenekon.

Artık uyanın ihtiyacınız olan kudret damarlarınızda akan nefrette mevcuttur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2010, 12:10:38 »

MARDİN'in Nusaybin İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristlerin yerleştirdiği uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu, 3 uzman çavuş şehit oldu. Mayın tuzağını kuran PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldı.


Nusaybin İlçesi Kovancılar Mevkii'nde teröristler dün akşam uzaktan kumandalı mayın yerleştirdi. Bölgede arama ve tarama yapan askerlerin geçtiği sırada mayın infilak etti. Meydana gelen patlamada, kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 uzman çavuş şehit oldu, 1 asker yaralandı. Ancak yaralı asker Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit oldu. Mayınlı tuzağı gerçekleştiren PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

2 ARAÇ YAKILDI

Mayınlı tuzağın kurulduğu bölgede dün akşam saatlerinde bulunan karakola hazır beton götüren 2 aracın PKK'lılar tarafından durdurularak yakıldığı ve bu olaydan sonra bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi.

Boşnak kansız senin sert olmayan tutumların bizi bu hale soktu sende ataların gibi korkak bir adamsın defol o makamı işgal etme TTk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2010, 12:11:55 »

Oğuz han üzülme kandaşım, üzülecek zaman değil,Ben üzülmüyorum senin gibi Türk kanlılar bana cesaret veriyor,bir tek sen kalsan bile başarırsın ben bunu biliyorum.
Oğuz han Türklük ruhta ve bedendedir.
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi


        Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

         Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.
 Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır.
Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
 Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.
Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

         Ey Türk istikbalinin evlâdı!

 İşte; bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

 Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!İşte oğuzhan bunu Başbuğumuz yüzyıl önce söylemiş neredeyse,Bu demektir ki Türk milletinin başından böyle olaylar hiç eksilmemektedir,Türk Tarihi bu ve buna benzer olaylarla doludur,Kürşad atamızın 40 çerisiyle neleri başardığını da unutmadan O ruhla milletimizin geleceği hakkında Düşünceler geliştirmeliyiz,ağlayacak zaman bu zaman değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2010, 12:13:08 »

KARDEŞÇİLER ATSIZIN ASKERLERİ SİZDEN HESAP SORACAK TÜRKÇÜLÜK YOLUNDAN DÖNEN OĞUZ PİÇTİR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2010, 13:25:54 »

Şehitlerimizin ruhu şad olsun!
Diyarbakır'da onun bunun çocuğu; şerefsiz bdp'li yaratıklar PKK leşleri için saygı duruşunda bulunuyor. Belediye başkanları TÜRK bayrağının yanında paçavraları asılsa ne olur diyor! Hükümetimiz YAŞ ile uğraşıyor. Durum bundan ibaret. TÜRKÇÜLÜK yolundan dönen Behiye it kızı it olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2010, 13:38:13 »

Bunlar o dershane dedikleri pavyon bozması yerde milleti kandırdıklarını beynini yıkadıklarını kardeşçilik palavrası ile Türke kin beslediklerini biliyoruz bu arap piçler Türk oğlu Türklerin kanı oluk oluk akarken bir tekne dolusu piçe ağladılar kardeşlerinizi yanınıza alın ve DEFOLUN! TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Sayfa: [1] 2 3 ... 24
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.