Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: BALTAR üzerinde 13 Eylül 2013, 01:34:14Konu Başlığı: Alkol Yasağı
Gönderen: BALTAR üzerinde 13 Eylül 2013, 01:34:14
Esenlikler,

Birkaç gün önce tüm yurtta kabul gören içki yasağı yasası hakkında birkaç şey söylemek istedim. Bildiğimiz gibi saat 22.00'dan sabah 06.00'a kadar içki satışı yasaklandı. Neden böyle bir yasa kabul edildi bende bilmiyorum. Şeriat kanunlarına göre diyorsanız ister şeriat olsun ister başka bir kanun olsun çok saçma.

Örneğin, alkol kullanan bir adam 21.45 de gider alır yine içer. Devletin önceliği içki olmamalı. İçkiyi engelleyeceğine uyuşturucuyu engelle. Haa zaten emniyet güçleri son sürat çalışmakta uyuşturucuyu engellemek için. Neden biliyor musunuz uyuşturucu maddelerin vergisi YOK ! Devlet vergi alamadığı için yasaklıyor zaten, vergi alsa mahalle bakkallarında bile satılır ondan şüpheniz olmasın.

Velhasıl kelam bu yasak şeriatın ayak sesleridir. Açıkçası ben ayda bir içerim, içtiğime de içmek denmez 3 bira... Ben yine içeceğim ama kanunun temeline baktığınız zaman İran modeli ile karşı karşıyayız. İnsanların özgürlüğüdür sen nasıl karışırsın. Alkol alıp etrafını rahatsız ediyorlarmış o yüzden yasaklanmalıymış. Hadi lan ordan dediğinizi duyar gibiyim. Atsız'ın bir romanında geçen bir cümleyi çok az değiştirerek buraya aktarmak istiyorum. ''Çöldeki Bedevi ile bir Türk'ün  içmesi aynı mıdır? Biri sarhoş olunca her türlü herzeyi söyleyebilir. Öteki sarhoşluğun son merhalesinde bile temkinli ve iradelidir. ''

Bu nedenle yasaklandıysa yok diyorum bu kadar olamaz. ''Alkolik adam 3 kişiyi bıçakladı'' diye bir manşet gördünüz mü siz ? Aksine ''Tinerci sokakta dehşet saçtı'' ''Balici, para vermeyen polis memurunu yaraladı'' gibi şeyler duyuyoruz. Alkole dokunma da bir zahmet bali, tiner, extacy, roj, bonzai gibi pislik uyuşturucu çeşitlerine yönel ey hükümet... Ha bu arada ''balici'' dediğimiz kişilere polis birşey yapamıyor. Neden, bali çekmek suç değilmiş tabi sanayi maddesi. Ey gözünü sevdiğim Türk milleti işte kanunların bu kadar gevşek. Tanrı yardımcın olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: açina üzerinde 13 Eylül 2013, 01:40:43
Çok güzel bir analiz yapmışsın Karayeleli Kandaşım. Alkol yasağı bugün, 22-06 arası yasaklanır, yarın tüm gün belkide. Ha bunun müptelası olanlar elbet bunu ille de tedarik edeceklerdir. Yasakla bunun önüne geçilemeyeceği gün gibi aşikar. Şeriatın en sıkı uygulandığı Suudi Arabistan ve İran gibi ülkelerde bile önüne geçilemezken. Dostlar alışverişte görsün misali oy avcılığının başka bir versiyonu işte.


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: BALTAR üzerinde 13 Eylül 2013, 01:46:13
Tabi ki engellenemeyecektir ama adım adım gidiyor bu çark. Bugün içki yasağı yarın kadınlara çarşaf zorunluluğu. İçkiyi savunduğumdan değil sakın yanlış anlaşılmasın ben karışmam içen içsin içmeyen içmesin beni ilgilendirmez ama şeriatın merdiveni ayaklarımızın önüne dayanmış durumda. Adım adım hareket edecekler. Yarın birgün arapçaya geçelim teklifi gelirse kanunlaşması için şaşırmamamız gerek.


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: Alp77 üzerinde 13 Eylül 2013, 02:14:00
Aslında akp tam anasının gözü, bunların çıkardığı her yasanın muhakkak ekonomik boyutu vardır, bunlar maddi menfaat olmadan
yaralı parmağa işemezler deyim yerindeyse.
Bunlar öyle bir ekonomik sömürü sistemi oluşturuyorlar ki, vatandaşın cebine giren her kuruş, bunlara veya yandaşların cebine girsin.
Evet aynen para hep bunların cebine girsin istiyorlar.
Bakkalları da bitirme, her türlü küçük esnafı bitirme yolunu yapmaktalar.
Bu alkol mevzusu da aynen, uzaktan yakından islamla ilgili değil bence, kesinlikle küçük esnafları bitirmeye yönelik bir hamle.
Büyük zincirler marketler hep ya direk bunların veyahutta yandaşlarının.
Seçilen saatler tamamen tekel büfeleri bitirmeye yönelik gibi geliyor bana.


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 13 Eylül 2013, 02:43:46
SAAT İLETİ ATTIĞIMDA GÖSTERİR, ALKOL YASAĞIMI, O NE?????

BURASI DARVAKİT, ALKOLUN ALKOL OLDUĞU YER.


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: BALTAR üzerinde 13 Eylül 2013, 03:01:51
SAAT İLETİ ATTIĞIMDA GÖSTERİR, ALKOL YASAĞIMI, O NE?????

BURASI DARVAKİT, ALKOLUN ALKOL OLDUĞU YER.

Ağabey vallahi burada satan bulamadım çok dolaştım :D


Konu Başlığı: Ynt: Alkol Yasağı
Gönderen: ATSIZALP üzerinde 13 Eylül 2013, 03:04:25
Darvakit adımız, adımıza uyarız,
sıkıyorsa gelsinler bir 22 ay daha alırız!!Adana'da Darvakit var!!