AKP'nin amacı açılım değil
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 18:09:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKP'nin amacı açılım değil  (Okunma Sayısı 1542 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 28 Ağustos 2009, 13:36:25 »AKP’nin amacı açılım değil siyasi geleceğini korumak
Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, “Hükümet, Kürt açılımı söylemleriyle kendi siyasi geleceğini güvence altına almaya çalışmakta ve muhalefeti de bu sürecin içine çekmektedir” dedi
Hükümetin sözde açılım çalışmalarını değerlendiren Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, “Kürt sorunu ve Kürt açılımı diyerek Türk milleti kendi içinde ayrıştırılırken, milletin hafızası ortadan kaldırılmak istenirken, yıllardan beri Türkiye’yi bölmek ve parçalamak üzere belli güçler tarafından kullanılan terör örgütü, taraf haline getirilmiştir” dedi. Sözde Kürt açılımının dayatılan bir söylem olduğunu belirten Tantan, şunları söyledi: “Türkiye’nin asıl sorunları bellidir. Bu sorunlar, bilgisizlik, cehalet, sosyal ve ekonomik sorunlar ile gelir dağılımındaki eşitsizliktir. Bu sorunların cözülebilmesi için devletin temel alt yapılarının yeniden yapılandırılmasına ihtiyaç vardır. Bunun için de parlamento derhal harekete geçmeli.”

Yanlış söylemler

Başta terör olmak üzere ülkedeki sorunların çözümü konusunda iktidar ve muhalefetin yetersiz olduğunu söyleyen Tantan, şöyle devam etti: “İktidar ve muhalefet partilerinin yanlış söylem, davranış ve politikaları yüzünden Türkiye’yi bölmek isteyen terör örgütü ve onun siyasi uzantısı daha da güçlenmektedir. Hem AKP iktidarı hem muhalefet,  siyasi iradelerini ortaya koyup Türkiye’yi tehdit eden unsur ve örgütleri gündemden düşürmesi gerekir. Bölücü örgüt bir terör örgütü olmasına rağmen aynı zamanda organize bir suç örgütüdür. Maddi varlığı 25 milyar dolara ulaşan bu örgütün mallarına, parasına, medya ve holding patronluğuna el koyacak bir çalışmanın, acilen gerçekleştirilmesi gerekiyor.”

AKP’ye sert eleştiri

Terörle mücadelede AKP hükümetinin hiç bir başarı sağlayamadığını iddia eden Sadettin Tantan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “8 yıldır iktidar olan AKP’nin, PKK ile niye mücadele edemediği, etmek istemediği Dağlıca ve Aktütün baskınları sonrasındaki söylem ve davranışlarıyla açığa çıkmıştır. AKP’nin amacı, Kürt açılımı söylemiyle Türkiye’nin sorunlarını çözmek değil, kendi siyasi geleceğini güvence altına almaktır. İktidar, halkı gerilim ortamına itmekte ve muhalefeti de bu sürecin içine çekmektedir.”

Duymazlıktan geldiler

Bölücü tehdit konusunda Genelkurmay’ın uyarısına da değinen Tantan, şöyle dedi: Genelkurmay Başkanlığı daha önce iki tehditten bahşetmişti. Biri bölücü tehdit, diğeri ise cemaat tehdidi. Parlamentonun acilen toplanarak bu iki tehdidi masaya yatırması gerekiyordu. Üç siyasi parti bu konuyu duymamazlıktan geldi. Daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, bir toplantı yaptı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK)  karşı yürütülen asimetrik savaştan bahsetti. Bu da yine parlamento tarafından duymazdan gelindi. İktidar ve muhalefet gereğini yapsaydı, Buşbuğ’un bu açıklamasına gerek kalmayacaktı.Halkı gerilim ortamına itiyorlar

Terörle mücadelede AKP’nin 8 yıldır hiç bir başarı sağlayamadığını iddia eden Yurt Partisi Genel Başkanı Tantan, hükümetin sözde açılım girişimlerinin, halkı gerilim ortamına ittiğini belirtti.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.