soysuz ak vekil piclerden özür diledi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 14:09:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: soysuz ak vekil piclerden özür diledi  (Okunma Sayısı 2670 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 25 Nisan 2012, 14:06:39 »

AKP'nin 'kurucu kadrosu' arasında yer alan İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, 1915 olayları için "Trajik bir soy sürgündü" dedi.

ACILARI ACIMIZDIR
Sorumlunun İttihat ve Terakki olduğunu belirten Uçma, Ermenilerden 'şahsen' özür diledi.

"Acıları acımızdır" diyen Uçma, sınırı açarak Ermenistan'da yaşayan Ermenileri "rahata ve huzura" kavuşturmak gerektiğini ifade etti.

Tehcirden, diasporaya, tazminat talebinden Sabiha Gökçen'e kadar pek çok konuda 'ezber bozan' bir yaklaşım sergileyen Uçma, Radikal'in sorularını özetle şöyle yanıtladı.

ERMENİLERE 'SOY SÜRGÜN' YAPILDI
1915'te bu milletin bin yıllık tarihinde, medeniyet kodlarında, inançlarında olmayan 'anormal bir durum' oldu. Tarihçiler, bütün belgeleri ortaya koymalı. Envanter, tek havuzda toplanmalı ve elde edilen bu verileri siyaset değerlendirmeli. Ardından uluslararası camiada durumun tespitine yönelik bir karara varılmalıdır. Benim kişisel önerim bu.

Ben Ermeni vatandaşlarımıza, Ermeni dostlarımıza reva görülen şeyin, 'soykırım' değil, 'soy sürgün' olduğunu düşünüyorum. Soykırım yapılmak istenseydi, İspanyolların ve Portekizlilerin Güney Amerika yerlilerine, Amerikalıların Kızılderililere, Almanların Yahudilere karşı kullandığı imha metotları uygulanırdı.

ACIYI İTTİHAT VE TERAKKİ ÇEKTİRDİ
O dönemde, Türklere, Ermenilere ve bütün yurttaşlara acı çektiren İttihat ve Terakki Cemiyeti'dir. Kabul edilebilir bir yanı yoktur. Eğer bir ulus devlet yaratmaya çalışırsanız insanları da birbirine düşürürsünüz.

ÖZÜR
Bütün bu yaşananların sorumlusu biz değiliz, İttihat ve Terakki'dir. Ama 'Biz sizden geçmişimize yaşanan bazı olaylardan dolayı özür diliyoruz' sözünü söyleyebilmemiz gerekiyor. Bu özrü ben şahsen 'soy sürgün' için de söylerim.

TEHCİRDE NE OLDU?
Eğer PKK'ya mücadeleyi, 'halkla mücadeleyle' karıştırırsanız çok trajik bir durum ortaya çıkar. İzah edemezsiniz. Ermeni çetelerinin diğer ülkelerle işbirliğiyle gerçekleştirdiği katliamlar ayrı, sürülen Ermeni vatandaşlarımız ayrı değerlendirilmelidir. Çetecilerle masum Ermeni vatandaşlarımız İttihat ve Terakki tarafından birbirine karıştırıldı. Bedeli, bütün Ermenilere ödettirildi. Tarihte tehcirin başka örnekleri de vardır. Ancak tehcir edilecek insanlar bir yerden bir yere gönderilirken burnu bile kanamadan gönderilmelidir. Ermeni tehcirinde böyle mi olmuştur? Hayır...

DİASPORAYA FARKLI BAKIŞ
Diaspora, tıpkı Türkiye'deki gibi ırkçılığı gererek nemalanmaya çalışıyor. Diasporanın bütün Ermenileri temsil ettiğini düşünmüyorum. Ama şu var; 1915'te Ermenilerin başına bu olaylar gelmeseydi diaspora da oluşmayacaktı.

TAZMİNAT KONUSU
Ermeni meselesi toprak meselesine dönüşürse, bu sürecin sonunun nerede duracağı belli olmaz. Osmanlı devletinin büyüklüğünü ve daha sonra bu topraklarda kurulan devletleri düşünün. Böyle bir şey mümkün mü? Ancak hiçbir insan ötekinin evi, yurdu üzerinde oturmamalıdır. Ben bunu yapmam. Şimdi gayrimüslimlere ait vakıf malları iade ediliyor. Bunun iyi görülmesi gerekir. Ermeni milleti ve Türk milleti el ele versinler, bu sorunu çözerler.

ALLAH BİLE KENDİSİNİ TARTIŞMAYA AÇIYOR
Allah, Kur'an, peygamberler kendisini tartışmaya açıyor. Allah, "Birden fazla ilah olsaydı aralarında fesat, kargaşa olurdu" diyor. Ama biz birtakım tabuları tartışamıyoruz. Konuştuğumuzda şu ya da bu elden gidiyor diye kıyametler kopuyor. Bunların aşılması gerekiyor. İsteyen istediği gibi inanacak ve yaşayacak. Kimse kimseye kendi inancını, yaşam tarzını dayatmayacak. Bütün mesele bu.

SABİHA GÖKÇEN ÖYLE YETİŞTİRİLDİ Kİ...
Sabiha Gökçen, Bursalı Ermeni bir yetimdir. Mustafa Kemal'in manevi evladıdır. Siz o çocuğu aldınız, büyüttünüz, yetiştirdiniz ve pilot yaptınız. Ama Sabiha Gökçen öyle yetiştirildi ki daha sonra Dersim'e bomba yağdırdı.

ACILARI ACIMIZDIR
Ermeni halkını, Türk halkından ayırmam mümkün değil. Acıları acımızdır. Yeryüzüne gönderilen insanlardan hiçbiri diğerine göre 'daha insan' değildir. Hiç kimse imtiyazlı değil. Eleştiriye açık olmamız gerekiyor. O dönemde taraf olundu, ırkçı tavırlarla hareket edildi. Bunların tartışılması gerekiyor.

ERMENİSTAN'IN RAHATA KAVUŞTURULMASI LAZIM
Türkiye, Ermenistan'ın Azerbaycan'da işgal ettiği toprakların durumu müzakere edilirken Ermenistan sınırı açılmalıdır. Bizimle birlikte yaşamış, aynı duyguları paylaşmış, aynı edebiyat dilini kullanmış bu insanların rahata ve huzura kavuşturulması lazım. Bunlar siyasetin gerilimine alet edilmemeli. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.ensonhaber.com/ak-partili-vekil-ermenilerden-ozur-diledi-2012-04-25.html
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2012, 14:49:21 »

Başlığı değiştirdim. Söz dizimi hatası oluşmuş. Tanrı aşkına yazılanları on saniye için dönüp geri okusak daha iyi olmaz mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SUNGUROĞLU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 132


Attilâ'nın oğlusun sen unutma!


« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2012, 14:54:08 »

Ağzından çıkan her bir tümce, kanının bozkurtlara içirilmesi için yeterli olmasına rağmen Sabiha Gökçen'e ermeni demesi beni adeta delirtti. Bre şerefsiz sen herkesi kendin gibi kansız, soysuz mu sanarsın! Sabiha Gökçen Jön Türk olduğu için Bursa'ya sürülen Bursa Vilayet Başkatibi Hafız Mustafa İzzet'in kızıdır. İddiaların yalan olduğunu açıklayan bir yazıyı aynen yapıştırıyorum:

Ermeni asıllı olduğu iddiaları

Sabiha Gökçen'in ölümünden sonra Ermeni asıllı olduğu iddiaları ortaya atıldı. 2004 yılında Antep asıllı Ermenistan vatandaşı Hripsime Gazalyan, Gökçen'in kendisinin teyzesi olduğunu ve asıl adının Hatun Sebilciyan olduğunu iddia etti. Gazalyan'a göre Hatun, kızkardeşi Diruhi ile birlikte Şanlıurfa'nın Saylakkaya (Cibin) köyündeki yetimhaneye verilmiş, 5-6 yaşlarında iken Atatürk tarafından evlat edinilmişti.

Sabiha Gökçen, THK tarafından yayınlanan anılarında Edirne Deftardarı olan babası Hafız İzzet Bey'in 'Jön Türk' olduğu gerekçesiyle Bursa'ya sürüldüğünü anlatır. Ağabeyi Neşet'in Atatürk'ün koruması olduğunu, 1925'te (12 yaşındayken) Atatürk'le tanıştığını ve evlat edinildiğini söyler."Sabiha Gökçen Türk Kızı, Gök Kızı, Atatürk Kızı" adlı belgeseli hazırlayan yapımcı Gülşah Çeliker, "Sabiha Gökçen evlat edinildiğinde gerçekten 5-6 yaşlarında olsaydı, ilk uçuşunu yaptığında (1935'te) 15 yaşında olması gerekirdi." dedi. Oysaki Sabiha Gökçen ilk uçuşunu 22 yaşında yaptı.

Sabiha Gökçen'in üvey kızkardeşi Ülkü Adatepe, Gökçen'in akrabası olan eşi Öke Adatepe ve Gökçen'i yakından tanıyan gazeteci yazar Orhan Karaveli ile birlikte düzenlediği basın toplantısında iddiaları yalanladı. THK'dan yapılan yazılı bir açıklamada bu iddiaların Sabiha Gökçen hayatta iken yapılmayışı ve kendisine cevap hakkı tanınmayışı eleştirildi ve bu durumun kasıtlı olduğu ileri sürüldü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar.
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2012, 15:21:03 »

Ermeni köpekleri halkımızı yakarken, savaşı fırsat bilip köy şehir demeden her pisliği yaparken sesini çıkaran yoktu.
Hala da yok...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Çiçi_
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 84


Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.


« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2012, 17:36:56 »

Lanet olsun böyle vekile, lanet olsun böyle yöneticiye. Atalarımız mezarlarında ters dönmüşlerdir heralde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Savaşçı süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk. Biz ölsek de, kahramanlığımızın şöhreti kalacak, çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin başbuğu olacaktır."
Çiçi Yabgu
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2012, 18:45:57 »

İsmet Uçma denilen o enik, akılsızca bir iş yapmış.
Efendime söyleyeyim, suçlu İttihat ve Terakki imiş, biz değil mişiz. Öyleyse, birinci dünya harbinde yenilen devlet Osmanlı olmasına rağmen, cezası bize kesildi. Yeni bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı'nın savaş borçlarını ödedi.
Aynı şekilde, Nazi Almanyasından sonra kurulan Almanya Cumhuriyeti, çifutlara, fransız, ingiliz, amerika ve uruslara tazminatlar ödemek zorunda kaldı, topraklarının bir bölümü ise işgal altında idi.
Şimdi, İsmet Uçma denilen bu gerizekalı, bu sözlerle kimi kandıracağını düşünüyor?
Bizi. Bunlar yavaş yavaş bizi bu sözde soykırıma alıştırmaya çalışıyorlar. Laf altından, aynı Obama gibi, farklı farklı isimler kullanarak, Türk'ü uyutmaya, en sonunda ise "Zaten soykırımı biz yapmadık, kabul edelim, kurtulalım" demeye getiriyorlar.
Ama acun ve ermeni diasporası şu an bizim yanlışımızı kolluyor.

Biz bunu kabul ettiğimizde, ilk fırsatta tazminat davaları açılacak, ve Türkiye Osmanlı'nın devamı olduğu için, bu tazminatı ödemek zorunda bırakılacaktır.
AKP'de böyle cahil, ya da bilerek bizi böyle vebal altına sokan kimselerin olduğunu gördükçe geleceğe artık umutla bakamıyorum pek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2012, 19:04:38 »

Bdp li Sırrı Süreyye Önder de yaptığı basın toplantısında, meclise 24 Nisanın Ermeni kardeşleri için yas günü ilan edilmesi yönünde teklif vereceklerini açıkladı. Bu soysuza göre, Ermenilere tazminat dahil her hakları geri verilmeli imiş!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2012, 19:05:39 »

Türiye Cumhuriyeti, Türkiye'deki Türkler, böyle konuşan bir insanın millet vekili olmasına nasıl izin verir, hadi diyelim düne gelince asıl niyetini belli etmemiş, bu sözleri duyar duymaz bütün Türkiye bu sözde adamın millet vekilliğinin düşürülmesi için devamlı protesto etmesi, milliyetçilerin bütün yurtta imza toplaması gerekmez mi? (Normalde bütün Avrupa ülkelerinde bu meseleleri imza toplayarak çözerler. Hatta X millet vekilinin hain olduğunu düşünüyor  musunuz diye milliyetçi televizyonlarda anketler yapılır. Bence biz Türkler de yavaş yavaş bir yolunu bulup bunun temelini atmalıyız. Yoksa bu tür mahlüklar türemeye devam eder.)
Türk devleti olan Türkiye'de, yani en çok Türkün yaşadığı bir  devlette bu yapılmıyorsa bu da demek oluyor ki biz Türkler bir millet olarak olgunlaşıncaya kadar katedecek çok yolumuz var.

Gerçi biz olgunlaşmak için yol katederken düşmanlarımız birleşiyor, yeni müttefik arayışında, böylelerini bile meclise sokmayı başarmış.

TANRI TÜRKÜ KORUSUN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2012, 19:10:40 »

Bdp li Sırrı Süreyye Önder de yaptığı basın toplantısında, meclise 24 Nisanın Ermeni kardeşleri için yas günü ilan edilmesi yönünde teklif vereceklerini açıkladı. Bu soysuza göre, Ermenilere tazminat dahil her hakları geri verilmeli imiş!!!
Süreyye Önder'e sormak lâzım bakalım ermenilere toprak vermek de lâzımmış mı, bütün Doğu Anadolu'yu erm*nilere vermek de lazımmış mı, bir de bunun üstüne sevinmek, alkışlamak, kutlamak lâzımmış mı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2012, 20:18:31 »

O asil sarikli efendilerinden ozur dilemistir nede olsa zulum gormus bir ermeni.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.2 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.