Ahalinin kıçında don yokken... En az üç çocuk yapın denir.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2020, 14:57:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ahalinin kıçında don yokken... En az üç çocuk yapın denir.  (Okunma Sayısı 2044 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 08 Nisan 2010, 19:43:57 »

Ana, yasa Ahalinin kıçında don yokken...
En az üç çocuk yapın denir.

*
“Ana” üç tane yapar.
“Yasa”ya uyar yani.
*
Çocuklar “ana” der, bizi dershaneye yazdır, “ana” yüreği bu, üçünü de yazdırır... “Ana”nın eşi şoför, işten atılır, taksitler ödenemez, “yasa” gereği haciz gelir... “Ana” eşyalarımı almayın, evimi satayım ödeyeyim der, avukatlar “yasa” gereği “ana”ya senet imzalatır, 45 gün süre tanır... “Ana” çoluğu çocuğu toplar, “ana”dan üryan kiraya çıkar, evine satılık levhası asar, alıcı çıkmaz, “yasa”l süre dolar, pi“yasa” ekonomisi çalışır, 1800 liralık borç “yasa”l faizle 5 bin 250 lira olur... “Yasa” gereği “ana”yı içeri atarlar... “Ana”sının hapse tıkılmasına sebep olduğunu düşünen evlat, satılık levhasını çıkarır, yerine kendini asar... “Ana” hiç olmazsa cenazeye katılmak ister, “ana”lar ağlamasın ayaklarıyla teröriste hoşgörü gösterilen ülkede, “ana”ya “yasa”k derler, “yasa” gereği izin vermezler. Mahalle “yasa” bürünür, gazetelere haber olur, yetkililerin anca haberi olur! Kaymakamlık “yasa” gereği devreye girer, Milli Eğitim “yasa”ya dayanarak borcu öder, dershane “yasa”l olarak şikâyetinden vazgeçer, iş işten geçer, “ana, yasa”l olarak tahliye edilir.
*
Bu satırların yazarı, son cümlede “ana” fikir olarak, ben böyle düzenin taa “ana”sını demek ister... Gazetenin avukatları müdahale edip, aman sakın tamamlama derler, “yasa” gereği.

Yılmaz ÖZDİL
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2010, 12:06:46 »

7 yıllık iktidarları süresince, Cumhuriyet tarihinin toplam özelliştirmelerinden bile daha çok özelleştirme yaparak sıcak para akışını üst düzeylere çıkaran Akp'li hırsızlar, milletimizin ekonomik refah düzeyini artırmak yerine kendi ceplerini şişirmenin türlü yollarını bularak sülalelerini zenginliğe kavuşturacak miktarda ''resmi'' soygunlara imza atmışlardır.

Bugün hepsinin karısı, kızı, oğlu ya da yeğeni türlü mevkiilerde iş dünyasında yer edinerek zenginliklerine zenginlik katmaktadır. Türk insanı ise ekonomik buhranların ve işsizliğin getirisi olan yoksulluğun altında ezilmeye mahkum kalmaktadır.

Geçenlerde televizyon ekranlarına yansıyan bu hadise hepimizin içini cız ettirmiştir. Çocuğunu üniversiteye sokabilmek için dersaneye gönderen, fakat dersane parasını ödeyemediği için hapse atılan kadının, daha da vahimi annesi hapse atıldığı için kendini öldüren gencin durumu ibret alınması gereken bir hadisedir. Hele ki sosyal devlet olduğu vurgulunan Türkiye Cumhuriyeti için, yüz kızartıcı bir kepazeliktir.

Anayasada yer alan ''Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir'' ilkesi acaba hangi şartlar için geçerlidir? Salt gösteriş amaçlı konduğu alanen ortada olan bu tercüme yasa, bir kadının hapse atılışını ve bir gencin ölümünü engelleyemiyorsa onun adına yasa değil paçavra denir.

Türkiye Cumhuriyetini yöneten kapitalist zihniyet, Türk gençlerinin eğitim hakkını gasp ederek onları dersanelerin kucağına itmekte ve eğitimi ticarileştirerek bundan çıkar sağlama amacı gütmektedir. Bugün parası olmayanın okumaya da hakkı yoktur. Kaldı ki üniversiteyi zorlu koşullar altında kazanan öğrencilerin de çektiği sıkıntılar katlanarak devam etmektedir. Konut sıkıntısı, harç parası ve hoca bozuntularının almaya zorunlu tuttukları kitap-notların parasal değeri birçok ailenin maddi gücünü kat kat aşmaktadır. Bugünün gençleri yarının Türkiye'sini inşaa edecekken ve bunun da büyük oranda yüksek öğrenim görmüş öğrencilerin eliyle gerçekleşmesi söz konusuyken, geleceklerini inşaa etmek isteyen bu gençlere uygulanan bu zulüm nedir?

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.294 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.