Afrika Gazetesi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 03:48:27


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Afrika Gazetesi  (Okunma Sayısı 5278 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 389« : 11 Kasım 2009, 16:26:04 »

 Sevgili kandaşlarım ben Kıbrısa yerleşmiş Türk düşmanlarının bu denli cüretkar olduğunu gerçekten bilmiyordum. Bakınız Afrika Gazetesinden bir kaç alıntı:

"Kıbrıslıtürkleri bitirip tüketme oyununu hep beraber oynuyorlar. Senaryoyu İngilizler yazdı. Amerikalılar destekledi. Yunanistan’la Kıbrıslırumlar itiraz etmedi. Ankara da tetikçilik görevini üstlendi. Önce nüfus taşıyıp, bizi azınlığa düşürdüler. Sonra para birimimizi değiştirip, ekonomimizi kontrol altına aldılar. Kilit mevkilere Ankara’dan atananları getirdiler."

"Bir süre önce Türkiye gazetelerinden Hürriyet’te aklımda kaldığına göre Oktay Ekşi, sağolsun, bir gerçeği köşe yazılarından birinde açık açık yazdı. Buna göre Kıbrıs, Türkiye’nin sömürgesidir. Ama devamının gerçekle hiçbir yanı yoktur. Neydi devamı? “Türkiye’nin sömürgesi olan Kıbrıs’ın, Türkiye’yi sömürdüğü” iddiasıydı. Ve, bu duruma dünyada ilk defa rastlandığını da ekledi."

"Türkiye basınında hangi yazar veya gazeteci ya da televizyoncu, Kıbrıs’ın gerçeklerini ortaya koydu? Sadece Kıbrıs’ın mı? Kürt Meselesi’ni 80 yıl sonra görebildiler. Ya da görme izni çıkardılar. Ülkeden atılan Ermenileri ve Rumları saymayın... Anlaşmalara uygun olarak İstanbul’da, ve bazı başka adalarda kalan Rumları yaşattılar mı? Ve meşhur köşe yazarları bu insanlar kovulurken seslerini çıkardılar mı? Ülkede kalan Ermenilere Türk yurttaşı muamelesi yaptılar mı? “Türkün (Türkiyeli Türk’ün) Türkten başka dostu yoktur” diyerek içte da, dışta da herkesi düşman ilan etmediler mi? "

"Nüfus da sistematik olarak başladı ve yavaş yavaş bugünlere gelindi. Önce toprak ele geçirildi, ardından toprağın işlenmesi bahanesiyle insanlar taşındı, onlara vatandaşlık verildi, siyasal hakları geldi gündeme, nüfus getirilmeye devam edildi, gelen insanlarla birlikte onların kültürleri, inançları ve alışkanlıkları da geldi. Şu anda Kıbrıslıtürklerin sayısının çok çok üzerinde bir Türkiyeli nüfus var adada."

İşte Kıbrısımızdan insan manzaraları Üzgün Denktaşın dediği gibi bunlara mücahit ruh aşılanamamış.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
TuranSavaşçısı
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2009, 12:16:46 »

Vah vah vah, kaç bin şehit verdik ulan sizin için Üzgün Kandaşlarım bazılarınız bana kızabilirler ama yavaş yavaş TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR sözünü TÜRKİYE TÜRK'ÜNÜN TÜRKİYE TÜRK'ÜNDEN BAŞKA DOSTU YOKTUR sözüne çevirmek aklımdan geçmedi değil Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2009, 20:25:04 »

Ne yazık ki haini bol bir Milletiz. Ama bu bizim ulusumaza olan güvenimizi sarsmamalı. Bu tarih boyunca böyle oldu, o yüzden eskiden yöneticiler toplumu ak budun, kara budun diye ikiye böldüler. kara budun genelde cahil, eğitimsiz ve bilinçsiz olanlar için kullanılan bir terimdir. bizim yapacağımız şey bu kara budunun cahillerini bilinçlendirmek, öyle yada böyle  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Atsızcı nefer
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 23:27:27 »

Kıbrıs'ta, soyu Türk olanların yanında, epey bir kılıç artığı dönme nüfus var.
Dönmelerdendir bunlarda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2009, 16:02:40 »

Kıbrıs'ta, soyu Türk olanların yanında, epey bir kılıç artığı dönme nüfus var.
Dönmelerdendir bunlarda.
Ben de öyle düşünmek istiyorum kandaş ama babasının Türkiye Cumhuriyeti'nin subayı olmasına rağmen "Ayşe tatilde çok kaldı artık iş başı yapsın." Türk askerini burada istemiyoruz diyen KIbrıslı bir öğretmeni de gazetelerden okumuştum. Durum gerçekten düşündüğümüzden daha vahim malesef Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.122 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.