AFERİN SİZE, NE GÜZEL TESPİT ETTİNİZ: KERKÜK GİDİYOR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Eylül 2020, 02:00:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AFERİN SİZE, NE GÜZEL TESPİT ETTİNİZ: KERKÜK GİDİYOR!  (Okunma Sayısı 626 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.126


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 11 Eylül 2017, 23:00:34 »

Irak'taki Türkmen partileri, Irak Türkmen Cephesi öncülüğünde bir araya geldi ve bir karar verdi:

- Barzani'nin 25 Eylül'de yapacağı "Kürdistan referandumu"nu boykot edeceğiz.

- Gerekirse canımızı veririz; Türkmeneli'nden vazgeçmeyiz!

***

Kerkük İl Meclisi'nin, "referanduma katılma" kararını, Türkmen ve Arap üyelerinin bulunmadığı toplantıda, "gayrimeşru" biçimde almış olmasına rağmen bunun "fiili durumun oluşmasını" engellemediğini düşününce, bu  "boykot", Türkmenlerin duruşunu tarihe not düşmek dışında hangi somut sonucu doğuracak emin değilim. Güya referanduma karşı olan uluslararası camia "Aaaa Türkmenler katılmadıysa olmaz, zinhar tanımıyoruz biz bu sonucu" mu diyecek mesela?

Hiç sanmıyorum!

***

Öte yandan...

Dünya, iddia ettiği kadar adil, iddia ettiği kadar vicdanlı, iddia ettiği kadar hak ve özgürlükler hamisi bir yer olsa; yahut Türkiye, iddia ettiği gibi "ağabeylik" edebilse Türk Dünyası'na, hamaset dışı alanlarda da inansa Kerkük'ün "Türk toprağı" olduğuna, tek başına bu "duruş"la verilen mesaj bile yeterdi Irak'ın kuzeyini o peşmerge bozuntusunun başına yıkmaya!

***

Hal bu olmadığına göre sormak durumundayız:

Peki şimdi ne olacak?

Sadece Türkmenler değil, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuceyfi de, Irak Başbakanı Haydar Al Abadi de, sözcüsü Saad Al Hadithi de, Kerkük'ün referanduma katılması yönündeki kararın "illegal" biçimde alındığını ve "Irak Anayasası'na aykırı" olduğunu söylediği halde, Kerkük'ün hükümetin onayı olmadan Barzani bölgesine katılamayacağı en üst düzeyde, resmen ilan edildiği halde, sair zamanda "bölgenin geleceği, huzuru, refahı vs. için komşuların iç işlerine müdahalede hiçbir sakınca görmeyen" Türkiye izleyecek mi olup biteni öylece?

"Kabul edilemez" demekten bir adım ötesine geçmeyecek ve aslında "kabul mu edecek" olup biteni?

Bu referandum yapılır ve Barzani, kendi kontrolündeki sandıklardan, doğduğu günden bu yana uğruna yetiştirildiği amaca basamak olacak sonucu çıkarırsa...

Kerkük Valilik makamını işgal eden müptezel, günlerdir savurduğu tehditleri daha ileri götürür ve "Türkmenleri Kerkük'ten kovmaya" kalkarsa...

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'nin dediği gibi "yeni çatışmalar" kapıdaysa ve Türkmenler vatanları uğruna son damla kanlarına kadar savaşa başlarsa... Türkmen-Arap bölgelerindeki direniş mitingleri, yürüyüşler provoke edilirse...

Peşmerge ordusunun katline mi terk edilecekler?

Daha açık sorayım:

"Sıfır"dan sorun yarattığı Suriye'ye soktuğu ordusunu Kerkük'e de aynı şekilde gözü kapalı sokacak mı "başkomutanımız"?

Barzani'nin üzerine de bomba yağdıracak mı?

Yoksa "dünya petrol gelirlerinin yüzde 4'ü büyüktür yeryüzünün bütün Türk/Türkmenlerinin canından" mı?

***

Kerkük gidiyor;

Başta Erbil nice Türk ilinin gittiği gibi...

Ve bu durumu "tespit etmek" hiçbir şeyi değiştirmediği halde, "Kerkük'ün gittiğini haykırmayı" muazzam bir mücadeleymiş gibi yutturmaya kalkan kim varsa;

Sahtekârsınız!

Bu dünyada neyi garantiye almış olursanız olun teslimiyetinizle, Kerkük'ü terk etmemek için kendini yakan Türkmen kızı Zehra'dan, Ata Hayrullah'a, Necdet Koçak'tan Rıza Demirci'ye; bir millet bütün şehitleri, gazileri, dulları, öksüzleri, yetimleriyle iki yakanıza yapışacak ahirette!

---

Erdoğan'ı yetiştiren sistemi mi beğenmiyorsunuz siz şimdi?

Muhalefet edenlerin tepkilerinin nedeni belli, üç aşağı beş yukarı ne söyleyecekleri de öyle... Bu nedenle, mümkün olduğu, tahammül edebildiğimce yandaş medyadan takip etmeye çalışıyorum "müfredat polemiği"ni...

Aman Yarabbim... Ne inciler... Ne eşsiz analizler... Ne benzersiz bakış açıları...

Birkaç gün önce, içlerinde en bir yandaş olan TV kanalının haber bülteninde, konuyla ilgili mikrofon uzattıkları uzman, uzun uzun Osmanlı eğitim sistemini övdükten sonra aynen şunu dedi:

- Beğenmedikleri o eğitim sistemi, Mustafa Kemal gibi bir adam yetiştirdi!

Yani, o kadar muhteşemdi!

( Aynı zamanda "Mustafa Kemal'in vasıfları"na dair bir itiraf da olan bu sözü bir köşede saklayın, ne zamanki içlerinden biri ağzından salyalar aka aka saldırmaya kalkarsa hatırlatırsınız bu yüceltişi...)

***

Aklımın almadığı bir yer var... İktidar yanlıları madem meseleye bu pencereden bakmamızı istiyorlar, kendileri niye aynısını yapmıyorlar?

Öyle ya, bu mantığa göre, Cumhuriyetin okulları da "Recep Tayyip Erdoğan gibi birini yetiştirdi"; Erdoğan'ın nesinden memnun değiller, nesinden rahatsızlar ki onu yetiştiren sistemi yıkmak istiyorlar?

Selcan Taşçı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2017, 16:41:18 »

ÖNCE

AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de düzenleyeceği bağımsızlık referandumuna ilişkin, "Biz ve bölge il başkanlıkları referandumda 'evet'i destekliyoruz" dediği aktarıldı.

IKBY’de referandum kampanyası başladı

KHK ile devlet memurluğundan ihraç edilen eski MAZLUM-DER Başkanı, aktivist ve T24 yazarı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi'nin ziyareti sırasında konuşan AK Parti Batman İl Başkanı Uçar'ın sözlerini aktardı.

Gergerlioğlu, Uçar'ın "Genel Merkez'in aksine, düşünen il başkanları tabandaki büyük isteği görüyor, görmek zorunda" ifadesini kullandığını bildirdi.

SONRA! Ak Parti Batman İl Başkanlığı'ndan Tekzip

İnternet sitenizde "Sandık müşahitleri neden istifa ediyor?" başlıklı yazıda, açık bir şekilde seçimde görev alacak sandık görevlilerini korkutmaya ve yönlendirmeye yönelik gerçeğe aykırı yayın yapılmıştır.

Haberin yalan olduğu, Batman 1. ve 2.Merkez İlçe Seçim Kurulundan AK Parti'ye verilen cevabi 13.05.2011 tarih ve 116 Sayılı yazıda ortaya çıkmıştır. Yazıda"Söz konusu AK Parti mensuplarına ait herhangi bir istifa dilekçesinin 1. ve 2. Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına verilmediği anlaşılmıştır."denilmektedir.

Anlaşılacağı üzere ortada kasıtlı ve bilinçli olarak yapılmış bir yalan haber bulunmaktadır. Sandık Kurulu üyelerinin yani müşahitlerin istifa ettiğini yaymakla bir korku ortamı oluşturmaya çalışılmaktadır. Bu haber sandık görevlilerini tedirgin etmeye ve seçim günü sandıkta görev almamalarını sağlamaya yönelik olarak yapılmış bilinçli bir operasyondur. Ortada seçimlerin doğal mecrasında yapılmasını engelleyen manipülatif bir durum bulunmaktadır. Özellikle AK Parti'den 47 kişinin istifa ettiği söylenerek aslında haberin AK Parti'ye yönelik olarak yapıldığı ve kimler tarafından yapıldığı da aşikârdır.

Bu yalan haber ile ilgili olarak suçluların ortaya çıkması için Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu nedenle 5651 Sayılı Yasanın 9.maddesi uyarınca bu yalan haberin sitenin içeriğinden çıkarılmasını ve bu düzeltme ve cevabın 1 hafta süreyle internet ortamında yayınlanması kanuni hakkımız saklı kalmak kaydıyla talep olunur.

AK Parti Batman İl Başkanlığı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.203 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.