Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bozkurt Eren üzerinde 14 Eylül 2009, 03:43:12Konu Başlığı: Açılımı! Hazırlayana Bak
Gönderen: Bozkurt Eren üzerinde 14 Eylül 2009, 03:43:12
Kürt açılımı hazırlayana bak!..

Bu “açılım” işine temel olduğu ifade edilen bir ABD raporu gündemdedir biliyorsunuz!.. “Atlantic Council” adlı kuruluş tarafından David L. Phillips adlı muhteremin imzası ile ortaya çıkan rapor.. Hani şu “Türklüğü falan kaldırın!” ibarelerini de taşıyan, “tavsiye” dolu açılım meselesi..
Bu köşede “ne olduğunu” yazmıştık..
Bu raporcu David beye, raporunu hazırlaması için bir dolu insan da yardımcı(!) olmuş, tamamen “duygusal” nedenlerle!.. Bunlar arasında Türkçe isimle anılanlar da var, Amerikalılar falan da... David bey onları minnetle anıyor ve şöyle diyor, “... toplantılara katılan 14 Türk ve Iraklı Kürtleri de içeren Iraklı’nın katkılarını da minnettarlıkla karşılamaktadır. Konferanslara katılabilmek için çoğu uzun seyahatler yaptılar, onların katkılarını takdir ediyoruz. Aşağıda isimleri verilen ve toplantılara fasilitatör, sunucu ya da kaynak sağlayıcı olarak katılan kişilere de teşekkür borçluyuz...”
Şimdi efendim, durum şu...
Bu listede Türk isimliler de var, yani “Türkler!” de rapora katkı sunmuş!.. Hem de ne Türkler..! Biraz Barzaniseverler kendileri!..
Onları da anlatırız ama şimdi bu köşede, David beyin en baş isim olarak “teşekkürlerini sunduğu” bir ismi anlatacağız..


Türk düşmanı Ermeni Mariam aşkına!..
Açılım çalışmasını yapanların liste başı olarak Mike Amitay gösteriliyor... Şimdi bakalım kimmiş bu bay Amitay?..
Yılmaz Polat, ABD’de çalışıp ruhunu satmamış az sayıdaki Türk gazetecilerdendir... Yılmaz Polat bu Amitay’ı tanıyor, onu aynen şöyle yansıtıyor.
“Mike Amitay (Açık Toplum Enstitüsü, Kıdemli politika analizcisi, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney ve Doğu Asya bölgelerinden sorumlu)..
Washington denince akla politika gelir, politika da ayrılmaz bir parçası gibi seksi çağrıştırır.
Yerli yabancı çok oyunculu Washington bazen ‘politika ve seks’ olarak tarif edilir.
Mike Amitay da 90’lı yıllarda Kongrede çalıştı. Helsinki Nihai Anlaşmasını izlemek üzere kurulan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Komisyonu program yapımcısıydı.
Babası Morris Amitay kısa adı AIPAC olan etkili Musevi kuruluşunun  başkanlığını yaptı.
Amitay, siyah sakalları, aşırı kilosuyla kadınların hoşlanacağı bir tip değildi. Kongredeki genç güzel kadınlara hayranlıkla bakıyor, bazen de iltifat ediyor ama yüz bulamıyordu.
Mariam Elahe esmer, zayıf, Amitay’ın ölçülerine göre sinema yıldızı gibi bir kadındı. Ermeni asıllıydı ve Türkiye’den nefret ediyordu. Kendisini Türkiye aleyhtarı her toplantıda görürdüm.
Türk düşmanlığı ortak noktaları oldu. Mariam kara sakallının yüzüne gülüyor ama başkalarıyla kırıştırıyordu.
Kara sakallı Amitay, aşkını pekiştirmek için kongrede Türkiye aleyhtarı toplantılar düzenlemeye başladı.


Türk isimli çakallar!..
Behram Salih ve Hoşyer Zebari en iyi arkadaşları oldu.
İlnur Çevik’in sahibi olduğu Turkish Daily News Gazetesi’nden İsmet İmset’i Washington’a davet etti. Kongrede İsmet için CIA ve gizlilik içeren toplantıların dışında ilk kez kapalı bir oturum düzenlendi. İmset neler söylemedi ki..
‘Türk askeri PKK sempatizanlarını önce başından vurarak öldürüyor, daha sonra da helikopterlerden çöplüklere atıyor. Bu cinayetler Amerikan yapımı Skorsky helikopterleriyle yapılıyor. Türk ordusu anti-Amerikancı.’
İçeride olanları Türk kamuoyuna duyurmuştum. Amitay, toplantıyı izleyen Wisconsin Milletvekili Tom Barrett’in yardımcılarından Türk asıllı Amerikan vatandaşı Murat Gökçiğdem’i, toplantıyı sızdırdı iddiasıyla (alakası yoktu) kongreden attırmak için yapmadığını bırakmadı. Murat’ın Türk casusu olduğu iddiasını bile ortaya attı. Ama başarılı olamadı. Kongrede rezil oldu.
Ancak Amitay’ın bu hizmetleri karşılıksız kalmadı ve Ermeni lobisinin de desteğiyle 1996’da kurulan Kürt Enstitüsünün başına getirildi.
Amitay uzun süre bekledi, Mariam’dan yüz bulamayınca kendi boyunda bir Japonla evlendi.”
Gazeteci Yılmaz Polat’ın aktardıkları Türkiye’nin ne kadar sahipsiz kaldığını, hangi ellerce ele geçirildiğini ve kendi içinden nasıl delik deşik edildiğini gösteriyor...
Bugünün değil yılların tahribatları söz konusudur...
Yazıda anılan “İsmet İmset, İ. Çevik” gibi isimleri şöyle bir araştırın.. Bakın hangi “önemli şahısların” hemen yanı başındadırlar!!?
Yapılan yana kâr kalmış, gene iyidir bu ülkenin hâlâ böyle ayakta olması!..

   Behiç Kılıç


Konu Başlığı: Ynt: Açılımı! Hazırlayana Bak
Gönderen: ATTİLABİLGEHAN üzerinde 14 Eylül 2009, 21:29:10

       
ELBET BİRGÜN TÜRK AÇILIMIDA YAPILACAKTIR. O GÜNLERİN GELMESİ DİLEĞİ İLE...