Açılım AB İlerleme Raporunda
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2020, 08:29:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Açılım AB İlerleme Raporunda  (Okunma Sayısı 1527 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 02 Eylül 2009, 13:53:16 »

Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporunu 14 Ekim'de açıklamaya hazırlanıyor.

Rapor, Türkiye'nin limanlarını Kıbrıs Rum Yönetimine açması için tanınan sürenin sonbaharda sona ermesi açısından özellikle önem taşıyor.

LİMANLAR AÇILMADI
Avrupa Komisyonu'nun, hazırladığı taslakta "Türkiye'nin bu konudaki yükümlülüğünü yerine getirmediği hatırlatılıyor. Ancak Kıbrıs'ta müzakerelerin sürdüğü kaydediliyor ve üye ülkelerden bir talep gelmedikçe, 8 başlığa ek olarak yeni müzakere başlıklarının askıya alınması planlanmıyor.

TRT ŞEŞ
Taslak raporda ayrıca, TRT Şeş'in açılması,, askeri mahkemelerin yeniden yapılanması, Avrupa Birliği sürecine tam mesai harcayacak olan bir başmüzakerecinin atanması ve k.rt açılımı çabaları hükümetin olumlu adımları olarak sıralanıyor.

k.RT AÇILIMI
Raporda, geniş yer ayrılan k.rt açılımının mutlaka içeriğinin doldurulması ve toplumsal bir mutabakat ile uzlaşı sağlanmasının önemine değiniliyor. Bu konudaki çabaların bir an önce somut neticeye ulaşması yönünde çağrıda bulunuluyor.

ERMENİSTAN'LA DİYALOG
Ermenistan ile Türkiye arasında varılan mutabakat, ilk taslakta yer almıyor. Ancak gelişmeleri memnuniyetle karşılayan Avrupa Komisyonu, bu yöndeki değerlendirmelerini de önümüzdeki günlerde taslağa eklemeye hazırlanıyor.

EKSİKLİKLER
Raporda olumsuz olarak değerlendirilen konular arasındaysa ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü ile siyasi reform eksikliği yer alıyor.

Avrupa Komisyonu kaynakları, Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesine yapılan değişikliğe rağmen ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü konusunda eksikliklerin hatta olumsuz anlamda geriye dönüşün olduğunu dile getireriyor.

RUHBAN OKULU VE PATRİKHANE
Ayrıca Ruhban Okulunun henüz açılmadığına, Patrikhanenin ekümenik statüsünün tanınmadığına ve diğer dini azınlıkların hakları konusunda sorunlar yaşandığına vurgu yapılıyor.

Asker-sivil ilişkileri konusunda henüz Avrupa Birliği standartlarına ulaşılamadığı bir kez daha tekrarlanıyor.

   Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2009, 14:04:22 »

   Açılım dışardan ısmarlama diyene "Şerefsiz" diyen Sayın Başbakan;AB'nin bu raporuna ne diyecek acaba?

   Avrupa Birliği=Huzur,Zenginlik,Daha güzel bir yaşam,Özgürlük,İnsan hakları diyen sözde! aydınlar yukarıda sayılan maddelerden hangi biri Türkiye'nin yararına?Bunu da merak ediyoruz.

   Ruhban Okulu açılsın diyorlar.Hiç canlarını sıkmasın avrupalı kardeşlerimiz.En kısa zaman da o hainliği de yapacaktır çok değerli iktidar sahiplerimiz.

   Asker-Sivil ilişkisi AB standartlarında değilmiş.Bundan ne anlamamız gerekiyor.Halkın TSK'ya düşman olması mı?Kusura bakmayın ama bir taraflarını yırtsanız bunu başaramazsınız.Benim yüce ırkım varoluşundan bu yana savaşçı bir millet olmuş, ordusuna da en büyük önemi ve değeri vermiştir.

  301'e de gönderme yapmışsınız.Anayasa'dan çıkarsanız da bu millet Türk'e,Türklüğe hakaret edene cezasını kendi elleri ile elbet verecektir.Bence Anayasa'da olmasına razı olun yoksa bu millet inim inim inletir sizi.

  Söylenecek sözler bitmiyor kandaşlar.Ama dikkat etmemiz gereken tek konu var;uyanık kalacağız. Benim yüce ırkım elbet bunların cevabını verecektir.Esen kalın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.