ABD ile Rusya-Çin Savaşı'na doğru
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Şubat 2020, 12:28:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ABD ile Rusya-Çin Savaşı'na doğru  (Okunma Sayısı 3353 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
1Olur1000Diriliriz
Ziyaretçi
« : 07 Temmuz 2012, 13:09:42 »



Büyüyen Suriye krizi, 2 süper gücü savaşın eşiğine getirdi!
ABD Dışişleri Bakanı Clinton: Rusya ve Çin bedel ödemeli
Paris’teki Suriye Dostları Zirvesi’nde konuşan Clinton, Rusya ve Çin’i açıkça tehdit etti: Bu 2 ülke Esad rejimini desteklediği için bedel ödemeli. Suriye’ye desteklerinin kesilmesi için diğer ülkeler de Rusya ve Çin’e baskı yapmalı. Cenevre’de alınan kararların uygulanması için BM Güvenlik Konseyi devreye girmeli.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Büyük savaş patlak verecek
Clinton’ın sivri çıkışına Moskova’dan da aynı tonda yanıt geldi ve net tavrı Lavrov açıkladı: Batılı ülkelerin Suriye konusundaki duruşları durumun daha da şiddetlenmesine neden oluyor. Sonuçta şiddet tırmanacak ve büyük bir savaş patlak verecek. Suriye’ye askeri müdahaleye izin verecek plana asla destek vermeyiz.
 
Clinton: Rusya ve Çin bedel ödemeli
Türkiye’yi Davutoğlu’nun temsil ettiği Paris’teki Suriye Dostları Zirvesi’nde konuşan Clinton bu ülkelere Şam’a desteği kesmesi için baskı talep etti
Paris’teki Suriye Dostları zirvesi’nde konuşan ABD Dışişleri Bakanı Clinton, “Esad rejimini destekledikleri için Rusya ve Çin bedel ödemeli” dedi. Clinton, zirvedeki tüm ülke temsilcilerine çağrıda bulunarak, Rusya ve Çin’in Suriye’ye olan desteklerini kesmeleri için baskı yapılmasını istedi. Bu iki ülkenin Suriye yönetimine verdiği desteğe son vermelerini isteyen Clinton, Suriye’deki krizin derinleşmesi konusunda iki ülkenin önemli sorumlulukları olduğununu söyledi. Clinton ayrıca, BM Güvenlik Konseyine de Suriye’ye yaptırım çağrısında bulundu. Clinton, Suriye’de geçiş dönemi hükümeti için BM Güvenlik Konseyi’nden bir karar çıkartılmasını önerdi. Cenevre’de kabul edilen kararların hayata geçirilmesi için BM Güvenlik Konseyi’nin harekete geçmesini de isteyen Clinton, Güvenlik Konseyi’nde çıkacak kararın, Cenevre’de alınan kararların uygulanmaması halinde gündeme gelecek yaptırımlara da açıklık getirmesi gerektiğini söyledi.

Annan Planı
Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun temsil ettiği, yüzden fazla ülke ile Suriyeli muhalif grupların katıldığı Paris’teki zirvenin açılışında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye’deki durumun her geçen daha da kötüye gittiğini belirterek, BM Güvenlik Konseyi’nin bu ülkedeki krizin çözülmesinde daha etkin bir rol oynaması çağrısında bulundu. Hollande, “Suriyeli muhalifler kaderlerini ellerine aldılar. BM Güvenlik Konseyi’nin bu krizde sorumluluk almasını sağlamalıyız” dedi. BM Güvenlik Konseyi barış planının (Annan Planı) bir an evvel uygulamaya konulması çağrısında bulunan Hollande, “Herkes politik geçiş sürecini desteklemeli. Bu kriz uluslararası barış ve güvenlik için bir tehdit oldu. Esad gitmeli” diye konuştu.

Lavrov’dan büyük savaş uyarısı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, batılı ülkelerin Suriye’de pozisyonlarının ülkenin büyük savaşa doğru sürüklenmesine neden olacağı uyarısı yaptı. Lavrov, Suriye lideri Beşşar Esad’a siyasi sığınma hakkı verilmesi ile ilgili konunun da gündemlerinde olmadığını söyledi. Alman meslektaşı Guido Westerwelle ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Lavrov, Batılı ülkelerin Suriye konusundaki duruşlarını eleştirerek, “Durumun daha da şiddetlenmesine neden olunuyor. Sonuçta şiddet tırmanacak ve büyük bir savaş patlak verecek” dedi. BM Güvenlik Konseyi’nde Suriye’ye dış askeri müdahaleye izin verecek herhangi bir barış planına destek vermelerinin imkansız olduğuna değinen Lavrov, “Suriye lideri Esad’a siyasi sığınma vermeyi düşünmüyoruz. Rusya’nın böyle bir planı yok” ifadesini kullandı.

Şaka değerlendirmesi
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le, görüşmesinde, bizim Esad’a siyasi sığınma hakkı vermemizin iyi olacağını ifade ettiğini aktaran Lavrov, “Biz bunu bir şaka olarak değerlendirdik. Ancak bazı yaklaşımlar bizim için sürpriz oldu” diye konuştu.

Davutoğlu geçiş hükümeti istedi
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye yönetimine yönelik uluslararası baskının artırılmasını istedi. Suriye Halkının Dostları toplantısında konuşan Davutoğlu, Suriye’de geçiş dönemi hükümeti kurulmasının gerekliliğine dikkat çekti. Suriye yönetiminin artık meşrutiyetini artık kaybettiğini savunan Davutoğlu, bu ülkedeki iç savaşın sona erdirilmesi için etkili bir geçiş dönemi hükümetinin işbaşına gelmesinin gerekli olduğunu öne sürdü. Davutoğlu, Suriye’de Beşşar Esad sonrası dönemin hazırlıklarına her alanda vakit geçirilmeden başlanması gerektiğinin de altını çizdi, muhaliflere gerekli desteğin verilmesinin önemine dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.018


IRKÇI


« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2012, 14:34:05 »

ABD, Rusya ve Cin tarihin hic bir döneminde birbirleri ile direk savasmamislardir ve savasmazlarda.
Ikinci Dünya savasi gibi, Kore savasi gibi, Afganistan savasi gibi dolayli yollardan yaptiklari savaslari ise bölüsecekleri, sömürecekleri ülkeler üzerine olur ki bunun icin ellerinde bulundurduklari avantajlari ve konumlarini hic bir zaman tehlikeye atmazlar. Zaten bu ismi gecen 3 devlet dünyayi kendi aralarinda bölüsmüsler, bu avantajlarini neden riske atsinlar ? Olan Türkiye Iran gibi ülkelere olur...
Velhasil piyonlarini atese atarlar, müttefikimiz(!) dedikleri yari sömürge ülkeleri (Türkiye, Kore, Polonya, Libya, Iran vs.) menfaatleri ve cikarlari bittiginde gözlerini kirpmadan satarlar yine bu ülkelerin tereddüt etmeden kan gölüne dönmesine sebebiyet verirler.
Bunlar tarihte yasanmis gerceklerle sabittir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Komando
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 180


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2012, 14:51:01 »

Heleki! Çin hiç böyle bir oyunun içinde fiilen olmayacaktır, ekonomi liderliği için mücadele ediyor üstelikde çok kurnazdırlar  kolay kolay oyuna gelmez,  dolaylı ve gizli yollardan bişeyler yapabilir çıkar amaçlı silah satma gibi,

Türkiye dost sadık müddefik(!) ülkedir Batı için bulunmaz hint kumaşıdır Türkiyeyi suriye savaşının içine çekip kukla devletin bir aşamasını daha gerçekleştirmiş olacaklar.

ABD Rusyanın fiilen savaşması imkansızdır ortalıgı kızıştırıp danışıklı döğüşde yapıyor olabilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EnginB
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 55



« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2012, 21:03:40 »

          Tabiki ortamı kızıştırıyorlar yoksa nasıl füze uçak tank satacaklar... Bakın koca rus silah fabrikaları abd silah fabrikaları batıyor veya batmak üzere. Zaten o kadar çok atom bombası varken bunların birbirleri ile savaşmaları mümkün olmayacaktır. Zaten savaş başlar başlamaz yer yüzünde atom bombası düşmeyen ülke kalmaz...... Çin ekonomik olarak büyüyor ama daha 2020-2030 a kadar rus veya abd ye rakip olması imkansız. Daha çok gelişmeleri gerekiyor.

             Herşeyden önemli olan biz dik durabiliyormuyuz. Bütün tersanelerimize girildi bütün kalelerimiz fetih edildi. Gemimiz vuruldu uçağımız düşürüldü askerlerimiz 5 er 10 ar şehit düşüyor. Zaten bize ateş düşmüş zaten savaşa çoktan girmişiz hala rus-abd savaşı muhabbeti yapıyoruz boş boş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
1Olur1000Diriliriz
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2012, 14:21:16 »

Rusya Federasyonu’na ait 4 savaş gemisi İstanbul ve Çanakkale boğazlarını geçip Ege Denizi’ne açıldı.

Türk makamlarına daha önce geçecekleri bilgisi verilen Rus Donanması’na ait ‘Nikolay Filçenkov’ ve ‘Caktarz’ isimli çıkarma gemileriyle ‘Tsezar Kunikov’ isimli muhrip ve ‘SB-5’ isimli yardımcı gemi, bugün saat 06.50’de Marmara Denizi’nden Çanakkale Boğazı’na giriş yaptı.

Türk sahil güvenlik botlarının eşliğindeki savaş gemileri 36 mil uzunluğundaki Çanakkale Boğazı geçişlerini 2 saat 25 dakikada tamamlayıp Ege Denizi’ne açıldı.



Kaynak : Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.haber3.com//rus-savas-gemileri-egeye-indi--1420071h.htm
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.112 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.