Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: BALTAR üzerinde 04 Eylül 2013, 15:50:29Konu Başlığı: Abd Bizi Vurursa Bizde Türkiyeyi Vururuz
Gönderen: BALTAR üzerinde 04 Eylül 2013, 15:50:29
Suriye dışişleri bakan yardımcısı Faysal El Mikda'ın ajanslara henüz düşen açıklaması.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24644325.asp

Olası bir operasyon halinde Abd'nin bölgedeki en önemli iki müttefiki Ürdün ile Türkiye'nin "iki kez düşünmesi" gerektiğini belirten Mikdat, "savaş bir kere başladı mı olacakları kimse kontrol edemez. Suriye'ye yönelik herhangi bir saldırının bölgenin tamamında ve hatta ötesinde kesinlikle kaosa neden olacağına inanıyoruz" dedi.

Wall Street Journal muhabiri Sam Dagher'a Şam'daki ofisinde bir röportaj veren Mikdat, "biz Amerikan halkını seviyoruz. Arap asıllı birçok Amerikalı var, bunların bir kısmı da Suriyeli. biz Abd'yle savaş istemiyoruz" dedi.

Mikdat 2003-2006 yılları arasında Suriye'nin birleşmiş milletler daimi temsilcisi olarak New York'ta yaşamıştı.
Suriye'ye düzenlenecek operasyon konusunda Türkiye ve Ürdün'le ilgili sert ifadeler kullanan Mikdat, operasyonun Abd'nin desteklemeyi amaçladığı ılımlı muhalifleri değil el kaide yanlısı isyancı gruplarını güçlendireceğini de sözlerine ekledi.

Mikdat, "kongre'nin saldırı için yeşil ışık yakması Suriye halkı, amerikan halkı ve bölgedeki herkes için bir trajedi olur" diye konuştu.

Suriyeli diplomat, "Abd bölgedeki tek laik siyasi sistemle savaşarak ne kazanacak ki?" yorumunu yaptı.