ABD'nin Üçüncü Dünya Savaşı planı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 22:46:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ABD'nin Üçüncü Dünya Savaşı planı  (Okunma Sayısı 3019 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOĞAÇHAN.
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 524« : 05 Ocak 2011, 04:28:39 »

ABD'nin 3. Dünya Savaşı Planları


04.01.2011

Ekonomik kriz, Afganistan başarısızlığı ve Irak’da istenilenlerin elde edilememesinin ardından, parçalanma riski üst seviyelere çıkan Amerika, bununla birlikte güneyinden sosyalist iktidarlarca sıkıştırılmaya başlayınca kendine çıkış yolu aramaya başladı.

 Konuyu bu şekilde ele almamızın sebebi ABD’in üçüncü savaş gemisini Pasifik’e yollamasıdır.

           
Amerikan medyası bu olayı korku ve endişe ile takip etti. Tartışmalar yaşandı. Fakat nedense bizde pek ele alınmadı.

Oysa bütün dünya “beklenmedik olaylara gebe” olarak gördü durumu ve haksız da değiller. Biz bu dünyada yaşamadığımız için olsa gerek, bizim gündemimiz de bu durum yok. Ya da özellikle bunun üstü örtülmeye çalışılıyor.

           
Güney Kore Devlet Başkan’ı, ABD’ye çalım atıp, Çin’in istediği altılı görüşmeleri onaylasa ve diplomatik yolları tercih etse de, içerdeki CIA destekli muhalefetin ve ABD’nin yalnız bırakma tehdidi yüzünden askeri tatbikatlara başladı ve bu yarımadayı daha da germiş durumda.

Şaka ve ya ‘komplo teorisi’ değil arkadaşlar, ABD kendini kurtarmak için, bütün dünyaya üstünlüğü olan, silah kozunu oynamak zorunda. Yoksa darmadağın olacak.

           
Bu yüzden dünyanın her yerinde hareketlendi. Buna ABD Başkanları’nın “artık vaktimiz yok” sözünün ne anlama geldiğini de ekleyin. Gerçekten vakitleri yok!

Eyaletler tek tek iflasın eşiğine gelmiş durumda. Ayrılık isteyenler hapislere atılmaya başlandı. Büyük örgütlenmelerden bahsediyoruz, biz de kimse bu durumu anlatmıyor. Ciddi bir karışıklık yaşamakta Amerika.

Böyle büyük bir devlet dış tehditten korkmaz, onun korkusu içerdedir. Chavez’e, Lula’ya, Morales’e dokunamamasının başlıca sebebi de budur. Burnunun dibindeler ve ABD sokakları Latinlerin kontrolünde, her yerde onlar var.

ABD’nin bu kabustan sıyrılması için, bütün dünyayı sil baştana götürecek büyük bir savaştan başka çaresi yoktur.

           
Ama bundan önce yaptığı hatayı yapmak istemiyor. Büyük bir savaşın içinde yalnız kalmak istemiyor. Asya’nın büyük ve güçlü devletlerini birbirine sokup, yıpratıp üzerlerine çökmek istiyor.

           

Bölgeye gönderilen Ronald Reagan uçak gemisinin, çok gelişmiş nükleer silahlarla donatılmış olması da dikkat çekiyor. Yani her şey göze alınmış durumda. Çin’den çekinmese, ABD çoktan düğmeye basmıştı. Şimdi sadece yaralı ve aç bir yaban köpeği gibi etrafta dolanıp, herkesin uyumasını bekliyor.

 Bunun beklerken bizde de boş durmuyor. İktidara taşıdığı AKP ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kulağından tutulup çekilen ve ne istenirse yapacak hale getirmeye çalışıyor. Yani Mehmetçik’in ikinci Kore macerası da çok yakın olabilir.

           
Bunları görünce, yani ABD’nin dünya üzerindeki hedeflerini görünce, belki bizde yaşanan olayları da herkesin daha net anlaması mümkün olabilir diye düşünüyorum.


Büyük Orta Doğu Projesi’nin temel amacı da budur. Büyük savaşta birlikte hareket edecek ve ABD’ye karşı cephe alacak bütün güçleri parçalayıp, birbirine düşman etmek.

           

Biz, bölünmeye ve parçalanmaya karşı çıkanlar, mücadele edenler; büyük savaşta da tavrımızı şimdiden belli etmiş bulunuyoruz.

           

Fakat maalesef, ABD planlarına çanak tutanlar ve bundan nemalananlar da, o gün bize silah çatacaklarını bugünden ilam etmiş oluyorlar. İşte resim budur. İçinde olduğumuz tartışmaların gerçeği budur. AKP hükümeti Türkiye’yi, ABD’nin uzak karakolu olmanın da ötesinde, sağa sola çarpıp vurulacak bir ‘koç başı’ pozisyonuna getirme çabası içindedir.

Bunun  yapabilmesi için, tüm ulusal güçleri ve ilk önce de TSK’yı ele geçirmek ya da dağıtmak mecburiyetindedir.

           
Bu amaç ve planlar bize yabancı değildir. Bunlar, CFR örgütünün kuruluş amaçlarında ve kendilerini neyin tehdit ettiğini açıkladıkları, kendi konuşmalarında ve yazılarında yer almaktadır.


Ulusal devletleri dağıtmak


Ulusal orduları etkisiz hale getirmek


Hedeflenen ülkelerde devletin gücünü zayıflatmak


Demokrasi ve küreselleşme başlıklarıyla, hedef ülkeleri ABD kontrolüne sokmak.

Bunları kendileri zaten açıkça belirtmektedirler. Kapitalist, emperyalist düşünce kendi çıkarı için milyonlarca insanı yok etmeyi göze alır.


Hatta şu sözü hatırlamakta fayda var:


“Şu an dünya nüfusu çok fazla, bir milyar insan bize hizmet etmesi için yeterlidir.”

Rockefeller.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GÖKÇE İREM
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 57« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2011, 20:12:03 »

Tüm bunlara rağmen savaş çıkmayacak diyenler olacak mıdır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KARAORKUN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 117« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2011, 20:27:18 »

Evet savaş çıkmayacak, hemde çok uzun bir zaman diliminde. Çünkü; Şimdi eğemenliğini sürdürmekte olan Emperyal güçler zaten dilediklerini,  korkutmuş oldukları dünya milletlerinin üzerinde gerçekleştirmekteler. bunlar kendi güçsüzlüklerini ve yozlaşmışlıklarını biliyorlar ama  kendi varlıklarını çeşitli entrikalarla ve akıl almaz zulümlerle üzerlerin de hakimiyet kurdukları milletlere yutturmuş olmalarını tehlikeye atamazlar. Attıkları anda kendi içlerinden çöküntüye uğrayacaklarını ve güçlerinin de öyle  bir kaç cepheye yetmeyeceğinin de bilincindeler. Dünya savaşları sanıldığı gibi kolay oyunlar değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GÖKÇE İREM
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 57« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2011, 20:34:48 »

Bence savaş çok yakın ve yıllar öncesinden beri hazırlıklar yapılıyor.Dünyada gerginlik had safhada zaten.Özellikle de Kuzey ve Güney Kore arasında.Zaten ekonomik kriz bitmiş değil ve hala devam ediyor.Hem bu gerginlikler hem de ekonomik kriz savaşın çıkmasını sağlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.063 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.