AB öyle bir kazık attı ki kimseler çıkaramayacak
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 05:39:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AB öyle bir kazık attı ki kimseler çıkaramayacak  (Okunma Sayısı 1029 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« : 29 Ocak 2014, 19:19:02 »

Birileri yazar, çıkar söyler diye bekliyorum… Bir tek HalkTV dışında ne ses çıktı ne nefes… Tersine, yandaş yazar ve yorumcular, her zamanki gibi patileri havada dilleri dışarıda selam durdular. AKP ve Başbakan’ın başarısı diye yağ üzerine yağlar çektiler…

Beyler – Bayanlar… Türkiye, – AB’den inanılmaz bir yumruk yemiştir… Geri Kabul Anlaşması’nı imzalayarak kapılarını nesepleri gayr-ı sahih kitlelere sonuna kadar açmıştır. Buna karşılık vize serbestîsi vaadi, ne zaman gerçekleşeceği bilinmeyen bir hayalden ibarettir.

Avrupa Birliği, bu nedenle Başbakan Erdoğan’a karşı normalde alması gereken tavrı almamış… Bu ülkede olup bitenlerin farkında değilmiş gibi davranmış… Başarılı bir taktik uygulayarak sırtındaki büyük belayı Türkiye’ye atıp işin içinden sıyrılmıştır.

Dostlar… Türkiye’de hâlihazırda 1 milyon civarında kaçak insan yaşamaktadır. Resmî olmayan tahminlere göre de şu veya bu yoldan her yıl 300 bin civarında da ilave kaçak gelmektedir.

Açığı şudur: Avrupa, bir şekilde Türkiye üzerinden transit giriş yaptığı ileri sürülen ne kadar sıkıntısı varsa, derdest edecek… Türkiye’ye postalayacaktır. Bu da, zaman içinde 4-5 milyon göçmen demektir.

Kim nerede, nereye ve nasıl buyur eder bilemiyorum, ama… Nüfusumuz Arap, Afrikalı ve Asyalı katılımcılarla bayağı bir renklenecektir önümüzde dönemlerde.

BEN... SURİYELİ... LİBYALI...

Arap veya zenci istemiyorum

 “Geri Kabul Anlaşması”, başından bu yana şeffaf olarak paylaşılmamıştır Türk kamuoyu ile. Olayı açmamızda yarar var.

Vize muafiyeti ve geri kabul anlaşması konuları, aslında iki ayrı ve birbirleriyle herhangi bir bağlantısı olmayan konulardır. Bizde ikisinin birlikte telaffuz edilir bir hâle gelmesi, o çok sevgili Avrupalı dostlarımız tarafından Türkiye’ye karşı birinin diğerinin koşulu olarak masada tutulmasından dolayıdır.

Bu ikili iç içe geçirilmiş halkaya benzer ilişki: TC vatandaşlarının AB üyesi ülkelere vizesiz yolculuk edebilmeleri, Türkiye’nin de kendi ülkesinden transit olarak AB üyesi ülkelere düzensiz olarak geçen 3. ülke vatandaşı veya vatansız göçmenleri geri alma taahhüdü anlamına gelmektedir.

Yani, karşılığında Asyalı ve Afrikalı göçmenleri geri almamız istenmiştir. Avrupa tarafından. Olayın ne yazık ki en acı tarafı, aslında koskoca bir havuç tutuşturulmuştur Türkiye’nin eline.

Özellikle Türkiye’yi transit geçiş ülkesi olarak kullanan kişilerin AB’ne giriş ülkeleri olan Yunanistan ve Bulgaristan’a ulaşmaları halinde bu anlamda uluslararası mülteci hukukunun gereklerinin yerine getirilmesi, neredeyse çok nadir gerçekleşen bir uygulamadır.

Türkiye, yasadışı göçte, bir kaynak ülke olmaktan çok bir transit ülkedir. ve asıl kaynak ülkeler  ile bir anlaşma imzalayamadığı için, AB ile imzaladığı geri dönüş anlaşması elinde patlayacaktır. AB yakaladığı yasadışı göçmenin milliyetine bakmadan, geri kabul anlaşması bulunduğu Türkiye’ye postalayıp kurtulacaktır.

Özetle - geri kabul anlaşmaları, genel olarak, bir ülkede veya sınırları belirlenmiş bir grup ülkede yasadışı olarak bulunan kişilerin anlaşma yapılmış kaynak ülkeye veya en son transit geçiş yaptıkları ülkeye geri gönderilmesini düzenler.

Sizi bilemem Dostlar… Ben bu ülkede Suriyeli… Libyalı… Arap veya zenci göçmen istemiyorum…

İNTERAKTİF SOHBETLER

Misafir - insallah sosyalizm: Yahu tamam da, onları da çıkartırsak geriye ne kalacak?

Misafir – Çetin: Zor, fakat olmak zorunda…

Misafir – XXL: Haklısınız…

Misafir - Misafir C.Y: Seçmenlerin akıllarını başlarını toplamaları şart…

Misafir - Dara Çolakoğlu: Ne yazık ki sizin gibi düşünemiyorum…

Misafir – ulus: Bu kadar kötümser değilim…

Misafir - Ali Naci: Hiç bu kadar tuhaf  bir yorum görmedim…

Misafir – Sakarya: Katılıyorum.

Misafir - ALİ UĞUR ÇAĞAL: Sağolun.

Misafir - usta Atatürkçü: Keşke…

Halit Kakınç

Odatv.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.