Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Hun_Kurt üzerinde 19 Temmuz 2011, 13:56:05Konu Başlığı: ‘Ebucehil’ tozu bitirir
Gönderen: Hun_Kurt üzerinde 19 Temmuz 2011, 13:56:05
‘Ebucehil’ tozu bitirir
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bizim dönemimizde bir metrekare orman işgal edilmedi, bir yer bulursanız ellerimle yıkarım” dedi.

Güneydoğu’nun tozunu, Ebucehil Çalısı ile yeneceklerini öne süren Eroğlu, çevre birimlerinin “Şehircilik Bakanlığı’nda” kalmasının çelişki olmadığını dile getirdi ve şunları söyledi:

Orman işgali yok

“Onlar daha çok belediyelerin çevreyi kirleten faaliyetlerini önlemek için çalışacaklar. Ben, çevre konusuna her zaman müdahilim. Eşgüdüm içinde çalışacağız, gerekirse devreye girer ikna ederim. Orman arazilerinin ihlalinin önlenmesi konusunda son derece titiziz. İktidara gelmemizden bu yana bir metrekare orman işgal edilmedi. Hodri meydan diyorum, eğer bir yer bulursanız kendi ellerimle yıkacağım.

3 konu öncelikli

Yeni dönemde öncelikle “Küresel ısınma, artan çölleşme ve erozyon” için çalışacağız. 13 devlet ortak çalışma başlattık. Balkanlar, Kafkas, Ortadoğu ülkeleriyle ortak hareket ediyoruz. Bunların arasında Yemen, Mısır, Libya, Fas, Irak, İran ve Ürdün gibi ülkeler var. Türkiye, kurak iklimdeki ülkelere ağaç, fidan ve eğitim desteği verecek.

Belçika kadar

Türkiye’nin yüzde 27’si orman arazisi. Ancak, bunun yüzde 50’si bozuk orman. 2013’e kadar toplam 2 milyon 300 hektarlık alanı ağaçlandıracağız ya da ıslah edeceğiz. Hedefimiz, Belçika’nın yüzölçümü kadar bir alanı ağaçlandırmak.

O çalıyı satacağız

Kurak bölgelerde en önemli sorunlardan biri de rüzgarla taşınan tozdur. Çoğu kimse bunu bilmez. Özellikle Güneydoğu’daki illerimiz bundan çok etkiliyor. Iğdır’a Aralık’ta gittiğimde vatandaşlar evlerinin tozla kaplanmasından yakındı. Oranın iklimine uygun “Ebucehil Çalısı” diktik. Başarılı oldu. Şimdi toz kalmadı. Bu çalıdan yetiştirip diğer bölgelere ve ülkelere de vereceğiz.” (Hürriyet)


                 

                    Cenabu hak mübarek Ebu cehilin yerini mekanini cennet eylesin nur icinde yatsin ya rabbi.Yeri mekani arsi alanin 7 kat üzerinde olsun. Karisi odun hamali olan bu mübarek zatin isminin bir caliya verilmesi ne kadar kerametli bir insan olduguna isarettir. Allah ondan gani gani razi olsun. Toz bulutu amerikada arizona sehrini yerle bir etti. Ebucehilin otunu abd ye ihrac ederek,büyük bir ekenomik bereket elde edecegimizi aciklamislar. Bakalim ilerde Ebu süfyanin,Ebu lehebin calisini cirpisinida yetistirirsek kim tutar bizi. Ayrica allah onlardanda razi olsun.


Konu Başlığı: Ynt: ‘Ebucehil’ tozu bitirir
Gönderen: Erlik Adana üzerinde 19 Temmuz 2011, 14:06:42
Bunların cedleri (tek soydan değil, huydan da), Atatürk'e Ebu Cehil, Süfyan, Ebu Leheb yakıştırmaları yapmaz mıydılar?

Şimdi kimi yücelttiklerini sanıyorlar? Türk Milleti yakın zamanda umarım bu münafıkların gerçek yüzünü de görecektir. Tanrı'yı, Yalvacı belki o zaman bulurlar. Şimdi sorsan buna da açıklama uyduracaklardır, hoş; seçtiği vekilden açıklama bekleyen kim...

Ebu Cehil çalısı tozu toprağı engellese Muhammed değil Ebu Cehil Yalvaç olurdu. Arap toprakları tozdan çamurdan kurtulurdu.Tien ağabeğ'im, Ebu Cehil değil, Ebu Leheb'in karısı odun taşıyacaktı bu arada.  :)  :)