50 BİN SURİYELİYE VATANDAŞLIK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Eylül 2020, 09:34:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 50 BİN SURİYELİYE VATANDAŞLIK  (Okunma Sayısı 922 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 31 Ekim 2017, 13:32:22 »

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri", Antalya'nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi'nde bir otelde başladı.

50 BİN SURİYELİYE VATANDAŞLIK

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, "En az 4 yıllık eğitimi olan, meslek sahibi nitelikli Suriyelilere kimlik verilme işlemleri var. Kurum olarak başka işlemler dışında böyle bir vatandaşlık konseptimiz de var. 180 günlük eylem planında 50 bin Suriyeliye kimlik kartı verilme hedefi var"dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2017, 13:35:39 »

Şimdi bu salaklarl biz Türkler eşit olacağız. Alın işte cumhuriyette demokraside geldiğimiz nokta!

Bak bak bir de nitelikli süslemesi yapmışlar. Siz bunlarla anca kendinizden olanları kandırırsınız. Biz şeytana neler neler yaparız. Bu laflara mı kanacağız?!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2017, 01:21:52 »

En mükemmel kriterden başlayayım:

1- En az dört yıllık eğitim.
Kastedilen ilk başta bir üniversite diye akla gelse de , ilkokul 4'ten terk bir Suriyeli bu kriteri geçebilecek üstün niteliklere sahip oluyor.

2- Meslek sahibi olan

Doktor, uzay mühendisi falan sanmayın, dilencilik yapsalar, arabaların önüne atılıp camları izinsiz silseler bile serbest meslek ayağından bu kriteri de aşmış olacaklar.

Bir devlet, koskoca vatandaşlık mevzusunu geçtim , herhangi bir basit konuda bile açık bırakmayacak şekilde kriterler ve şartlar oluşturmalı, sistemli , tutarlı bir algoritma belirlemelidir. Vatandaşlığa geçiş şartları ise detaylı olmalıdır. Devletin ilgili kurumlarının, vatandaşlığa geçireceği kişilerin hangi eğitimi kaç yıl alacağını, bu eğitimin üniversite mi lise mi olacağını, hangi meslek gruplarını kapsayacağını kafalarda soru işaretleri kalmadan açıklamaları gerekiyor . Vatandaşlık gibi çok önemli bir hususta bu kadar sığ ve basit kriterler sunuluyorsa bunun 2 temel nedeni vardır benim gözümde :

1- Donanım eksikliği , yetersiz bilgi birikimi ve potansiyelsizlik

2- Bilinçli olarak Suriyelileri vatandaş yapacak ve keskin sınırları olmayan esnetilebilir kriterler koymak.

Suriyelilere oy olarak bakıldığı için amaç da niyet de bellidir. Amaç seçim yatırımı. Bunu tüm Türkiye biliyor ama kimse dile getirmiyor ülkedeki mevcut şartlardan dolayı.
Suriyelilere vatandaşlık verilmesi yeni bir olay değil, bu kim bilir kaçıncı parti vatandaşlık alımı. Suriyeliler rahat çalışma izni almak, daha kolay vatandaşlık hizmetlerine ulaşmak için çocuk yapıp bu ülkenin olmayasıca merhamet, yanlış dış politika gibi zaaflarından ve eksikliklerinden yararlanmayı planlıyorlardı kaç zamandır. Yani bilinçli olarak çoğalıyorlardı. Bu nüfus politikalarıyla yeni doğan veletlerin vatandaşlığı garantilenmekle kalmıyor, ailesine de vatandaşlık alımı kolaylaşıyordu. Bu olayları hızlandırmak amacıyla yukardaki gibi karar alınmış. Zaten devam eden suriyelilerin vatandaşlığa geçirilmesi , bu son kararla hızlandırılmış sadece.


Kültür değişimi, ekonomik yük, güvenlik ve asayiş problemleriyle karşı karşıya kalmayı geçiyorum, bunlardan daha önemli bir tehdit ve tehlike var. Asıl tehlike büyük ki, Türk ırkının içine kapanıp , soyutlanması gereken bir zamanda bu tarz göçlerin götürüleriyle de uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Irkımızın korunması, üstün vasıflarımızın korunup gelecek nesillere yabancı karışmalar olmadan kalıtılabilmesi için diğer yabancı soyları aramıza almamak gerekir. Ama bu bilinç maalesef bu toplumda yeterince oluşmadığı için bu tarz yanlış vatandaşlık politikalarına halktan bir tepki de gelmiyor. Gelmeyince de karşısında herhangi bir direnç görmeyen karar alma organları bu politikalarına hız kesmeden devam ediyor.

Halk ekonomik zorluklarla karşı karşıyayken bu tarz ülke sorunlarıyla ilgilenecek zaman bulamıyor veya kendi meselesini daha öncelikli görüyor. Kimi korkuyor ses çıkaramıyor, kimi apolitik olup hiç ilgilenmiyor, kimi bireyci olup toplumsal değerlerin tehlikesini hiç önemsemiyor, kimi Türk düşmanı olduğu için bu kararları destekliyor, kimi de merhamet, acıma gibi yanlış duygulara kapılıp suriyelileri dost, din kardeşi görüp vatandaşlıklarını istiyor.

Sadece az sayıda Türkçü kesim ve tepkili muhalif kesim bu yanlış politikaları desteklemiyor.Türk vatandaşı olmak için önce Türk olmak gerekir. Türk olmak için de anadan, babadan Türk doğmak, kanca, gence, soyca Türk olmak gerekir.

Türk kısmını geçtiysek ikinci kısım vatandaşlık mevzusuna gelelim.Aynı vatanda yaşayıp, aynı toprakları paylaşanlar vatanDAŞ olur. Ama kendi vatanını satan vatansızların vatanı mı var ki bu topraklar onların vatanı oluyormuş. Kendi ülkelerinde bir karışıklık çıktı diye komple bir ülkeyi bırakıp kaçan ödlekler kitlesi mi bu toprakları vatan olarak göreceklermiş.

Yani kısacası doğru olanın özeti şu şekildedir :

Türk olmayan Türk vatandaşı olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.194 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.