5 yıl önce uyarmıştı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Aralık 2020, 04:18:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 5 yıl önce uyarmıştı  (Okunma Sayısı 1671 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 25 Ağustos 2009, 21:32:20 »

İKTİDARIN sözde “Kürt açılımı” adı altında tartışmaya açtığı “anadilde eğitim” projesinin sahibi Avrupa Birliği çıktı. Usta gazeteci Hulki Cevizoğlu, Kürtçe’nin resmi dil olarak talep edileceğini beş yıl önce Yeniçağ’da yazmıştı.CEVİZOĞLU, şok tespit için şöyle demişti: Başbakan Erdoğan’a çok yakın bir kaynak, ‘AB, Kürtçe’nin ikinci resmi dil olmasını ve okullarda çocuklara Kürtçe eğitim verilmesini istiyor!’ deyince kulaklarıma inanamadım...


Açılım dosyasında AB mührü de var!
İktidarın sözde Kürt sorunu açılımı Ankara’nın tek gündem maddesi olmaya devam ediyor. Muhalefet, projenin AB ve ABD yapımı olduğunu ifade ederken, iktidar kamuoyunu planın yerli olduğuna ikna etmeye çalıyor. Ancak bugün iktidarın “açılım” diye atmayı düşündüğü adımların, Avrupa Birliği tarafından dayatıldığını  geçmişte gündeme getirmiştik. Usta gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun, 22 Eylül 2004 tarihli Yeniçağ’da yayınlanan yazısını manşetimize taşıyarak Avrupa Birliği’nin, Kürtçe’nin ikinci resmi dil olması için yaptığı baskıları aktarmıştık. O yazıyı bugün tekrar yayınlıyoruz:Bilindiği gibi Türk kamuoyu son iki haftadır “zina suç olmalı mı, olmamalı mı?” tartışmaları ile meşgul edildi. Bu tartışmayı kimse çözemedi.
Çünkü, herkes tartışıyor ama Türk Ceza Yasası’nı hazırlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek günler sonra “Yasada böyle bir düzenleme yok” diyordu.
Yasada olmayan bir maddenin ortaya atılması, toplumun tüm kesimlerinin bu tartışmaya dahil edilmesi ve bugüne kadar her türlü tartışmadan kaçınan AKP’lilerin de tartışmalara katılarak olayı büyütmeleri de kuşkulu idi.

ŞiFRE ÇÖZÜLÜYOR
Bütün bunların üstüne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Eylül Cuma günü (2004) “AB bizim için olmazsa olmaz değildir...
Biz Türkiye’yiz ve Türk’üz, kendi kararlarımızı kendimiz veririz” şeklindeki sözleri ile sert bir çıkış yapması da problemi daha çözülmez duruma getirdi. Zina tartışmalarını çözmeye çalışan kamuoyu, bir de bu sözleri duyunca -borsa gibi- şoke oldu! Türklük ile zinanın ne ilgisi vardı ki, Başbakan zina tartışmalarına “Biz Türk’üz” diyerek karşılık veriyordu? Ayrıca bizim Türk olmamızla “kendi kararlarımızı kendimizin vermesi” konusu nereden çıkıyordu? AB istekleri karışısında bugüne kadar biz mi karar vermiştik, onlar mı karar verdirtmişti? (Tıpkı bugünkü gibi onlar emredip biz yapmıştık.
Bugün de emretmiyorlar mı: “TCK 6 Ekim’den önce mutlaka çıkacak ve zina da suç olmayacak! Yoksa tarih alamazsınız!” ) İyice düğümlenmiş gözüken bu tartışmalar sürerken, bu köşede “Büyütülen tartışma ile küçültülen ne?” diye sormuştum.
Neyin gizlendiğini öğrenmeye çalışıyordum. Önceki gün öğrendim, şifre çözüldü. AB, 6 Ekim’de vereceği “İlerleme Raporu” nda Türkiye aleyhine şok edici bir isteğe (emir de diyebilirsiniz) yer vermiş ve bunu Türk Hükûmeti haber almıştı.
Zaten, AB’nin genişlemeden sorumlu komiseri Verheugen’in Türkiye’ye son gelişinde özellikle Diyarbakır’a gidip ilginç temaslarda bulunup, şeklî mesaj vermesi de kuşkuları artırmıştı.

ERDOĞAN’A YAKIN KAYNAK
Başbakan Erdoğan’a çok yakın bir kaynak, özel görüşmemizde “AB 6 Ekim’de kültürel haklar konusunu getiriyor.
Kürtçe’nin ikinci resmî dil olmasını ve okullardan başlayarak çocuklara Kürtçe eğitim verilmesini istiyor!” deyince kulaklarıma inanamadım. Devam etti: “Basın atlıyor konuyu.
Zina tartışmaları sırasında Başbakanın ’Biz Türk’üz’demesinin ne ilgisi var ki zaten?”  “AB, AKP’yi bir kez daha sınıyor” diye sürdürdü açıklamasını.
Karşımdaki sözüne güvenilir biri olmasaydı, daha önce söyledikleri ve yazdıkları aynen hükûmet tarafından uygulanmasaydı ve bulunduğu görevler ile bilgi birikimi önemsiz olsaydı, “hadi canım sen de, gündemi saptırmaya çalışıyor” deyip geçecektim. Ama, haber kaynağımın sıraladığım bu özelliklerinin hepsi gerçek. Özetlersek, 6 Ekim’de AB bizden Kürtçe’yi ikinci resmi olarak kabul etmemizi, kültürel haklar kapsamında kaderlerini tayin hakkına saygı göstermemizi (İkiz Yasalar çıkarken yaptığımız eleştirileri hatırlayınız) isteyecek ve “bunları da yerine getirme” şartı ile uzak bir tarih verecek.
Ha, bir de işin tarafını gösterecek: “Hızlı davranırsanız günü öne alabiliriz!”

“EKÜMENİKLİĞİ KABUL EDİN”
AB’nin 6 Ekim’de küçük bir isteği daha var.
Yine kültürel ve dînî haklar kapsamında Fener Rum Patriği’nin “ekümenikliğini” kabul etmemiz! Bunun kabul ve ilanından sonra nelerle karşılaşacağımız bir çok kez yazıldı, çizildi, televizyon programlarına taşındı.
Ama birçok kişi “Bir Türkiye masalı” niyetine izledi, bu ülke için çırpınanların uyarılarını. Uluslararası bir birliğe girerken dahi, ulusal bir sermaye birikiminin
olmaması, ulusal medyanın eksikliği ve toplumun sessizliği ne kadar acı.
Bu acıyı ilerde daha çok hissedince, acıyı dindirecek ilaç da bulamayabiliriz. Bu gerçekler karşısında AKP’nin stratejisini merak ediyor musunuz?.. AKP’yi nelerin beklediğini herkes tahmin ediyor.
Bunların bir kısmı da gerçekleşecek ama, asıl AB’ye ve Türk kamuoyuna karşı AKP ne yapacak?..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2009, 21:38:52 »

İŞTE TÜRK AYDINI BU ADAM O KADAR KARARTILARIN İÇİNDE!..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2009, 00:44:58 »

   Her türlü sindirme,susturma hareketine karşın bildiğinden şaşmayan Hulki Cevizoğlu'nu yürekten destekliyorum.Tanrı yardımcısı olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.204 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.