Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: açina üzerinde 19 Eylül 2013, 15:54:43Konu Başlığı: 17 Muvazzaf asker göz altında.
Gönderen: açina üzerinde 19 Eylül 2013, 15:54:43
TSK'ya bağlı bazı birliklerin gıda ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan şüpheli sayısı 51'e yükseldi.

Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yaklaşık 1 yıl önce çalışma başlatan İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, TSK'ya bağlı bazı birliklerin gıda ihalelerine fesat karıştırdıkları ileri sürülen bazı firmalar mercek altına alındı. Gözlatına alınanların 17 tanesi içlerinde yüksek rütbeli subaylarında bulunduğu muvazzaf askerler.

Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat'ın dışında kalan  askerleride tutuklamanın yolunu böyle buldular anlaşılan. Merak ediyorum, Suriye ile savaşın eşiğine getirilmiş Türkiyeyi, bir savaşta yönetebilecek kaç general var TSK'DE. Bu sorumu Nejdet Özel Bey'e bizzat sormayı gerçekten isterdim. Silah arkadaşlarının arkasında duramayan bir orduya hala ordu denilebilir mi? Türkiyenin doğusunu kürtlere peşkeş çeken bir iktidara dur diyemeyen bir orduya hala ordu demek mümkünmüdür?


Konu Başlığı: Ynt: 17 Muvazzaf asker göz altında.
Gönderen: ULAK_ KURT üzerinde 19 Eylül 2013, 19:37:48
Tedarik merkezlerinde böyle şeyler zaman zaman olur. Büyük olasılıkla, ya ihaleyi alamayan bir şirketin ya da olanı bitene tanık olan birinin  şikayeti sonucu olmuştur.

Anlamadığım şey, muvazzafların yargılaması askeri mahkemede yapılır. Burada ise sivil savcılık dava açmış.